Asya Emeklilik'in yeni sahibi belli oldu

Asya Emeklilik ve Hayat AŞ'nin Bank Asya'ya ait hisseleri için en iyi teklifi 40 milyon 400 bin TL ile Tarım Kredi Kooperatifleri verdi.

Asya Emeklilik'in yeni sahibi belli oldu

Tarım Kredi Kooperatifleri, Bank Asya'nın emeklilik şirketindeki hisselerini 40 milyon 400 bin liraya aldı. İşlem için TMSF fon kurulunun onayı beklenecek.

Asya Emeklilik ve Hayat'ın Bank Asya hisseleri için Tarım Kredi Kooperatifleri Birliği ve Fiba Emeklilik ihalede yarışmıştı.

AA Finans'ın haberine göre ihale, Tarım Kredi Kooperatifleri Birliği'nin 33,350 milyon lira, Fiba Emeklilik ve Hayat'ın ise 33, 219 milyon lira teklifleriyle başladı.

Tarım Kredi Kooperatifleri’nin sigorta şirketi Güven Sigorta, 2008 yılında 357 milyon YTL’ye Groupama’ya satılmıştı. Yapılan anlaşma çerçevesinde, Tarım Kredi Kooperatifleri ise 10 yıl boyunca Güven Sigorta’nın acenteliğini sürdürecek ve bu arada sigorta şirketi de kuramayacaktı.

2018’de bu sürenin dolması ile Tarım Kredi Kooperatifleri de Işık Sigorta’yı alarak yüzde 35’ine sahip olduğu tarım sigortalarını bu şirket aracılığıyla kendisi yapmak istiyordu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 18 yorum
Delikanlıysanız FETÖ'den arakladığınız tüm kurumları FETÖ ve 15 Temmuz mağdurlarına bağışlayın.Ama yook siz hepsini kendi cebinize cukkalarsınız yiyin efendiler tıksırana aksırana geberene kadar yiyin.Ben üzülüyorum 15 temmuzda ölen bir şehidin babası bile rte efendiye 1 oğlum daha var uğrunda oda feda olsun diyor.Yazık vallahi yazık bir kul için ne hallere düştük herkes birbirini yiyor önceden siyaset bu kadar soframıza kadar girmezdi şimdi 10 yaşında çocukların dilinde bile siyaset var ve şu hain bu hain diyip duruyorlar ne günlere kaldık!!
@bozkurt_sozen_1982 fetö mağduru derken binlerce asyabank hisse mağduru da fetö mağduru sayılır onları da unutmamak lazım...
Verin bu kuruluşları düzgün işletecek bu tür kurumlara,devir ekonomi,ticaret,iş devridir, sahibi belli olsun, yatırım yapsınlar iş imkanı sağlasınlar, her şirkeri fona alıp ne yapacaksınız,devlet elindekilerden kurtulmaya çalışıyor, bir taraftan kayyum atanıyor.Şu anda devlet ülkenin en büyük ticari holdingi haline geldi bu nasıl serbest ekonomi.
Bunlar zaten düzgün işleyen kurumlar. Batirip yok pahasına yandasa vermenin ve çalışanlari işsiz bırakmanın ne anlamı var.
@vattin şirketlere,bankalara çök batır sonra ekonomik kalkınmadan bahset.iktisat ilminde bunun formülü var mı?
40 Milyon liraya banka satmak ha? Hmm ok :) Gidip biraz kumda oynayalım, salıncağa filan binelim o zaman biz de ne yapalım :)
Keşke Bank Asya da satılabilseydi.Bu kadar çalışan insan mağdur olmazdı.
@cem25904 Doğru bankanın HİSSELERİNİ Batırmağa kimsenin hakkı yok..
Bank asya satılsada fetöcüdür artık adım atmam cünkü bu hükümetin ne yapacagı belli olmaz,2 sene önce can ciger kardeslerdi simdin hain ozaman parasını yatırmyanı işinden atıyorlardı simdide yatıranı en iyisi artık adım atmamak alanda sinek avlasın..
üç satırlık yazıyı okuyamayanlar on satır yorum yazı yazıyor 1-banka değil bankanın iştiraki emeklilik fonu ve sigota şirketi,2-yandaş değil tarım kredi kooperatifi ,3 iki kuruluş teklif vermiş,fazla veren almış.4 paranın nerede kullanılacağı belirtilmemiş,biz bu parayı çatır,çatır yiyeceğiz diye bir ibare ben okumadım
Şimdi bu ne. Tarım Kredi kendi işini yapabiliyor muki başka başka alanlara da giriyor. Neyse vatandaş yatırsınmı parayı. Coşsun Tarım Kredi.
Eski ortaktan yeni ortağa geçiş arada RANT...
Bankasya'ya neden aynısını yapmıyorsunuz?15 temmuzda akp yada demokrasi uğruna şehit yakınlarına gazilere yüzbinlerce lira veriliyor gözümüz yok ama bizim yaşadığımız yerlerde tank-darbeci yoktu karşı gelemedik diye fetöcüde değiliz neden o zaman yatırımlarımız sıfırlanıyor sanki fırsattan istifade edip bir kısmı ezip bir kısmı da ihya ediyorlar gibi oluyor o zaman..
Dö tü yiyen yatirsin ne olcaa bellimi olur.bence kapatin gitsin.
SÜPERMİŞ. 40 MİLYON TL YE ŞİRKET ALMA. DEMEK Kİ 3-5 ESNAF Bİ ARAYA GELSE ONLARDA SATIN ALIRMIŞ. YAHMA HASAN BÖREĞİ. GEL GELL
15 temmuzda akp yada demokrasi uğruna şehit yakınlarına gazilere milyonlar veriliyor gözümüz yok ama bizim yaşadığımız yerlerde tank-darbeci yoktu karşı gelemedik diye fetöcüde değiliz neden o zaman yatırımlarımız sıfırlanıyor sanki fırsattan istifade edip bir kısmı ezip bir kısmı da ihya ediyorlar gibi oluyor o zaman..
Fetocu olmasın alanda :)
bankasyada sahtekardır herkesın uzerıne cıft hesap acılıyor sen kapattıgın zannetıgın bankada dıger gızlı hesabın acık kalıyor 2014 ocak ayında kapatılan hesap olmasına ragmen onların actıgı gızlı hesapta 3.5 tl kalıyor onların yatırdıkları tabıkı de oyloe olan cogu kısı ıhrac oluyor bu altın hesabı olanlarda bu sorun olmus ekımde ılk ıade olanların bundan oturu ıadelerı olmus lakın buna benzer 78 kısının ıade edılmedıgı gorulmus dedıklerıne gore 78 kısı tespıt edılemıyormus guya mahkeme sonrası ıadesı olacakmıs yazık
Diğer Haberler