Bakan açıkladı! Tayin ile yer değişikliğinde yeni düzenleme

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kurum içi naklen tayin ile yer değişikliği yapılan personelin eşine kıdem şartı aranmaksızın tayin olanağı getirildiğini bildirdi. Yönetmelik değişikliği ile branşında eğitim kliniği bulunan eğitim araştırma hastanelerine atanma talebinde bulunan uzman tabip ile uzman diş tabiplerinin de başvurusu için yabancı dil şartı kaldırıldı.

Bakan açıkladı! Tayin ile yer değişikliğinde yeni düzenleme

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca milyonlarca kişiyi ilgilendiren son dakika açıklaması yaptı. Bakan Koca, yazılı açıklamasında, sağlık çalışanlarının memnuniyeti yönünde önemli bir adım daha attıklarını vurgulayarak, "Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği"nde çalışanların beklentilerini karşılayacak düzenlemeler yaptıklarını ifade etti.

"Sağlık çalışanlarımızın bize en çok talep ilettikleri konulardan biri olan eşlerin görev yeri değişikliği taleplerinde kıdem şartını kaldırdık. Böylece, kurum içi naklen tayin ile yer değişikliği yapılan personelin eşine grup ve kıdem şartı aranmaksızın tayin olanağı getirmiş olduk." değerlendirmesinde bulunan Koca, eşi kamu görevlisi olmayan tabip, uzman tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı gibi stratejik personelin aile birliği mazeretine bağlı tayin talebinde bulunabilmesi için atanma talep edilen yerde başvuru tarihi itibarıyla son dört yıl içinde 1140 gün olan sosyal güvenlik primi şartını, son beş yıl içinde 1140 gün olarak revize ettiklerine değindi.

Bakan Koca, şunları kaydetti:

"Ayrıca yönetmelik değişikliği ile branşında eğitim kliniği bulunan eğitim araştırma hastanelerine atanma talebinde bulunan uzman tabip ile uzman diş tabiplerinin başvurusu için yabancı dil şartını kaldırdık. Yapılan düzenlemelerin personelimize hayırlı olmasını dilerim."

KAYNAK:AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
bravo öğretmenler de taş yesin.öğretmenlerin aileleri aile değil zaten!!!
Lan hayatınız tatil zaten. Başka memurlara bakın kendinizi kıyaslayın. Bir yere kapağı atınca ömrünüz orda geçiyor. 3 5 senelik öğretmenler burda çemkiriyor. Biraz zor yerde hizmet edin bakayım.
@levent_karas_1989 abartmayın ne veriyolarsa öğretmenlere veriyolar gözünüz doysun, en çok atama sizde en çok tatil sizde en çok 'ek ders verirse' maaş sizde daha ne istiyorsunuz
öyle diyeceğine darısı başımıza desen daha güzel olmaz mı
yani hemen hemen bütün kurumlara düzenleme geldi bu üniversitelerin tayin işine neden düzenleme gelmiyor
khk ile kadroya geçen işçilere de eş durumundan tayin hakkı istiyoruz.yoksa eşlerin ölene kadar bir çatı altında yaşaması hayalden öte geçmeyecek
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler