Benzin ve motorine indirim geldi

Benzinin litre fiyatında bu gece yarısından geçerli olmak üzere 11, motorinin litre fiyatında ise 17 kuruşluk indirim yapıldı.

Benzin ve motorine indirim geldi

Akaryakıta çifte indirim geldi.

Gece yarısından itibaren motorinde 17 kuruş, benzinde ise 11 kuruş indirime gidildi.

İndirim sonrasında Ankara'da litresi ortalama 5,69 liradan satılan benzinin litre fiyatı 5,58 lira olacak. Benzinin litresi İstanbul'da 5,63 liradan 5,52 liraya, İzmir'de 5,65 liradan 5,54 liraya düşecek.

Motorinin litre fiyatı ise Ankara'da ortalama 5,16 liradan 4,99 liraya, İstanbul'da 5,11 liradan 4,94 liraya, İzmir'de 5,15 liradan 4,98 liraya inecek.

Dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük çaplı değişiklikler gösteriyor.

Benzinin litre fiyatında en son 9 Şubat'ta 16 kuruş indirime gidilmişti. Motorinin litre fiyatına ise 6 Ocak'ta 8 kuruş zam yapılmıştı.

PETROLDEKİ DÜŞÜŞ ETKİLİ

Akaryakıt fiyatlarındaki indirimde petrolde yaşanan düşüş etkili oldu. Türkiye'nin de akaryakıt fiyatlarını belirlemede ölçüt olarak kullandığı Brent ham petrolün varil fiyatı 70.2 dolardan yüzde 10.34 düşüşle 62.94 dolara kadar geriledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 48 yorum
Kısa zaman sonra, bu indirimden en az 5-10 kuruş daha fazla zam gelmez ise vatandaşlıktan çıkacağım... :)
1 hafta sonra zamcık yaparlar
Adamlar indirim diyor ,benim milletimde inanılmaz bir zam beklentisi , vay be milleti ne hale getirmişler.
gemiciğin zam daki versiyonu bu sanırsam güzel tespit :)
önce indirim sonra BİNDİRİM
kepçe ile verip çay kaşıgı ile alıyor mileltün agzına emzik verir gibi tmm indirim yapıyorum sus !!!
eyy hukumet birak sadaka vermeyi.2000 sonrasi emekliler ve yeni emekli olacaklar ne kadar maas aliyor ona bakalim.
bu bir yem borusu her türlü insaf ölçüsünün yok olduğu memlekette benzin 6 lirayı geçti satışlar azaldı stoklar şişti eritmek için bu yaplıyor son indirimde dolar 3.70 tl bugün 3,80 tl öyleyse neyin indirimi. stoklar azalınca bu indirim 50 kuruş zam olarak geri döner araç sahipleri biraz daha dişini sıkıp benzin almazsa fiyatlar daha da düşer bugün benzinin olması gereken fiyatı 4 liradır yinede 1,5 tl kazık atılıyor bunun çözümü ülke çapında tüm araç sahiplerinin etkili şekilde kontak kapatıp benzin almamasıdır tüketim en büyük güçtür gücümüzü gösterelim boykot yapalım benzin almayalım.
@leventdemir22 işe eşekle mi gidelim
@tohumcurem80 bu düzene dur diyebilmek adına bir süre gerekirse eşekle gidiniz efendim
eyvah demek ki acaip bir zam yolda
İndirim mi.....Hahahahahaha
bilinki yarın yada yarından da yakın zamanda yolda 11 kuruş 17 kuruş indirim 110 TL 170 TL zam demek uyanın artık günaydın Türkiye m
yok ham petrol fiyatı,yok dolar kuru,yok içinde bulunduğumuz şartlar deyip 2002'de 1,62Tl olan benzini 6.00TL yaptınız.şimdi kalkmış 3-5 kuruş indirime sevinip minnettar olmamızı bekliyorsunuz.
@caferkaradayi kardeş 2002 de asgari ücret 184 liraydı. 113 litre benzin alınabiliyodu. 11ay çalışarak. Şimdi 310 litre alınabiliyor. İşinize geldiğiggibi konuşmayın tamam çok pahalı ama gerçekçi olalım.
1 adım geri 2 adım ileri,mehterci bunlar!
neden akaryakıta indirim geliyor veya neden zam geliyor bunu öğrenmeniz gerek önce ağızınızda ne varsa dökmeyin küçülmeyin
Demek ki büyük zama 3,4 gün var
11 kurus indi 27 kurus artar neyseki bunları allah görüyor yatacak yerleri yok
tayip baba noluyor yav hahahaha:))))
yarın da 50kuruş zam gelir
seçim mi yaklaşıyor ?
Uluslararası piyasada %10 indirim geliyorsa neden 57 kuruş değil de 11 kuruş iniyor benzin. Çıkarken de oransal olarak tersi yaşanıyor?
haftaya bi düzenleme gelir. devam pompalamaya
indirime bak benzinin litresi 5.5 tl !!! ağzımı bırakıp başka tarafımla gülüyorum. utanmaz adamlar bir de indirim diye kandırıyorlar milleti
yavvv böyle şeyler i haber yapmayın millet de indirim yapılıyor sanacak
zam gelince ertesi gün gelir indirim bi türlü gelmez
indirimi beğenmeyen, indirimsiz alsın. Bu ne ya!
varil fiyatinda %10 a yakin dusus etkili ldu diyor 10 gunde bizde inen %5 normalde 60 kurus indirim olmasi lazim bu mantikla ama nerde 50 tl ye devam
Vay beee...Nasıl seviniyormusunuz?
ya hu dolara altına para yatırılıyor da neden yakıta para yatıramıyoruz paramı lpg ye yatırsaydım bir yılda %33 kazanmıştım.
varil fiyatı yüzde 10 indiyse neden litre fiyatında yüzde 10 değil de yüzde 2 indirim yapılıyor... normal şartlarda 5,69 dan 5,58 e değil 5,12 ye inmesi lazım...
petrol hammadesi %10 geri gelmiş. dolayısı ile benzin en az 55 kuruş , mazot ise 50 kuruş inmesi gerekiyordu. buradan bile vatandaşa gerekli indirim yansıtılmamış
@sedatonb kardo, bizdeki benzin fiyatının 1,5 tl si hammadde. Gerisi vergi. % 10 o yüzden 15 kr ediyor. Vergi sabit :)
Yetmezzzzzz Mazot 2 tl Benzin 2.3 olmalı
HAYIRRRRRRRR ! BU SEFER ÇOK PİS GEÇİRECEKLER ! MAZUT BENZİN STOKLAMIYA BAŞLAYIN ! TUSUNAMİ ETKİSİ OLACAK TUSUNAMİDEN ÖNCEDE DENİZ ÇEKİLİİR
peki petrol varil fiyati %10,32 dustu ise keza dolarda dustu peki indirim orani mazotta 3,1 de kaldi devlet bu serbest piyasa ekonomisine el atmali normal olarak birebir indirimi yansitsalar mazot suan 4.40 tl olmali petrole %2 zam gelse tuketiciye hemen %4 yansitiyorlar ama dusunce indirimi cuzdanda goremiyoruz
haftaya zam gelmez arkadaslar yalnisiniz var duzeltme gelir. YERSEN
üç gün sonra 30 krş bindirmeyinde
geli ha geli bekleyin zam geli
EYYYYYYY KOYUNLAR DUYDINUZMU BENZINE INDIRIM VAR SUR KOYUNLARIN AGZINA BİR KAŞIK BAL ???????????
Aslında 17 kuruşluk indirim fena değil eskisi düşünüldüğünde.Ama 5 gün sonra gelecek kepçe etkisiyle beraber hiçbir değeri kalmayacak :)) Alıştık artık zaten,tepkisiz millet!!
Bir vatandaş olarak indirimden memnunum. ama petrol firmalarının amansız kar oranlarından cok raharsızım
En az %10 olmalıydı, 50 kuruş düşneliydi, 17 kuruş nedir sadaka gibi !!!
Petrol % 10,34 düşmüş buna karşılık motorin yaklaşık %3, benzin %2 düşmüş buda güzel.
1 bıçuk lira zam yapiyir 10 kuruş indirim haşa insanımız ne koyun he
Diğer Haberler