Bakan'dan cam filmi için yeni açıklama

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, emniyetin görüntü alabileceği cam filmlerinin serbest, diğerlerinin yasak olacağını söyledi

Bakan'dan cam filmi için yeni açıklama

Adıyaman’da bir dizi temas ve ziyaretlerde bulunmak için kente gelen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Adıyaman Valiliğinde son günlerin önemli gündem maddesi olan ‘cam filmi’ konusunda açıklamalarda bulundu.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, cam filmleri konusunda terör saldırılarından korkulduğu için bu yasağın getirilmek istendiğini dile getirerek, “Cam filmi konusunda gecen sene Emniyet Genel Müdürlüğümüzden bize gelen görüş olumluydu. Yani cam filmi olabilir, kaldırılmasını istemiyordu. Gecen sene ki olumlu görüş doğrultusunda bir yönetmelik hazırladık. Bunu yayınladık. Fakat geçiş sürecini 26 Ekim 2017 olarak belirledik. Bu esene Emniyet Genel Müdürlüğümüzden gelen yazı ise cam filmi yasağının uygulanmasıydı. Emniyet Genel Müdürlüğümüzle 3 aydan fazla süren görüşmeler yaptık. Terör konusunda birkaç örnek verdiler. Reina Saldırısı gibi. Şundan korktuk, bir terör hadisesi olunca 40-50 kişi ölür. Cam filmi olan bir araçla teröristler kaçar, bunun sorumluluğunu alamayız diye çekindik. Dolayısıyla biz Emniyet Genel Müdürlüğümüzün ısrarlı taleplerine uyduk. Yoksa bizim Bakanlık olarak görüşümüz Avrupa Birliği Uyum Yasaları çerçevesinde bu cam filmi yasağının kaldırılmasından yanadır. Ama can güvenliği söz konusu olunca bir şey diyemiyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın cam filmi ile ilgili yaptığı açıklamanın ardından üzerinde yeniden çalışma başlatıldı. Bakan Faruk Özlü, konuyla ilgili bir esneklik yapılacağını kaydederek, “İçişleri Bakanlığımız, Emniyet Genel Müdürlüğümüz, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığımız ve bizim Bakanlığın uzmanları bir araya gelecekler. Cam filminde emniyetin görüntü olabileceği bir limit ile kriter getireceğiz. O kriteri aşanlar yasağa takılacak, o kriterin altında kalanlar serbest olacak. Teknik bir çalışma yapacağız, müştereken karar vereceğiz” ifadelerini kullandı.

Yerli otomobilin üretim yeri ile ilgili soruya ise Bakan Özlü, “Fabrikanın yeri konusu ikinci fasıl konusu. Şuan ilk fasıldayız. Birinci fasılda tasarım, geliştirme, prototip faslıdır.24 ay sürecektir. Otomobilin üretim konusu ikinci fasılda belirlenecektir” diye konuştu.

Adıyaman Valiliğinde, Adıyaman turizminin gelişmesi için hazırlanan İPA projesinin imzası atıldı.

Bakanın programına TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, milletvekilleri Adnan Boynukara,İbrahim Halil Fırat, Salih Fırat, Vali Nurullah Naci Kalkancı, AK Parti İl Başkanı Mehmet Erdoğan, bakanlık yetkilileri katıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 27 yorum
Siyah Cam filmi kişi ve kamu güvenliği bakımından SON DERECE ZARARLI bir uygulama....şiddetle karşıyım....kapkara camların içerisinde kim, kimi nasıl götürüyor, kim ne yapıyor, ne taşıyor bellimi... siyah camlı bir aracın içinde eli silahlı bir sapık veya terörist sizin yanınıza 1 m ye kadar yaklaşabilir … camlarda siyah filimlerin kötü amaçlı kulanım haricinde...faydası yok....zararı çok
@ramazankoc11 HAKLISIN!!! ASLINDA OTURDUĞUMUZ EVLERDE ŞEFFAF OLMALI DIŞARIDAN İÇİ GÖRÜNEBİLMELİ, KİMBİLİR KİMLER NELER YAPIYORDUR EVLERDE.
@ramazankoc11 İşiniz gücünüz belaltı klasik akpli
@ramazankoc11 durdursun içine baksın polis işi ne
@ramazankoc11 aynen kamui araçları için geçerli tamamı kapkara filimye kapanmış hepsi bi alemde geçiyor tük kamu araçlarındanda kaldırılsın o zaman
@ramazankoc11 kucukken seni flim camlı arabaya bindirdiler ne yaşadinki bu kadar karşısın
@ramazankoc11 merak etme seni cam filmsiz 10 m uzaktayken sen görmeden de indirirler, taksiden dolmuştan inip bomba patlatıyorlar hala cam filmi derdindesiniz
@ramazankoc11 seni öldürecek kişinin elindeki silahı, cam filmi olmayan araçta göreceğini mi sanıyorsun. Ayrıca ne amaçla başkalarının aracının içini görmeyi istiyorsun, bunun bir sonraki adımı başkalarının evlerinin içini gözetleyelim, hırsız , katil olabilirler :) hastalıklı bir ruh hali
@ramazankoc11 Katılıyorum hatta bununla ilgili terör çalışmasını içişleri yürütekte iken son alınan karar iyice keşmekeşliğe sürükledi. Araç kullanıyon neden saklanıyorsunki.
seni, kim? bilim başkanı yapti? terörist doblo arabayla kaçamiyormu.? terörist cam flimli araba cezasındanmı korkcak? cam flimli arabamı bulamayacak? panelvan ile gelir? reina saldirganı taxi ile kaçti 60 gun yakalayamadınız neyin flimi lan bu
1.O ZAMAN PİYASADAN PANELVAN VE KAPALI KASA HERTÜRLÜ ARACI TRAFİKTEN ÇEKİCEKSİNİZ....KAMYONET -PANELVAN MİNİBÜS VS.. 2. METROBÜS VE DİĞER DEVLETE AİT TOPLU TAŞIMADAKİ ARAÇLARIN DA CAM FİLMİNİ SÖKTÜRECEKSİNİZ.ONLARIN İÇİNDE DE CANLI BOMBA OLABİLR VE TRAFİK KONTROLÜ YOK... 3.ÇUVALDIZI BİZE BATIRIYORSANIZ İĞNEYİ KENDİNİZE BATIRACAKSINIZ... Yok öyle 3 kuruşa 5köfte ...!!!
İyice dağıldılar ne yaptıklarını ne ettiklerini bilmiyorlar..
bizim söktüğümüz filmler nolacak.en baştan deseydinizya ince film kalabilir çok koyu olanlar yasak diye.böyle saçmalık görmedim .yazıklar olsun
MADEM YASAKLAR BAZI ŞEYLERİ ÇÖZÜYOR HER GÜN MEMLEKETİMİZDE BİR DİZİ CİNAYETLER İŞLENİYOR SİLAH SATIŞLARINI VE RUHSATLARINI DA YASAKLAYIN.
şefaf renk cam film güzel içini gösteren tramvay ve metrolardaki gibi
@kubilaylermi einstein was here. damn!
ha şunu bileydiniz,günaydın...
dolar olmuş 4 tl.mazot olmuş 5 tl.benzin olmuş 6 tl.ekonomi bitmiş.millet aç.her yerde suriyeliler,afganlar,ıraklılar...rahatça aramızda yaşıyor,çalışıyor,dolaşıyor.siz cam filmiyle uğraşıyorsunuz.ilk önce suriyelileri ve tüm yabancıları ülkelerine geri gönderin.ekonomiyi düzeltin.doları,enflasyonu düşürün siz.bırakın bu filmi,camı.ekonomiye,eğitime bakın siz.
cam filmi önemli değil, bu petrol fiyatları ne olacak sizi yanlış yere yönlendirip arkadan oyuyorlar...
serbest dediler taktırdık. yasak dediler söktüm. filmin yapışkanı camlarda kaldı. tinerle silmek istedim yayıldı. arabamın camları kıçımdan beter oldu. benim durumum ne olacak.
HÜKÜMETTE, EMNİYETTE, BAKANLIKTA BİLİYORDUKİ SERBEST OLUNCA HERKES TAKMAK İSTEYECEK.. ÖNCE VATANDAŞIN TAKTIRMASINI BEKLEDİLER.. HERKES TAKINCA.. BU DEFA YASAK DEYİP VATANDAŞA CEZA YAĞDIRDILAR.. BU ÜLKE AB YE GİREMEZ.. GİRSE BİLE KOVARLAR.. ÇIKARCI ZİHNİYETLER MENFAAT YALAN DOLAN.. HEPSİDE KOLTUKÇULARDA MEVCUT.. KAMERA KARŞISINDA HERŞEY GÜZEL GEÇER.. ONDAN SONRA VURGUNA BAŞLARLAR...
@rojame_63 Bunun adı şark kurnazlığı mı oluyor?
@rojame_63 Adamlar Su ile çalışan otomobil yapıyorlar (Almanlar) biz ise halen milletin cebinden nasıl, N Kadar çalar çırparız hesabı ile meşgulüz, Bir evin babası kötü olursa evin çocukları da ona çeker, Avrupa bize Serbest dolaşım hakkı verecek, Allah aşkına bu milleti kandırdığınızımı sanıyorsunuz. 2019 a daha çok var, fakat, şimdiden Donlardan kötü kokular gelmeye başladı. Son söz eden bulur, olan yine bu millete olur.
Bırakın Boş konuşmayı corba parası almak icin yapıyoruz bu yasağı deyinde vatandaş ona göre hareket etsin suc sizde değil size yetki verende.
Bi cam filmine çare bulamadılar gitti bunu 10 gündür çözüm üretemeyenlerden bu Ülkenin diğer önemli konuları için nasıl çözüm üretebileceklerini sormak lazım trafikter bütceye katkı saylayan trafik cezalarından burdan gelecek vergiden ebep bi zararları olacak vatandaşın ne yaptığıyla değil kendilerinin ne yapmak istedikleriyle lgileniyorlar sarece ben isterim olur ben istemem olmaz kafa yapısı bu
bakanın psikolojik sorunu var.herhalde yanından siyah cam filimli gecen aracın icinde ki birisi küfür etti bakana.bakanda kim olduğunu göremedi..
Fıkra yerine sizlerin yaptıklarını anlatacaz artık
Diğer Haberler