Çaşamba günü akaryakıta 12-17 kuruşluk indirim geliyor

Benzin ve motorin fiyatları yeni haftada aynı gün düşecek. Çarşamba günü motorinde 17 kuruşa, benzinde 12 kuruşa kadar indirim bekleniyor

Çaşamba günü akaryakıta 12-17 kuruşluk indirim geliyor

Gazete Habertürk’ün haberine göre, Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) ve enerji sektörü uzmanları, bir süredir yukarı doğru bir trend izleyen akaryakıt fiyatlarında aşağı yönlü bir sürecin gündemde olduğunu söyledi. Uzmanlar, bunun işaretlerinin de alınmaya başlandığını belirterek, “ABD, ham petrol stoku ve sondaj kuyu sayısındaki artışların etkisiyle motorin ve benzin endeksi bu haftayı ciddi kayıplarla kapadı” dedi. Uzmanlar, bu nedenle motorinde çarşamba gününden geçerli 12-17 kuruş arası indirimin büyük ölçüde kesinleştiğini söyledi.

BENZİNDE İKİNCİ İNDİRİM

Uzmanlar, benzinde de hafta başında endekste bir kayıp olmaması halinde yine çarşamba gününden geçerli olmak üzere 8-12 kuruş indirim öngörüldüğünü belirterek, “Bu ikinci indirim olacak. Benzine, bu hafta 16 kuruş indirim yapıldı” dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 29 yorum
Dalgamı geçiyorsunuz insanlarla ebediyen yok olun yeter artık
ne oldu gulüm,zam haberi bekliyodun hukumete sallıyim diye indirim gelince hevesin mi kacti
@golf3464 önce bi benzin istasyonuna git fiyatlara bak sonra yalakalığını yine yap
@eed1881 :))) akaryakıta kaç kere zam yapılmış ve kaç kere indirim yapılmış hesapla öyle konuş bence gerçi sizler 2017 ekimde MTV zammı %40 olacak denilip %25 e çekilince sevinenlerdenseniz kalsın hiç araştırmayın toz pembe dünyalarınızda yaşamaya devam edin(!)..
varya şaka gibisiniz.12 krş 50 litrede 6 tl yapar.16 kuruş olursa 8 tl.benzin en fazla 3 tl olmalı.petrolün varili 96 $ dan 48 $ a düştüğünde bile sürekli zam geldi.akaryakıt içki sigara ve çalışanın aylığından alınan vergiyle dönüyo hazine.pırlantadan %0 vergi,kuyumcudan %2.birde gider gösterip vergi vermeyen de çok.ben maaşlı çalışanım,benim giderlerim elektrik,su,doğalgaz,bir de kira.bende gelir vergisinde bunları gider olarak göstermek istiyorum.
yav kurus gelse ne olacak 5.50 olcak. benzinin turkiyedeki suan hakki en fazla 3 liradir.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler