Benzin, motorin ve LPG'ye büyük zam!

Yükselen petrol ve dolar kuru nedeniyle 15 Mayıs gece yarısından itibaren benzine 18, motorine 15 ve LPG'ye 12 kuruş zam yapıldı. Son dakika habere göre, İstanbul'da benzinin litresi 6.20 TL'yi, motorin ise 5.60 TL'yi geçti.

Benzin, motorin ve LPG'ye büyük zam!

Benzin ve motorin fiyatlarında 15 Mayıs 00:00 tarihinden itibaren artış yaşandı. Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) aldığı karar gereği herhangi bir duyuru yapmazken, akaryakıt şirketlerinin fiyatlarında benzine 18, motorine 15 ve LPG'ye 12 kuruş zam yapıldığı görüldü.

9 Mayıs'ta benzin ve motorinde yapılan ortalama 2-7 kuruşluk indirimin ardından İstanbul'da 6.02 ve 6.06 TL aralığına düşen kurşunsuz benzin fiyatları 18 kuruşluk zammın ardından en düşük kurşunsuz benzin fiyatı 6.20 TL'nin üzerine çıktı.

Benzinin litresi BP ve Opet'te 6.24, Shell ve Aytemiz'de ise 6.23 TL olurken, motorinin litresi BP'de 5.65 TL, Shell, Opet ve Aytemiz'de ise 5.66 TL oldu. LPG pompa fiyatları ise 3.38 TL oldu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 295 yorum
bakalım havuz medya bu zam haberine ne diyecek. Dolar 5 kuruş düşünce "dolarda büyük düşüş" başlık atıp 20 kuruş artınca sesi çıkmayan havuz medya....
@ersintuncer20 Paralel + Üst akıl ve tapınak şövalyelerinin işi...
@ersintuncer20 havuz medya israil haberleri yapmakla meşgul
Erdoğan: bakın rampa aşşa giderken vitesi boşa almak suretiyle benzinin litresini 2-3 liraya kadar düşürebilirsiniz. Devirsiz kullanma kardeşim sende!
@ersintuncer20 --Allah onların belasınıversin sabah ahaber türkiye gazetesi ülke bitti battı ekonmi.
@ersintuncer20 YAKITIN %60 NIN VERGİ OLDUĞUNU HERHALDE UNUTUYOSUN .. ACABA BU KADAR VERGİ NEREYE GİDİYOR HELE Bİ DÜŞÜN DÜNYA KADAR VERGİ ALINIYOR AMA MİLLET HALEN AÇ VARSA AZ AKIL OTUR BİRAZ MANTIKLI TAKIL BULURSUN O ZAMAN
@ersintuncer20 ben söyleyeyim ne diyeceklerini kardeş. "Doların, benzinin, mazotun düşmesi için, başkanlık sistemi şart!"
Ben hep 50 TL'lik alırım diyenleri yoruma alayım.
@burak_2015_ftjot Ben hep 25 liralik alirim :D
@oguzhanozkoca o zaman benzinlikten çıkmazsın...
@burak_2015_ftjot Yahu -arabaylamı doğdunuz, sizde benim gibi yapın, Ekenomiden anlamayan lider, iktidardan gidinceye kadar, arabanızı kullanmayıp, en yakın otoparka kapatın, zamdan kurtulun.
Ben 100 TL yüklüyorum. No problem ne kadar girerse girsin.
@ertan_taskinsu_2018 ÇEVRECİ DOSTUM AGZINA SAGLIK
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler