Bakan Albayrak duyurdu! Sosyal konut için başvuru tarihleri belli oldu

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, sosyal konutlar için başvuruların 15 Aralık-15 Ocak tarihleri arasında yapılacağını söyledi.

Bakan Albayrak duyurdu! Sosyal konut için başvuru tarihleri belli oldu

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 100 Bin Sosyal Konut Projesi'nde başvuruların 15 Aralık 2019-15 Ocak 2020 döneminde alınacağını bildirdi.

Albayrak, Twitter hesabından "100 Bin Sosyal Konut Projesi"ne ilişkin paylaşımda bulundu.

Kasım ayında müjdesi verilen dar gelirli vatandaşlar için konut projesinin tanıtımını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle gerçekleştirdiklerini anımsatan Albayrak, projenin her yıl 100 bin konutu vatandaşlara kazandıracağını ifade etti.

Albayrak, yatay ve şehirlere uygun mimaride, sosyal donatıları ile 81 ilin tamamında gerçekleştirilecek projeyle tüm dar gelirli vatandaşların konut sahibi yapılacağına işaret ederek, "Vatandaşlarımızın 20 yıl vadeyle kira öder gibi ev sahibi olmalarını sağlayacak proje için başvurular 15 Aralık 2019-15 Ocak 2020 tarihlerinde alınacak." bilgisini verdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 65 yorum
Ekrem'i çağırın da "Temel Atmama Töreni" Düzenlesin.. Başkada bi işten anlamazlar ha birde Dünyada eşi benzeri görülmemiş Finansal Düzenlemeler yapar Ekrem Başkan
@gamlibaykus_43 gamsızbaykuş anlamanı beklemiyorum ama olsun yazıyorum fabrikaları sataraküretim yapmayarak betonlaşma ile büyüdük kalkındık ekonomimiz uçuyor almanya bizi kıskanıyor yalanlarına kim inanır diyordum cevabı buldum:)
asgari ucretli ayın sonunu getiremiyo extra nereren para bulacaklarda ödeme yapacaklar.Sizin tek yaptiginiz fakirleri surundurup yandaslari zengin yapmak.
@gamlibaykus_43 sanırım devletten nemalananlardan biride sensin galiba her parti yorumunda sen varsın toki bedavaya yapıyor sanki 2/1 60 mt daire 156 binden başlıyo oda en ucuzu ayrıca konutun borcu bitene kadar satamıyosun üstüne birde tokiye bağluı site yöneticileri istedikleri gibi at oynatıyo ne deseler yapmak zorundasın evin içine bile girip kontrol yapıyorlar daireler genelde dökülüyo muhatap bulamıyosun bu yorumda sana kapak olsun
@gamlibaykus_43 sende o kadarını anlayacak akıl yok merak etme. Ne demiş akp li bakan "Türkiye'de eğitim arttıkça akp ye oy azalıyor". çok doğru demiş. işte sende onlardan birisin.
Bir ülke dış borca dayalı ekonomi ile betonla büyümez.. üretim yap..üretim yapanı destekle..koru..
trol betondan başka ne yaptı trol bı tane fabrika say..
Toki de bu AKP zamanında çıktı kendinle celisiyon?
gereksizsin senin gibiler gibi insanlar yuzunden suan krizdeyiz
@gamlibaykus_43 ulan senelerdir kiradayım sus da zevzeklik yapma . ben bu haberi bekliyorum sevinçle
ee istersen şeyden haber ver kilise temel atma töreninde bismillahirrahmanirrahim deyip atanlardan söz et geri
bu damat şaka olmalı sayın berat bey siz askeri ücret alın bütün mal varlınız alınsın askeri ücretle çalışın bakalım alabiliyomusunuz görelim ne dersiniz ..?
millete kitlemeye devam diyorsunuz
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler