Bağkur emeklisine zam müjdesi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, İntibak yasasından yararlanacak emeklilerin maaşlarında 10 TL'den 322 TL'ye kadar bir düzenleme olacağını ifade etti.

Bağkur emeklisine zam müjdesi

Ve "BAĞKUR'lu 12 bin esnafı da bu yasaya ekledik. Böylelikle, 2000'den önce eşit şartlarda çalışanlara, olmaması gereken eşitsizliği ortadan kaldıracağız" dedi.

Hak-İş Konfederasyonu'na bağlı Hizmet-İş Sendikası'nın 33. yıl dönümü etkinlikleri İç Kale Otel'de düzenlendi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in katılımıyla gerçekleştirilen etkinliklere Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, Engelliler Başkanı Kurtuluş Aksoy, AK Parti Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, AKP Çorum Milletvekili Salim Uslu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Gündüz, HAS Parti Genel Başkan Yardımcısı Şeref Malkoç katıldı.

Burada konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, iş sağlığı güvenliği ile ilgili yasaya ilişkin, "Bütün mücadelemiz insan için. Bunun getirdiği yükümlük olacak. Amacımız işçinin güvenliğini sağlamaktır. Bu düzenlemeleri muhakkak düzenlememizi gerekiyor" diye konuştu.

Memurlarla ilgili toplu sözleşme yasasını Meclis'e gönderdiklerini hatırlatan Bakan Çelik, "Kıdem tazminatı ve taşeronlaşmayı da masaya yatırmamız gerekiyor. Sendikalar burada, bunların ele alınması gerekiyor. Geniş bir alanın kıdem tazminatından mahrum kaldığını biliyoruz. Alt iş kolunda çalışan çalışanlarımızın bu haktan yararlanması gerekiyor. Kısa sürede iş sağlığı yasasını da Meclis'ten geçireceğiz. İş kazalarında, önleyici bir sistem kurmamız gerekiyor" dedi.

Bakan Çelik, İntibak yasasından yararlanacak emeklilerin maaşlarında 10 TL'den 322 TL'ye kadar düzenleme olacağını ifade ederek, BAĞKUR'lu 12 bin esnafı da bu yasaya eklediklerini belirtti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 26 yorum
BURALARA YORUM YAZIYORSUNUZ SONRA AKP %50 İLE İKTİDAR OLUYOR İNANIN SİZİN ONLARDAN PEK BİR FARKINIZ YOK.
maaşa %2 zam. benzine elektirk ve doğlagaz %10 zam. nasıl olacak bu iş.
Elektriğe 2 ayda ödenen faturalar 1 aya düşürülerek otomatikman % 80 zam geldi dostlar bilginize...
işci memur bagkur derken hic bişi yooooookkkk
yüzsüzce ve milletle alay edercesine gülünç zamlar
sayın bakan bağkur emeklisi kadın eşinden.3 krş alıyordu 3 kızı vardı evlendirdi 3 tlsini kestin ne yiyip içecek bu evlenen kurtuluyor.ee geri kalan ne olacak adil olmak lazım
öncelikle ben ak partili değilim ama, bu adamların yapıklarını şimdiye kadar kim yaptı, ve kesinlikle de doğru yapıyorlar. ha herşeyi deoğru yapıyorlar değil tabiki, ama şu bi gerçek bu adamların yaptığını kimse bugüne kadar yapmadı.
ne müjde ama terbiyesizliğin azıtılması 10 tl ye onlar çay içebibiliyorlarmı
bu son numaralarınız uzaktan ''bakan''lar,o gerekiyor,bu gerekiyor,gerekiyorda yapacak olan kim? adamı olduğu yerde delirtirsiniz,daha orayı aha bulursunuz,siz halen erbakanın cömertliğinin sonucu oradasınız bunu unutmayın,birazda onun cömertliğini örnek alın,bu halk fakirleştikçe fakirleşiyor,lanet olsun böyle zihniyete...
tebrikler bakan bey bu zammınızı hiç unutmayacağız.anamızda yesin babamızda.ye ye bitmez allah seni başımızdan eksik etmesin.allah aynı maaaşı sizlere de nasip etsin.daha ne yazayım.
allah sizin gibi bakanları şindide sonrada başımızdan eksik etmesin çok lütüfkar davranıyorsunuz bize layık gördüklrinizide allah sizede layık görsün
Bu yasa sadece Esnaf Bağkurlulara ise Tarım Bağkurundan emekli olanlar da varmı sayın bakan, onların hali ne olacak? zaten verdiğiniz 3 kuruş maaş, biraz onları da düşünün.
kesin 10 tl zam yaparlar
aziz yıldırım tişortu taşıyorsunuz kötülerin peşinden gidiyorsunuz açılım yapıp bölüyorsunuz.cami yaptıran karı satıyo hocalar muhabbet tellalı generaller içerde ALLAHta belamızı bööle veriyo.
ne demek bağkur emeklisi işçi emeklisine bişey yokmu yaniii
ŞU MEMLEKETTE ELEKTİRİĞE SUYA DOĞALGAZA SIFIR ZAM YAPIN ONDAN SONRA MÜJDEYİ VERİN KAŞIKLA VERİP KEPÇEYLE ALIYORSUNUZ
işçi memur bağkur lulara 2 yuılda emeklilik varsa o zaman iyi.. hem çalışırken zam alacaklar.. 2 yılını dolduranlarda hem emekli hemde çalışırken maaş alaraka çift maaşa bağlanacaklar oh ne güzel dünya ver ver...ver...ver... biraz adalet ver......yoksullara.....
BU MÜJDE KAÇ TL. İLE SINIRLI ACABA YOKSA MEMUR TOPLU SÖZLEŞME HAKKI GİBİ FOS'MU
bağkura 460 tl pim ödeyerek emekli olana9000 bin gün pirimle 800 tlveriyorsunuz birazda bunları görün
onların iyi kötü geliri var.bi de hiç geliri olmayanlara bakın.emeklilikte yaşa takılanlar var.onlar haklarının verilmesini bekliyor.
intibak mış güldürmeyin..hindibak oldu herkes.oyalayın bakalım .nerde duracaksınız
çiftçi bağkuruna yokmu bişey
7 yılıdır müjde mujde diyorsunuz, ortada fal yok yumurta yok. Ne müjdesi dLG geçiyorsunuz.
çiftci bağkurlular başka ülkedenmi geldi memura işçiye esnafa var çiftçiye bağkura yok 4 c işcilerine yok bunlar türk vatandaşı değilmi bu yorum yayına bile koymazlar neden 4 c oldumuzdan
ssk emeklileri memur emeklileri aldı sıra bagkurda sabah erken gitsinler bankaya sabah namazından sonra gelenler alır babayı
ne gerek vardı vatandaşa zam yapmaya, kendi maaşlarınız yetmiyor size alında doymak bilmeyen karnınız doysuz
Diğer Haberler