Bakan Pekcan'dan ABD'nin vergi indirimine değerlendirme

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, ABD'nin vergi indirimi kararını değerlendirdi. Pekcan, 'ABD’nin Türkiye'den çelik ithalatında vergiyi yüzde 25'e indirmesi olumlu. Beklentimiz ikili ticaretin önündeki tüm engellerin kalkması' dedi.

Bakan Pekcan'dan ABD'nin vergi indirimine değerlendirme

ABD, Türkiye'den çelik ithalatına uyguladığı yüzde 50'lik vergiyi yüzde 25'e indirdi. Konuyla ilgili Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'dan bir değerlendirme geldi.

Twitter hesabından bir açıklama yapan Pekcan, "ABD’nin Türkiye’den yapılan çelik ithalatında vergileri yüzde 50’den yüzde 25’e indirmesi olumlu ancak beklentimiz ikili ticaretin önündeki tüm engellerin kaldırılmasıdır" dedi.

Pekcan Türkiye’nin Genelleştirilmiş Tercihler Sistemi'nden çıkarılmasına yönelik karar için ise şunları kaydetti:

"Ayrıca, Türkiye’nin Genelleştirilmiş Tercihler Sisteminden (GTS) çıkarılması kararı, iki ülke hükümetleri tarafından ilan edilen 75 milyar dolar ticaret hacmi hedefi ile çelişmektedir. ABD ile ikili ticaretin önüne konulan engeller sadece Türk firmalarını değil ABD firmalarını da etkilemektedir. Önemli bir ticaret ortağımız olan ABD ile ticaret hacmimizi artırmaya yönelik çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
KARŞILIĞINDA NELERİ VERDİK BİZİMLE BUNLARIDA PAYLAŞIN
büyük abinin istekleri oluyor demek takipçisiyiz eytlerin
Siz sadece kınarsınız diyecem ama onuda yapmamışssınız, elin adamı icraat yapar. (He bide gelişmiş ülkeler bizi kıskanıyo ya, onlara ayıp olmasın die çıkarmışlardır, muafiyetten :) )
Bu yorumdan gerçekten birşey anlayan varsa anlatsın.
@uslax Bu Ülkede yaşamıyormusun sen, idarecilerin olayları kınamaktan öteye giden icraatı mı var? Her fırsatta, geliştik diyen siyasetçiler bu tip kararlara nedne ağlar? Yada senin anlayacağın dilde şöle söleyeyim; maddi durumun yerindeyse başkalarından neden yardım beklersin. Anladın umarım, yoksa senin durumun zor .
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler