Antalya'da Hizmet-İş Sendikası grev kararı aldı

Hak-İş Konfederasyonuna bağlı Hizmet-İş Sendikasına üyeleri, toplu iş sözleşmesinin (TİS) zamanında imzalanmamasından dolayı Antalya Büyükşehir Belediye binasına 26 Temmuz'da greve gideceklerini bildiren ilanı astı.

Antalya'da Hizmet-İş Sendikası grev kararı aldı

Hizmet-İş Sendikası Antalya Şube Başkanı Muhammed Talha Kandil, beraberindekilerle Antalya Büyükşehir Belediyesinin önüne geldi. Ellerindeki, grev çağrısında bulundukları ilanı belediyenin giriş kapısına asan Kandil, yaptığı açıklamada, Antalya İnsan Kaynakları AŞ ile Hizmet-İş Sendikası arasında yapılan TİS görüşmelerinde anlaşmaya varılamadığını söyledi.

26 TEMMUZ'DA GREVE GİDİYORLAR

Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğüne (ASAT) bağlı 7 bin 800 çalışanın haklı taleplerinin karşılıksız kaldığını savunan Kandil, "Çalışanın refah yaşamı için verdiğimiz mücadele neticesinde 26 Temmuz'da çalışanlarla birlikte greve çıkacağımızı duyuruyoruz." dedi.

Kandil, alınan grev kararının işçilerin daha güzel haklara sahip olması için verdikleri bir mücadele olduğunu dile getirdi.

Kaynak: AA


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
çalışanların alın terlerinin verilmesi elbette verilmesi gerekir yalnız belediyeyi bu güne kadar zarara uğratanlardan hiç bir şey talep etmeyip borçla ve güçlü muhalif belediye meçlisiyle müçadele etmek cabası bunlara şu pompolanıyorşayet işinizden olursanız falanca filanca kamu işlerinde işe başlarsınız bunların hepsi yalan olduğu işsiz kaldıklarında ortaya cıkar belediye hizmetleri bi şekilde yürütür vatandaşı madur etmez engellemeye çalışan kim korumaya alırsa alsın suç işlemiş olur yani bir pasta varsa paylaşması kolay olmayan pastanın nesini paylaşaçaksın elindeki ekmeğindende olma
evet ya hak iş greve gidiyor daha önce grev kırıcı biatçı makarnacı ümmet olan sendika grev istiyor neresi inandırıcı anlayamadım birde belediye daha önce bankamatık memurlarını hizmetiş,n yalakalarını çalışmadan maaş alanlarını tespit etti işten atsın sonra sözleşme yaparsınız
şuan da ne kadar ücret aldıklarını merak ediyorum. özel sektör ne yapsın.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler