Çalışanlar 2018'de 116 gün tatil yapacak

Bu senenin bayram tatilleri biterken gelecek senenin tatil planları merak ediliyor.2018'de çalışanları hafta sonları dahil tam 116 günlük tatil bekliyor. Üstelik Kurban Bayramı tatili yine 9 gün olacak.

Çalışanlar 2018'de 116 gün tatil yapacak

Kurban Bayramı tatili Bakanlar Kurulu kararıyla 10 güne çıkarılmıştı. Türkiye'nin en uzun tatili dün bitti. Çalışanlar şimdiden gelecek sene bayramların hangi güne geldiğini hesaplamaya başladı. 2018'de çalışanları hafta sonları dahil tam 116 gün tatil bekliyor. Üstelik Kurban Bayramı tatili yine 9 gün olacak.

YILBAŞI

2018 tatille başlıyor. 1 Ocak Pazartesi gününe denk geldiği için 30 ve 31 Aralık 2017 Cumartesi ve Pazar günleri de eklendiğinde yılbaşı tatili 3 güne çıkıyor.

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI

Pazartesiye denk gelen bir başka tatil günü de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı. 21 ve 22 Nisan cumartesi-pazar günleri de eklendiğinde 23 Nisan tatili yine 3 güne çıkıyor.

1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Salı'ya denk geliyor. 30 Nisan Pazartesi'yi izin olarak ayarlayabilen çalışanlar 28 ve 29 Nisan cumartesi-pazar günlerini de eklediklerinde 1 Mayıs tatilini 4 güne çıkarabilecek.

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ise 2018'de Cumartesi günü kutlanacak. Bu nedenle ekstra tatil yapılmayacak.

RAMAZAN BAYRAMI

Ramazan Bayramı 2018'de 15 Haziran Cuma, 16 Haziran Cumartesi ve 17 Haziran Pazar günlerine denk geliyor. 14 Haziran Perşembe yarım gün tatil. Bu yarım günü tam güne ayarlayabilenler de 4 gün tatil yapabilecek.

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ

Resmi tatil olan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, pazara denk geliyor. Ekstra tatil yok.


KURBAN BAYRAMI
2018'de Kurban Bayramı'nda arefe günü 20 Ağustos Pazartesi. 21 Ağustos Salı, 22 Ağustos Çarşamba, 23 Ağustos Perşembe ve 24 Ağustos Cuma da bayram. Bayram öncesi hafta sonu olan 18 ve 19 Ağustos ile bayram sonrası hafta sonu olan 25 ve 26 Ağustos eklendiğinde, Bakanlar Kurulu kararına gerek kalmadan bayram tatili 9 gün olarak yapılacak

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

30 Ağustos Zafer Bayramı da perşembe günü kutlanacak. 31 Ağustos Cuma'yı tatil olarak ayarlayabilenler, 1 ve 2 Eylül cumartesi-pazarı da eklediklerinde 4 günlük tatile çıkabilecek.

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Pazartesi günü kutlanacak. Hafta sonu olan 27 ve 28 Ekim de eklendiğinde çalışanları yine 3 günlük bir tatil bekliyor.

116 GÜN TATİL

2018'de hafta sonu tatili 104 gün olacak. Hafta sonuna denk gelmeyen bayram günleri de eklendiğinde 2018'de tatil yapılacak gün sayısı 116. (Posta)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 26 yorum
çalışanların değil, memurların tatili 116 gün... özel sektör çalışanı hepi topu 7 gün.. 4 gün kurban bayramı 3 gün ramazan bayramı.. o da vardiyalı çalışmıyorsa.. vardiyalı çalışan muhtemelen bayramda da çalışıyor.. ve sayın devletimizin bu konuda bir düzenleme yapmaya da hiç niyeti yok zaten.. yıllardır en ufak bir adım yok bu konuda.. varsa yoksa zorunlu bes, kıdem tazminatı fonu falan filan..
@44mustang44 116 gün falan olduğu yok dostum sakin ol.Adamlar perşembe günü tatil olan günü cuma günü memur izin ayarlarsa 4 gün olur diye hesaplamışlar.Hiçbir amir bu şekilde memura izin vermez.O 9 gün dedikleri tatil de 9 gün değil.Sadece bayram günleri tatil edilir.Diğer günler idari tatil olarak dairelerin açılması çalışılması geren günler.Külliyen memur düşmanı yalan bir haber.
@44mustang44 memurların hafta sonu tatilini hesaba katıyorsunuz da kendinizin hafta sonu izinlerini niye hesaba katmıyorsunuz. haftada 45 saatten fazla çalışıyorsanız ararsınız sgk şikayet edersiniz. memurada dini bayramlarda ve milli bayramlarda çift yevmiye verilse çalışırız.
BU KADAR YAN GELİP YAT SONRA ÜLKE NASIL ÜRETECEK VE KALKINACAK.
fazla mesai ile üretecek bilmiyormusun!
Habere bak istersen cumartesi pazar çalışalım tatil hiç olmasın ne gerek var ya
Hafta sonu tatilini niye ekliyorsunuz kardeşim hafta sonu günleri zaten bir yılda 104 gündür.
işini gücünüz tatil hiç işi düşünen yoğ nasıl olsa sorumlukuk yoğ ohh
LA ÜLKENİN GELECEKTE YAPACAĞI UYGULAYACAGI EKONOMİK VE ALT YAPISIYLA İLGİLİ PLANLAR KURULUR. MEMLEKETE BAK TATİL GÜNÜ HESAPLIYORUZ NE MUTLU BİZE
Çok fazla çok fazla üretiyoruz ya, bu kadar tatil bile az bize. Zaten çok da zengin bir ülkeyiz...
ne kadar çok tatilimiz var! o kadar ürettikki yatıyoruz?
le kardeşler sizin hiç işiniz yokmu senede 104 gün cumartesi pazar tatili zaten memurada çalıştığı kadar fazla mesai verilse de çalışsak... işçiye resmi tatillerde çift yevmiye fazla çalışmaya 1,5 ile 1 e 3 mesai, yılda 14 maaş işçinin yıllık izni 30 gün fakat cumartesi pazarlar izin haricinde 30 izin +8=38 güne çıkıyor izin yanma diye birşey yok fakat memurun yıllık iznini kullanmazsa yanıyor onuda kullana bilirse.... memura yılda %7,5 zam işçiye %12,5 zam +yemek yol ücreti devletten mumurun yol parası maaşından daha fazlası var fakat milletin devlet memurunun maaşında gözü var
yatiş
Çalışanlar demişsiniz başlıkta ama bu çalışanlarla alakası yok, başlıkta memurlar yaşadı hatta öğretmenler daha bir yaşadı demeniz lazımdı.
@kzykpy bütün memurlar sizin dediğiniz gibi 9 gün bayram tatili yapmıyor. Dömüşümlü geliniyor sadece takvimdeki kırmızı renkli günlerde tatildir.
Bizim kadar tatil meraklısı bir ülke daha yoktur.Tatil yapmasan ne olacak?Bu ülkeye çalışkan adam lazım.Ne zaman tatil olacak diye bekleyen insan değil.
Bir kişi ne kadar az yorulursa o kadar verimli olur onun için tatil moral olarak önemli
aynı hakların özel sektörde çalışan milyonlarada verilmeli memur anne yenidoğan bebeğiyle ilgili 6 aydan 1 yıla kadar izin kullanabilirken özel sektörde bu yok ilgili kanunlarda gerekli düzenlemeler yapılarak insanlar arasımdaki bu ADALETSİZLİĞİN giderilmesi gereklidir aksi halde memur yattı özel sektör çalıştı polemiğiyle ancak olduğumuz yerde sayarız böyle mynet gibi sitelere haber olur yarumlarada malzeme oluruz ...
herkes çalışıyor,Müslümanlar yatıyor sonrada mağdur ,masum ,zülüm gördük diye figan ediyorlar,Müslüman herkesten fazla çalışması lazım ki Allah katında makbul olsun.
bütün değerlerimiz çökertiliyor...demir işledikçe parıldar vardı..şimdi karpuz yata yata büyüğr e döndü...habire tembelleştiriliyoruz...yakında yunan halkı gibi 8 de iş başı 11 de paydos vur kafayı yat uyu olacak...ondan sonra maaş yetmez ..yetmez tabi garip gurebanın parasını alnın terlemeden hak etmeden alırsan 2 yakan bir araya gelirmi..bereketi olurmu..şahsen ben kendi adıma hakkımı helal etmiyorum ..herleye vergi ver..çakallar benim paramla gezsin tozsun...zıkkım olsun..heleki millet vekilleri diye geçinen sırtlanlara
Memura 350 gün tatil vermişler, kalan 15 gün de çalışmasak olur mu demiş :)
@bulentortaci Cahilce konuşmayınız bütün çalışanlar ne tatil yapıyorsa memur da o tatili yapıyor. Ayrıca memurluk kulaktan dolma bildiğiniz gibi değil bazen tuvalette gidecek zamanımız oluyor.
@mehmet_vedat21 kardeşim bırak bu işleri.istemem yan cebime koy.bütün çalışanlar ne tatil yapıyorsa ha.söyle bakalım sen memursun işçi bayramında tatil yapıyorsun.peki ben işçiyim niye işçi bayramında tatil yapamıyorum ha.çünkü bu ülkede özel sektöre devlet diş geçirmiyor.menfaat icabı.ne müfettiş ne bir şey gönderiyor.e bizim gibi garibanlar patrona kafa tutup al sana kapı denilmemek için çalış baba çalış.bana kalırsa sen bir sus hiç konuşma.ha yer değiştirmek istersen gel sen işçi ol ben memur olayım.senin kadarda tatil yapmam.
Adaletli Bakanlarımız!! Kamu kurumlarında, Kurban Bayramı yada Ramazan Bayramı iznini 9 yada 10 güne çıkartmak için iki mesai gününü idari izin sayıyorlar! Kamuda gece gündüz,hafta sonu demeden vardiyalı çalışan Güvenlik Görevlilerine bu haksızlık değil mi! ?Madem,Bayram 10 güne çıksın diye onlara 2 gün idari izin veriyorsunuz peki onların izin yaptığı mesai günlerin de çalışan vardiyalilara haksızlık değilmi? Şimdi diyebilirsiniz efenim onlar vardiyalı..Evet vardiyaliyiz hiç olmazsa idari izin saydığınız günleri vardiyalı çalışanlar bu izinden faydalanamadığı için mesai olarak verin...
Yaklaşık olarak hesapladığımızda bir yılın üçde birine denk geliyor tatil.
@ckalayci2009 Hafta sonu tatili zaten 104 gündür bu her kes içindir diğer bayram izinleride her kes için geçerlidir.
Diğer Haberler