TÜRES'ten bayram tatili çıkışı: 9 güne karşıyız

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala kaç gün tatil olacağına yönelik tartışmalarda başladı. Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği'nden ise dikkat çeken bir yorum geldi. Turizmin sadece deniz ve kumdan ibaret olmayıp ülkedeki bütün üretici ve ihracatçıların da düşünülmesi gerektiğini söyleyen TÜRES Genel Başkanı Ramazan Bingöl, tatil süresinin 9 gün olmasına karşı olduklarını belirtti.

TÜRES'ten bayram tatili çıkışı: 9 güne karşıyız

Günler önce başlayan halen devam eden ‘bayram tatili kaç gün olmalı?’ tartışmasına ilişkin yeni değerlendirmeler geliyor.

Kurban Bayramı tatilinin kaç gün olması gerektiğine yönelik yapılan yorumlara bir değerlendirme de Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği (TÜRES) Genel Başkanı Ramazan Bingöl’den geldi. Bingöl, uzun tatil sürelerinin turizm sektörünün bir kısmına ve kıyı şehirlerine yaradığını ama turizmin sadece deniz ve kumdan ibaret olmayıp ülkedeki bütün üretici ve ihracatçıların da düşünülmesi gerektiğini söyledi.

'BAYRAM TATİLİ SÜRESİ ÜLKE EKONOMİSİNE ZARAR VERMEYECEK BİR ŞEKİLDE PLANLANMALI'

Bingöl açıklamasında şunları kaydetti: “Uzun tatillerin kime ne faydası var, bu konuda turizm sektörünün bir kısmı karlı çıkarken geri kalan üretici ise zor duruma düşüyor, üretim ve ticari hayat kesintiye uğruyor. Turizm sadece deniz ve kumdan ibaret değildir. Uzun tatillerde sahil kentleri büyük bir gelir sağlarken diğer şehirlerin ekonomisi ise bundan olumsuz etkileniyor. Bundan dolayı bayram tatili süresinin 9 gün olmasına karşıyız ve bu konuda artık üreticiler, ihracatçılar ve diğer şehirlerin esnafı da düşünülmelidir. Tatil ve bayram herkesin hakkı ancak süreleri ülke ekonomisine zarar vermeyecek bir şekilde planlanmalı bunun ülkeye faydası mı var zararı mı var bu hususta da bir araştırma yapılmalıdır. Turizmde bu yıl önemli bir hareketlilik var ve bundan dolayı biz de ülkemiz adına sevinçliyiz. Ama bir taraf sevinirken diğer bir tarafı da zarara uğratmamalıyız.”

KAYNAK:İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 78 yorum
ne derneği ne turizmi ne otelciği bizim reisimiz var asrın lideri islam alamınin koruyucusu gerçi aramız iyi olan müslüman devlette yok ya neyse o karar verir biz biat ederiz vesselam
biat edeceksiniz !
Senin gibi koyunlar yüzünden ülkemiz bu şekilde yönetiliyor
Tembellik , avanta , beleş , uç kağıtçılık.
İslam aleminin koruyucusu vay beeee B
büyük ihtimal bir yıl içinde en çok tatil yapan 3-5 ülkeden biriyizdir!! hem de ekonomi bu haldeyken
ha tatil yapmassan ekonominde hemen düzelir.ne saçmalıyorsun zengin zaten doymuyor.işçi memur sömürülüyor modern köle.sabahtan akşama insanların canı çıkıyor bundan haberin varmı senin.tabi sen hep tatilde olduğun için gerek yok ne gereği varki demi.
@goldkh ve en çok ÇALIŞAN.
Dünyanın hiç bir ülkesinde cumartesi ve pazar diye 2 gün hafta sonu tatili yok.bizde en az 8 en fazla 18 gün dini bayram ve 7 gün resmi bayram 1 gün yılbaşı tatili var.japonya Atom bombasından sonra birde mağlup devlet olarak anlaşma yaptı.çırılçıplak kalmıştı.almanya yine öyle peki nasıl oldu da bu günlere geldiler.açın tarihlerini okuyun japonyada 1970 li yıllara kadar günlük çalışma 16 saattir.bizim kıçımızda donumuz yok ama tatil sevdamız hiç bitmez.
@turknecat seni tutan yok istersen 24 çalış ama çalışmadığın için çalışmadığın için çalışmanın ne olduğunu bilmiyorsun bol keseden sallıyorsun
@turknecat bizde çalışma saatleri en az 9-10 saat gelişmiş ülkelerde ise 6-7 saat.
Bizim miiletimiz ezberden bilip bilmeden konuşmayı ne çok seviyor. Uzaktan görende birşey bildiğini sanıp adam yerine koyuyor işte. Başta Almanya dahil olmak üzere avrupaya bak ctesi pazar tatilmi değilmi ondan sonra yaz. Almanya da cuma öğleden sonra başlıyor bilmiyorsan öğren. Tabi kamu için¡
@turknecat Yerden göğe kadar haklısın.Geçinemiyoruz, diyorlar.Patlıcan falan alamıyorlar.Ama ne hikmetse uçak ve otobüs bileti masrafları birde araba kiralamalar.Birde , ihtiyaç kredisi çekecekler.Bayram için, daha doğrusu tatile gitmek için. Dönecekler ve o borçları ödeyecekler. Sonrada, geçinemiyoruz.Meyve sebze pahalı, alamıyoruz.Madem alamıyorsun, niye o zaman masraf yapıyorsunuz.Niye, bankalardan kredi çekiyorsunuz.Başınıza dert alıyorsunuz.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler