Bakan Selçuk, Sosyal Çalışma Programları'nın tarihini açıkladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, üniversite öğrencilerinin çalışma hayatıyla tanışmalarını sağlamak ve onlara çalışma disiplini kazandırmak amacıyla düzenlenecek Sosyal Çalışma Programları (SÇP) için başvuruların 25 Haziran 2019 tarihinde başlayacağını ve 4 gün süreceğini açıkladı.

Bakan Selçuk, Sosyal Çalışma Programları'nın tarihini açıkladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, üniversite öğrencilerinin çalışma hayatıyla tanışmalarını sağlamak ve onlara çalışma disiplini kazandırmak maksadıyla düzenlenecek Sosyal Çalışma Programları (SÇP) için başvuruların 25 Haziran 2019 tarihinde başlayacağını ve 4 gün süreceğini açıkladı.
Açıköğretim, yüksek lisans ve doktora öğrencileri hariç olmak üzere akademik ortalaması 2 ve üzeri olan bütün üniversite öğrencilerinin başvurabileceği program için başvuruların İŞKUR’un internet sitesi üzerinden kabul edileceğini duyuran Selçuk, “Öğrenciler programa katıldıkları her bir gün için 67,36 TL ödeme almaya hak kazanacak. Ayrıca katılımcıların çalıştıkları süre kadar emekliliklerine etki edecek sigortalarını karşılayacağız” dedi.

Sosyal Çalışma Programlarının, gençleri geleceğe hazırlamayı hedefleyen yeni aktif işgücü piyasası araçlarından birisi olacağını belirten Bakan Selçuk, "Bu program sayesinde gençlerimiz yaz tatillerini, sosyal sorumluluk bilinçlerini artırıp verimli bir şekilde değerlendirecekler. Ayrıca cep harçlıklarını çıkaracaklar ve emekliliklerine sayılacak sigortalılıkları yapılacak" dedi.

SOSYAL ÇALIŞMA PROGRAMIMIZ 3 AY SÜRECEK

SÇP’lerin Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında, 3 ay süreyle düzenleneceğini aktaran Bakan Selçuk, program süresinin öğrencilerin tatil süresince kendilerine zaman ayırabilmeleri maksadıyla haftada 3 gün ile sınırlandırıldığını belirtti.
Bakan Selçuk, "Temmuz ayı itibarıyla başlayacak Sosyal Çalışma Programları ile asıl maksadımız üniversite öğrencisi gençlerimizin iş hayatına girişlerinde en az teknik beceriler kadar önemli olan; takım içinde çalışma, organize olabilme, iletişim kurabilme, analitik düşünme gibi sosyal becerilerini geliştirerek mezun olduktan sonra iş hayatına girişlerini kolaylaştırmaktır. Bu programla öğrencilerimiz toplumsal faydanın yüksek olduğu hizmetlere katılarak iş tecrübesi edinmiş olacaklar" diye konuştu.

Programlardan bu yaz döneminde en fazla 39 gün, öğrencilik hayatı boyunca ise toplamda 90 gün faydalanılabileceğini ifade eden Selçuk, “Kültürel mirasın restorasyonu, korunması ve tanıtılması, kütüphanelerin bakımı ve düzeni, kamu kurumlarının kültürel ve sosyal hizmetlerinin desteklenmesi alanlarında Sosyal Çalışma Programlarını düzenleyeceğiz” dedi.

KAYNAK:İHA

Okuyucu Yorumları 7 yorum
bir akpartili olarak siyahı kadınımıza yakıştırmıyorum. ilk çağdamı kaldık zaten rujun makyajın var neyın nesi siyaH başörtü..dinimiz çağdaş bir dindir hurafeler yoktur. AKP OLARAK BİRAZ İMAJ ÇALIŞMASI YAPSANIZ FENA OLMAZ.HEM ÇAĞDAŞ HEM DİNDARDA OLUNABİLİR.HERTÜRLÜ MAKYAJI YAP BAŞINA ÖRTÜ UYMADI BUNUN ADI ALDATMACADIR.NASIL ABDEST ALICAN.BİZ ATATÜRK İLKELERINDE ÇAĞDAŞ BİR AKP İSTİYORUZ.DİNİ LÜTFEN SİYASETTEN AYIRIN..DİNDARIZ DİYE BÜTÜN GENÇLER HİLKAT GARIBESİ GİBİ DOLAŞIYOR BAŞI KAPALI ALTI AÇIK VS.bu imaj çalışmasını yaparsanız kazanırsınız.AVRUPAİ ÇAĞDAŞ MODERN BİR TÜRKİYE İSTİYORUZ.
@kanuni.99 BENDE BİR AK PARTİLİ OLARAK çağdaşlığı tercihlerle belirleyen senin gibi yobaz kafaların yok olmasını istiyorum.. özgürlüğü özgür olmanın insanların giydiği veya giymediği kıyafetlerin sen gibi yobaz kafalıların ilgilendirmemesi gerektiğini düşünüyorum..
Bazı insanların resimlerine bakıyorum, o kadar güzeller ki; hep resimlerde kalsınlar istiyorum. Çünkü karakterler objektife girmiyor.
Bu ne ya böyle şacma bir projemi olur iyice saçmaladınız o göreve sizi getirende kabahat yazık. Bu ülkede kaç tane çocuk işçi var onlara dönük projen var mı neden çalışmak zorundalar 14 yaşında çalışan bir çocuk 65 yaşında emekli olacaını biliyor mu emekli olunca asgari ücretten bile az maaş alacagını biliyor mu
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler