Çaya yüzde 15 zam geldi

25 Hazirandan itibaren geçerli olmak üzere yüzde 15 oranında zamlanan çay fiyatlarına yeni bir zam daha geldi.

Çaya yüzde 15 zam geldi

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR) kuru çay fiyatına yüzde 15 zam yaptı. Yeni fiyatların bugünden itibaren geçerli olacağı öğrenildi.

İki yılı aşkın süredir zam yapılmayan ve birinci sürgüne girerken yüzde 30-35 zam yapılması beklenen kuru çaya 25 Haziran tarihinde yüzde 15 zam yapılmıştı. ÇAYKUR, zamma gerekçe olarak işçi ve işletme maliyetlerindeki artışı göstermişti.

Öte yandan Çaykur, beyaz çayda yüzde 15 indirime gitti.

YAŞ ÇAY ÖDEMELERİ 26 AĞUSTOS'TA BAŞLAYACAK

ÇAYKUR Genel Müdürü Vekili Yusuf Ziya Alim, Temmuz ayı yaş çay ödemelerinin 26-29 Ağustos tarihleri arasında üreticilerin banka hesaplarına yatırılacağını söyledi.

KAYNAK: DÜNYA GAZETESİ

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 64 yorum
İLLE DİYOLAR KAÇAK ÇAY İÇİN !!!! RESMEN YURTDIŞINA ÇALIŞIYOR BU YETKİLİLER
@kemal_1979_ubckb Son derece doğru, katılıyorum. Örneğin ülkemizde son 2 yılı esas alırsak, içki tüketimi arttı. Yani insanlar içmekten vaz geçmedi. Aksine daha çok içer olduk. Ama gel gör ki; resmi satışlar azaldı. Yani çok kişi artık içki satın almıyor, kendi yapıyor veya yapandan alıyor. İçkiden alınan vergi artırıldı ama vergi gelirleri düştü. Çay da sonuçta böyle olacak, yani herkes kendi çayını üretecek, çaydan alınan vergi azalacak. Hani birinin altın yumurtlayan tavuğu varmış ya, hazine sahibi olsun diye o tavuğu kesmiş, sonunda hava almış, bilirsiniz bu hikayeyi.
yerliye zam gelince kacak çaya da otomatik zam geliyor.
nasıl iyimiyiz gençler yeni Türkiye hoşunuza gidiomu??
bu ne mantiktir ya kuru caya yuzde 15 zam yapiyorsun uretici okarak ben yas cayi hala 3 liradan veriyorum ne mantiktir bu
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler