Büyükada pahalılıkta Bodrum'u yakaladı

Büyükada'ya giden tatilciler Bodrum'daki fiyatlarla karşılaştı. Yemeğin yanında servis edilen yarım sepet ekmek için hesaba 20 TL yazan bazı mekanlar, bununla da kalmıyor.

Büyükada pahalılıkta Bodrum'u yakaladı

Yazın yaklaşmasıyla gözler, Bodrum'daki mekanların ücretlerine çevrilirken bir kazık haberi İstanbul'un gözde yeri Büyükada'dan geldi... İstanbullular'ın yanı sıra yerli ve yabancı turistin uğrak noktası olan Büyükada'daki bazı mekanlar, müşterilere attığı kazıkla Bodrum'un 50 TL'lik lahmacununu solladı! Yemeğin yanında verdiği yarım sepet ekmeğe 20 TL fiyat yazan Büyükada restoranları, "Büyükada Bodrum'la yarışıyor" dedirtti. Hesapları küçük oyunlarla şişiren restoranların hesaba itirazda verdiği tepkiler ise "Bu kadar da olmaz" dedirtti.

YEMEK YEMEYENE İÇECEK YOK!

Takvim'in haberine göre garsonların hesaba itiraz olduğunda bir anda kalabalık oluşturup masaya gelmeleri, Büyükada'daki hizmet anlayışını sorgulattı. Restoranların yanı sıra kafelerin müşterilerine "Bir şey yemiyorsanız çay, meşrubat veremeyiz. Ya bir şey yeyin ya da masadan kalkın" şeklindeki yaklaşımları da turistlerin tepkisine neden oluyor. Sadece mekanlar değil umumi tuvaletlerle büfelerde satılan su ve sigara fiyatlarının dahi İstanbul'un diğer tüm ilçelerine oranla yüksek olması, büyük tepki çekiyor. Bu arada hafta sonları günlük ziyaretçi sayısı 1 milyona kadar çıkan Büyükada'daki zabıta sayısının da sadece '4' olması, turistlerin yaşadığı sıkıntıları çözmekte etkili olamıyor.

BÜYÜKADA'DA 20 LİRA EKMEK PARASI

Türkbükü Maça Kızı'nda lahmacun ve ayranın 75 TL'ye satılıyor olması, Gündem yaratmıştı. Bir tabak mantının 60 TL'ye servis edildiği Bodrum'un ardından şimdi de Büyükada'da yarım sepet ekmeğin fiyatı uzun süre konuşulacağa benziyor. Çünkü buradaki mekanlarda 1 TL'lik ekmek, 20 TL'ye satılıyor!

UÇAK FİYATINA FAYTON

Atlara yapılan işkence yüzünden sürekli gündemde olan Büyükada'daki faytonlar, herkese farklı uygulanan fiyat anlayışıyla da turistleri pes ettiriyor. Fayton durağındaki fiyat listesinde Lunapark Meydanı '35 TL' olarak belirtilirken bu fiyat, faytoncular tarafından '50 TL' olarak müşteriye söyleniyor. Yani Büyükada'da faytonla kısa bir tur, yurt içindeki bir uçak parasıyla eşdeğer...

Tuğba Özerk de Büyükada'daki kazığa şöyle isyan etti: "Son dönemdeki fahiş fiyatlar, vatandaşı Büyükada'dan uzaklaştırdı. Bu fiyatlar bir denetim altına alınmalı. Eskiden Büyükada'da gidip balık keyfi yapardık. Abartılı fiyatlardan artık insanlar bunu da yapamıyor. Yakın çevremdeki birçok kişi, fiyatlardan şikayetçi."

Bade İşçil de ailesiyle Büyükada'da yaşamaktan pes edip Nişantaşı'na taşındı.

FİYATLAR UÇTU

1 TL'lik umumi tuvalet 2 TL

50 kuruşluk su 3 lira

13.5 TL'lik sigara 16 TL

10 TL'lik dondurma 15 TL

Izgara balık ve salata Beşiktaş Çarşı'da 35 TL, Büyükada'da 70 TL

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 21 yorum
GİTMEYİNNNNN GİDERSENİZDE YEMEYİN İÇMEYİN MEKANLARDA YANINIZDA GÖTÜRÜNNN BAKALIM NE OLUYOR.....
büyük ada yıllardır 3 5 zibidinin rantında ve bunu yıllardır hükümet bildiği halde müdahale etmiyor çünkü belediye başkanının koltuğuna bunların destekleri sağlam
Denetim olmazsa soygun kaçınılmaz olur gitmeyin zorla değil ya giderken BİM uğrayın yeter malzeme sen al kazançlı çık oradan illa alacaksın diye kanun yok gün gelir 1 tl muhtaç olurlar ALLAH CC nerelere kadirdir Nimet ve bol içindeyken şımarırlar ha merhametleri yoksa merhamet edilecek duruma düşerler bir su ya ilaç içmek istesen ilaç dan pahallı su bir aspirin dahil içemezsin yazık önlem alınsın GÖNÜL RIZASI DIŞINDA İNSANLARDAN ALINAN HARAMDIR HAKKINDAN FAZLASI OLANDA KAZANÇ DEĞİL HARAMDIR GİTMEYİN TAKİ ONLAR ZORDA KALINCAYA KADAR BOLLUK ONLARI TERBİYESİZ OLMUŞLAR
gitmeyin görsünler günlerini bu ne 20 tl ekmekmi olur
Ben termusa çay demleyip götürmeyi düşünüyorum.Kimse yiyip içmesin bak fiyatları nasıl makul seviyeye çekerler.
Müşteriler kabul ettiği sürece fiyatlar artar. Bir ürünün ucuzlamasını isteyen o ürünü almayıverir. Kişi kendini aptal yerine koyuyorsa burada başkalarının suçlayamayız. Allah korkusu, haram kavramları zaten oralara uğramaz.
kaldirin faytonlari yazik o atlara hicmi allahtan korkmuyorsunuz asvaltta nasil kosturuyprsunuz ayagi kirilincada atiyorsunuz ormana yazillar olsun size
Bu sene son kez gittim. At pisliği kokusu o kadar yoğun ki nefes alamıyorsunuz. Kalabalık bir yandan, pislik kokusu bir yandan, atlardan dolayı yolda yürüyemiyorsunuz ayrı bir dert... Kesinlikle tavsiye etmem. Polonezköyü tek geçiyorum her konuda.
yedikleri içtikleri haram
GÜNÜBİRLİK TATİLCİLERE TAVSİYEM ŞUDUR; BÜYÜK ADAYA GİDERKEN KAZIKLANMAMAK İÇİN TÜM İAŞENİZİ YANINIZDA GÖTÜRÜN, HATTA WC İHTİYACINIZI BİLE ÜCRETSİZ HALLETMEK İÇİN YANINIZA LAZIMLIK (ÖRDEK) DAHİ ALABİLİRSİNİZ. BÖYLECE BU FIRSATÇI VE ÜÇKAĞITÇI HERİFLERE KAPAK OLUR.
geçen hafta grup olarak büyükada ya gittik.fayton turu yapalım dedik arkadaşlar la hatta kuyruğa bile girdik sıramızı bekliyoruz.ben bu arada faytonların kalktığı yere gittim fiyatı sordum,iyiki de sormuşum.küçük tur 75 tl. büyük tur 90 tl.hemen arkadaşlara söyledim tur fiyatlarını anında sıradan çıktık yürüyerek güzel bir tur attık..aşırı fiyatlara karşı herkesin tepki vermesini öneririm ayrıca büyükadayı yürüyerek gezmenizi tavsiye ederim muhteşem tahta evleri temiz havanın tadını çıkarın..
Bahsi geçen 4 zabıtanın mal varlılları derhal sorulturulmalı. Hepsinin haberi vardır bir tane vatan evladı çıkmamış mı arakarından bu konuyu şikayet edicek.
gitmeyin
o haaaaa... nerde bu devlet nerdeeee... milleti alenen kazıklıyor soyuyorlar... bu kadarınada pesss...
Türkiye'deki insanlar ne çekiyorsa bu kısa yoldan beleşten köşeyi dönmek isteyenlerden çekiyor.Tabii devlet makamları da denetim görevini yapmıyor.Ancaakk Allah(C.C.) var onun denetiminden nasıl kaçacaksın?Güya İslam ülkesiyiz Hıristiyanlar bizimkilerden dürüsttür..
Bodrum pahalı diye algı yaratmayın inin bodrum merkeze lokantalarda 10 tl 15 tl ye karnınızı doyurursunuz şuan 2 kişi merkez pansiyonlarında 2 kişi kahvaltı dahil 80 tl 100 tl kahvaltısı var 24 saat sıcak suyu var 24 saat kliması var lütfen ultra lüx sosyetenin garibanlar girmesin karımızı kızımızı dikizlemesin diye oluşturdukları 50 tl ye lahmacun satan beac clupleri pişirip pişirip insanların önüne bodrum pahalı masalını atmayın.
Gitmeyın halt var sankı büyükadada anayasa da devlet halkını korur dıyor anlayana
Yetkilileri acilen göreve davet ediyorum,tabi bu ülkede yetkisini doğru dürüst kulllanan kaldıysa...
ada esnafı bindiği dalı kesiyor, Bir gün gelecek, bu fırsatçılıklarının bedelini, dükkanlarının kapısında dört gözle müşteri bekleyerek ödeyecekler... sanırım son dönemlerde arap turistlerin yoğun ilgisi bu fırsatçıları cesaretlendirdi.
Bodrum sahıller zaten tam bır soygun gıdenler kım magazıne olanlar
Kışın yapamadığı satışı yazın kazıkla telafi etmeye çalışıyor,sonra da ağlarlar iş yok kimse girmiyor içeri diye ,yılların Türk kafası!yemeğini yanında götür hiç olmadı BİM,ŞOK hepsinin mağazası var ordan al...
Diğer Haberler