Başvurular bugün başladı! PTT'ye 5 bin personel alınacak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından duyurulan PTT'ye 5 bin personel alımı için başvurular bugün başladı.

Başvurular bugün başladı! PTT'ye 5 bin personel alınacak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından PTT AŞ'ye alınacağı açıklanan 5 bin personelin belirleneceği sınav başvuruları bugün başladı.

PTT AŞ bünyesine, bin 623 postacı, 200 tekniker, 2 bin 625 gişe personeli, 82 avukat, 470 mühendis alımı için sınav başvuruları 21 Mayıs'ta sona erecek.

Alınması planan bin 623 postacının, bini adaylardan 623'ü taşeronlardan, 2 bin 625 gişe personelinin de 2 bin 25'i adaylardan 600'ü taşeronlar arasından seçilecek.

Müjdesi Bakan Arslan tarafından verilen sınavın başvuruları www.ptt.gov.tr ve http://ik.ptt.gov.tr internet adreslerinden yapılacak. Adaylar ilan edilen pozisyonlar için yapılacak yazılı sınavlardan yalnızca birine başvurabilecek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
Alınan personel ile PTT nin hangi aksayan işleri giderilecek, bu alınan personellerin ücretinin yine halkın cebinden ödeneceğinide unutmamak lazım...
@oguz_mehmet_2018 ben ptt de çalışıyorum alımların yüzde 40 yediren yüzde 60 i dışardan alım olucak
AMA ALIM SEÇİM SONRASI DİKKAT EDİN VAATLER HEP SEÇİM SONRASI NEYSE MUHARREM İNCE VEYA MERAL AKŞENER GEREĞİNİ YAPAR TAMAM
Arkadaşım senin heralde tuzun kuru bu insanlar boşunamı okuyor boşunamı uğraşıyor iyi o zaman halkın cebinden çıkıyo diye kimse bu gibi alımlar için başvuru yapmasın
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler