Bakan Turhan duyurdu! Uydu sayısı yükseliyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan "Türkiye, yapımı devam eden Türksat 5A, 5B ve 6A'nın hizmete alınmasıyla aktif haberleşme uydularının sayısını 6'ya yükseltecek" dedi

Bakan Turhan duyurdu! Uydu sayısı yükseliyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, yapımı süren 3 uydu ile birlikte toplamda uydu sayısının 6'ya yükseleceğini belirtti.

Turhan "Türkiye, yapımı devam eden Türksat 5A, 5B ve 6A'nın hizmete alınmasıyla aktif haberleşme uydularının sayısını 6'ya yükseltecek" dedi.

Yeni uydularla sadece yayıncılık alanında değil, uydudan geniş bant internet sağlama alanında da büyük bir kapasiteye sahip olunacağını belirten Turhan "Türkiye, 6 uydudan oluşacak uydu filosuyla Asya'da Türk cumhuriyetleri dahil, Çin'e kadar uzanan bölgeye, Afrika ve Avrupa'yı kapsayan coğrafyaya hizmet verecek" diye konuştu.

(AA)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
müjdeye bakın... hadi hep birlikte salak salak sevinelim... bunla bütün borçlar bitecek refah seviyemiz bin misli artacak... bunlar bizleri aptal yerine koymaktan başka birşey yapmazlar... müjdeymişşş... tehhhh....
canım ülkem hizmet beklerken sen avrasyaya hizmet üret. yersen.bu çalışmanın maliyeti küllü zarar yazmazsa ben yaşamıyorum. çal çal çal oyna.
müjdeye bak! hadi işi yaptık
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler