FİNANS

Çelik'ten yaşa takılan emeklilere kötü haber

Bakan Çelik, yaşa takılan emeklilerin son durumu ile ilgili konuştu.

Çelik'ten yaşa takılan emeklilere kötü haber

Çelik, yaşa takılan 5 milyon emekliye yönelik bir çalışma olmadığını söyledi. Çelik asgari ücretin vergiden muaf tutulması konusunda ise açık kapı bıraktı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, asgari ücretten verginin muaf tutulması ile ilgili olarak Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nda bütün partilerin ortak görüş belirttiği yönündeki haberler için, bu konunun anayasa değil de yasal çerçevede bakılmasının daha doğru olacağını ifade etti. Çelik, "Ama böyle bir uzlaşı bütün partiler tarafından sağlanırsa yapacak bir şey yok. Asgari ücret vergiden muaf hale gelir." dedi.

Bakan Faruk Çelik, Ankara merkez binasındaki Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) TV'nin açılış programına katıldı. Çelik, programdan ayrılırken basın mensuplarının sorularını cevapladı. Asgari ücret konusunda Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nun bir çalışması olduğu yönündeki haberleri değerlendiren Çelik, "Tüm siyasi partiler asgari ücretten verginin kalmasını onaylıyorsa anayasa değişikliği noktasına bunu taşıyorlarsa ki bunun anayasaya taşınması da bence tartışılması lazım. Asgari ücretin vergi düşüğü olup olmaması anayasal değil yasal bir düzenleme yapılmalı. Anayasa daha genel normları içermeli diye düşünüyorum. Ama böyle bir uzlaşı bütün partiler tarafından sağlanırsa yapacak bir şey yok. Asgari ücret vergiden muaf hale gelir. Ama ne parlamentonun ne de hükümetin gündeminde bu boyutu ile olmadığını söyleyebilirim. Konu anayasa uzlaşma komisyonu ile sınırlı bir konudur. Bir uzlaşı sağlanması, konunun parlamentoya gelmesi bir süreç." şeklinde konuştu.

"ROTASYON DİYE BİR ŞEY YOK, KURAL GETİRMEK GEREKİYOR"

Memura rotasyon çalışmasının ne durumda olduğu ile ilgili bir soruya Çelik, "Rotasyon diye bir şey yok, bunu biz kaç defa söyledik. Ülkenin ihtiyaç duyduğu meslek memurları şuanda Türkiye'nin her yerinde var. Buna bir kural getirmek gerekiyor." diye konuştu. 

Bir memuru 10 yıl gönderilip orada kalmasını doğru bulmadıklarını, sendikaların da buna hak verdiğini belirten Çelik, şöyle devam etti:

"O halde buna bir düzen getirmek gerekiyor. Öğretmen, doktor, hemşire her yerde olsun mu olsun. Nasıl olacak? Bu kuralı çakılı hale getirirseniz, belli insanlar için ciddi bir sorun oluşturuyor. Amacımız buna kural getirmek, yoksa 2-3 milyon memur için böyle bir şey yok. İhtiyaç duyulan meslek memurları ile ilgili bir düzenleme üzerinde çalışmayı yaptığımızı, taraflarla görüştüğümüzü, buna bir çıkış yolu aradığımız söylemiştik ama yanlış aktarılıyor. Mesela deniyor ki bir ilimizde 6 bin öğretmen eksik. O ilimiz 6 bin öğretmenden mahrum mu olsun? Olmasın. O halde meslek memurlarının eşit bir şekilde ama onlarında hukukunu da gözetecek şekilde yapılması lazım. Bu 2 milyon memura dönük bir şey değil. Özellikle ihtiyaç duyulan meslek memurlarının ihtiyacı karşılayacak şekilde gerçekleştirilmesi yükümlülüğü üzerimizde. Yerine getiremezsek burada oturmamızın anlamı yok ki. Maaş farkı da konuşulanlardan ama yıllardır hiçbir fark almadan çalışanlar var. Onun için herkesin önünü görebileceği bir düzenleme yapılması gerekiyor."

"ŞİDDET GÖREN KADIN GSS KAPSAMINA ALINACAK"

Şiddet mağduru kadınların direk Genel Sağlık Sigortası (GSS) kapsamına alınacağını aktaran Çelik, bunlarla ilgili gelir testinin söz konusu olmayacağını söyledi. Parlamentoda şuanda 8 maddelik önemli düzenlemelerin olduğunu kaydeden Çelik, 18 yaşın altında ebeveynle irtibatlaşma konusunun da ortadan kalktığını, yurtdışından gelen öğrencilerle ilgili önemli düzenlemelerin yer aldığını bildirdi. Yine yasanın içerisinde varlık sarışının da olduğunu belirten Çelik, önümüzdeki hafta meclisten geçeceğini dile getirdi.

"5 MİLYON EMEKLİYE YÖNELİK BİR ÇALIŞMA SÖZ KONUSU DEĞİL"

Bakan Çelik, yaşa takılan emeklilerin son durumu ile ilgili bir soruya da şöyle cevap verdi:

"Konunun tümü bilinmediği için değerlendirmelerde çok yüzeysel yapılıyor. Ben defalarca söyledim; biz sosyal güvenlikte 90'lı yıllarda alınan kararlardan dolayı sosyal güvenliğimizi sıkıntıya sokan, zora sokan birçok kararların da alındığı soysal güvenlikten bahsediyoruz. 99'da çıkan yasa bunu içeriyor. Doğru çıkan bir karardır fakat oyunun kuralını oyunun ortasında değiştirdiği için vatandaşlar açısından sıkıntı oluşturmaktadır. Şimdi vatandaş diyor ki 'bunu bizim lehimize düzeltin' biz yeniden yük getirecek bir düzenlemeyi yapamayacağımızı arkadaşların kendilerine söyledik."

Çok maliyete yol açmayacak düzenleme nasıl yapabiliriz diye baktıklarını fakat bunun çok farklı yansıtıldığını anlatan Çelik, 5 milyon emekliden bahsedildiğini, kendilerinin böyle bir şey söylemediğini kaydetti. Çelik, sanki hükümet içinde çok farklı düşünceler varmış gibi yansıtıldığını belirtti.

"YURTDIŞINDA ÇALIŞANIN PRİMİNDEN 5 PUANLIK DÜŞÜŞ OLACAK"

Yurtdışında çalışanlara prim teşviki getirilmesi için de şuanda yurtdışına götürülen 36 bin çalışanın olduğunu belirten Bakan Çelik, yurtiçinde kayıt dışı yoksa 5 puanlık bir prim indirimi yapıldığını fakat bunun yurtdışı yatırımcıya tanınmadığını ifade etti. Çelik, yurtdışına çalıştırılmak üzere götürülen işçi için işverenin yüzde 7 buçuk prim ödediğini hatırlatarak, bu yüzde 7 buçuğun yüzde 5'in artık almayacaklarını dile getirdi.
 

Okuyucu Yorumları169 yorum
 • 0 Oy
  BİZDE OY VERMEYELİM ARKADAŞLAR OLURMU 5 DE BEŞ OY SİLİN SAYIN ÇELİK
 • 0 Oy
  BEN EMEKLİ OLMAK İÇİN YAŞ BEKLİYORUM..BENİM GİBİ YAŞ BEKLEYENLERE HAKLARİNİ GERİ VERECEKLERİNE..PATRONLARA GENE KIYAK YAPİYORLAR..NASİLMİ ASGARİ ÜCRETDEN VERGİYİ KALDİRACAKLARMİŞ BEN VE MİLYONLAR ASGARİ ÜCRETDEN GÖSTERİLİYORUZ AMA ASGARİ ÜCRETİN ,2,3 KATİ PARA ALİYORUZ EE ASGARİ ÜCRETDEN VERGİ KALKARSA BU KİME YARAR? TABİKİ PATRONLARA ADAMLAR KDV LERİMİZİ VERMEDİKLERİ GİBİ ASGARİ ÜCRETDEN KESİLEN VERGİYİDE ARTİK ÖDEMİYCEKLER..
 • 0 Oy
  ARKADAŞLAR SAYIN BAKAN 5 MİLYON EMEKLİ OLACAK KİŞİ İÇİN BİR ÇALIŞMA OLMADIĞINI VE KENDİSİNİN BÖYLE BİR RAKAM VERMEDİĞİNİ SÖYLÜYOR. BENCE DOĞRU SÖYLÜYOR,ÇÜNKÜ BU KANUN ÇIKARSA SADECE SSK ÇALIŞANLARI İÇİN ÇIKACAK.TABİ(PRİM GÜNÜNÜ VE 25 YILINI DOLDURMAK ŞARTIYLA) BU YÜZDEN EMEKLİ OLACAK KİŞİ SAYISIDA 300 VEYA 500 BİN KİŞİDİR.BUNUNDA MALİYETİ 5-6 MİLYAR TUTAR Kİ BU PARAYIDA BULURLAR DİYE DÜŞÜNÜYORUM.
 • 0 Oy
  kendilerine gelince 2 sene çalış emekli ol vatandaşa 65 yaş ne adalet ne parti?
 • 0 Oy
  bakan diyorki çalışmalar devam ediyor ileriki günlerde açıklayacağız bursa olay tv deki proğramda
 • 0 Oy
  sandıkta alırsınız üçün birini;;
 • 0 Oy
  emekli olmanın yaşı hastalığın yoksa 60 ila 65 olmalı tembelliğe gerek yok çalışma yat maaşım yetmiyor de. genç yaşta emekli ol hem maaş al ek işte çalış çift gelir sağla uyanıklar.
 • 0 Oy
  BENCE BU YASA ÇIKACAK,BAKAN DOĞRU SÖYLÜYOR.5 MİLYON KİŞİ İÇİN ÇALIŞMA YOK.BEN BÖYLE BİR RAKAM VERMEDİM DİYOR.BU YASA SADECE 300- 500 BİN SSK ÇALIŞANINI İLGİLENDİRİYOR. BUNUN MALİYETİDE 5-6 MİLYAR TL.
 • 0 Oy
  BEN BUNLARIN DEĞİŞİK DEĞİŞİK SÖZLERİNİ DUYDUKÇA ASENAYA DANSÖZ DİYEMEM.FARUK ÇALİK BÖYLE BİR ÇALIŞMA BUGÜN VAR DİYOR YARIN YOK DİYOR,MALİYE BAKANI ŞİMŞEK BÖYLE ÇALIŞMA YOK DİYOR ALİ BABACAN DA YOK DİYOR FARUK ÇELİK ÇIKIYOR ARAŞTIRIYORUZ DİYOR YAHU SİZ BİZİMLE DALGAMI GEÇİYONUZ HALA BUNLARI SEÇİYORLAR YA AKP İŞÇİ İÇİN NE YAPMIŞ Kİ.LANET OLSUN.
 • 0 Oy
  EMEKLİDEN KESTİĞİNİZ DESTEK PİRİMİ EMEKLİYE NEDEN FAYDASI YOK KULAKLARINIZ DUYMUYOR GÖZLERİNİZDEMİ GÖRMÜYOR 15000 TL MAAŞ ALAN NE ANLAR 900 TL MAAŞ ALANIN DERDİNDEN GÖZÜNÜZE DİZİNİZE VURUR İNŞALLAH HAKKIMI HELAL ETMİYORUM SİZLERE VEKİLLERE ÖZELLİKLE
 • 0 Oy
  SEN VE KARDEŞİN OSMAN BURSAYI YEDİNİZ BİTİRDİNİZ BURSADA CAMİ İMAMI ALINSA SANA SORULUYOR URFAYA GİTTİN KARDEŞİNİ BURSAYA BIRAKTIN LÖPÇÜLER SİZE GELİNCE KIYAK EMEKLİLİK BİZ KAZANDIĞIMIZ HAKKIMIZI ALAMIYORUZ SİZDE MÜSLÜMANSINIZ DİMİ EVET KENDİNLERİNE MÜSLÜMAN BU AKP ZİHNİYETİ BİR ARA UNAKITAN VARDI CAN ÇEKİŞİYOR BABABLAR GİBİ YETİM HAKKI SATMAKTAN SİZDE AYNISI OLURSUNUZ İNŞALLAH.HARAM ZIKKIM OLSUN BELEŞ EDİNDİĞİNİZ MALLAR.
 • 0 Oy
  SİZ YAPMAYIN BAKALIM ELBET SANDIK BİZİM ÖNÜMÜZE GELECEK KENDİNİZE GELİNCE PARA ÇOK KIYAK ÇOK BİZLERE GELİNCE PARA YOK SİZ İKTİDARA İLK GELDİĞİNİZDE MAAŞINIZ KAÇ TL YDİ ŞİMDİ KAÇ TL KENDİNİZE GELİNCE 2 YILDA EMEKLİLİK AMA BUNA ALLAH DA REVA GÖSTERMEZ KULDA .KEŞKE SİZE HİÇ OY ATMASAYDIM BUNDAN SONRA ASLA 1985 TEN BERİ SİGORTALIYIM YIL 20103 AMA SİZE GELİNCE 2 YILDA EMEKLİLİK . BİZ SİZLERİ SEÇELİM SİZDE B İZLERİ EMEKLİ ETMEYİN KENDİNİZE GERLİNCE JET YASA ÇIKARIN ELBETTE YETER ARTIK....................
 • 0 Oy
  5.650 milyon emekli olacak var deniyor,,bu çok ABARTILI bir rakam şu an zaten 25 yılı dolduran 200 bin civarında,öyle bütçeyi sarsacak boyuttada değil üstelik maliyet. Ben inanıyorum kanun çıkacaktır,çıkarmazlarsa YALANCI durumuna düşecekler.SANDIKTA hesap sorulur eninde sonunda ...
 • 0 Oy
  ah kendılerıne gore bır calısma olsaydı 24 saatte nasılda cıkartıyorlardı yasayı ama garıbanı dusunen yokkı 5000 mılyon kısı aılelerıyle oy zamanı oy vermesede goreyım bakalım calısma varmı yokmu ama bızım mılletımız mal yarın secım zamanı 2 file yıyecege satarlar oyunu.. mustahaktır kısaca bıze
 • 0 Oy
  sayın bakan şimdilik gülün oynayın yarın sandık gelecek bizler bunları unutmayacağız..hani rakam doğru ise 5milyon yaşa takılan 5milyon aileleri olan seçmen...rakam belli...saygılar...iyi çalışmalar...
 • 0 Oy
  siz emekligi boşverin kıyak yasayı çıkarın
 • 0 Oy
  ancak kıyak yasayla uğraşsınlar
 • 0 Oy
  vatandaş olarak gerekli çalışmayı yapıyoruz seçimlere az kaldı bu ülkeyi cehaletin elinden kurtaracagız.
 • 0 Oy
  bakın buraya yazıyorum.. eğer seçim zamanı gelir sandıkta bu akp'ye yine oy verirseniz hepinize yazıklar olsun... kendilerne geldimi ekonomiye yükmük getirir diye düşünmüyorlar.. ama halka geldimi para yok.. para yok ta IMF'ye nasıl 5 milyar dolar borç veriyorsun... sakın bu seferde tükürdüğünüzü yalamayın.. gerçekleri bu seçimde görün artık..
 • 0 Oy
  Sayın bakan bir kerede adam gibi iktidar olun. Bu bilgi kirliliğinizle muhalefetin ekmeğine yağ sürüyorsunuz. Bizler verdiğimiz oyun karşılığını ve hakkımız olan emekliliği istiyoruz. Sadaka yada lütuf değil bu. İstedikten sonra kaynakta bulursunuz, ödenekte. Yeterki isteyin. Çünkü bu halk sizi istediği için iktidara getirdiği gibi, istemeyince iktidardan da alır. Yapabiliyorsanız 30 lu yaşlarda insanları emekli eden geçmiş iktidarların mal varlıklarına el koyun. Bankaları hortumlayan ödenekleri örtülü hale getirenlerin mal varlıklarına da el koyun. Bu gidişle size ben dahil kimseden oy yok.
 • 0 Oy
  dalga geçiyor adamlar bir gün çalışma var bir gün yok diyorlar milletle kafa buluyorlar...
 • 0 Oy
  2014- mahalli seçimleri ve de 2015 mv seçimleri yaklaşıyor ön yoklama yapılıyor son gelişmeler ve anketlerden iyi haberler çıkmayınca nabız yoklamaya ve de bunu en canalıcı yerden yapmaya başladılar
 • 0 Oy
  SEÇİM ZAMANI MAKARNA VE KÖMÜRE KENDİMİZİ SATMAZSAK 5 MİLYON OYUMUZ VAR.GÖSTERELİM EL Mİ YAMAN BEY Mİ YAMAN.......
 • 0 Oy
  sayın bakanım o zaman sağlıktan yararlandırın
 • 0 Oy
  oy moy yok size işallah.................................................................................................................................
 • 0 Oy
  zaten kendilerine olsa hemen yaparlar herşeyi ama vatandaşa gelince biz öle demedik ben öle demedim kıvrmaya başlıyorlarr,neymiş efendim 5 milyon kişi varmış ee olacak tabi siz maaşlarınıza aynı gün yapıyorsunuz ya zammı vatandaşı düşünen yokki
 • 0 Oy
  biz hakedenler sizlerden hakkımızı rica etmiyoruz aksine ısrarla istiyoruz .80 li yıllarda ssk lı ol günün doldu dolcak derken hoooop hesap kesim tarihi öyle değil böyle. yok ya
 • 0 Oy
  DANA YALAMIŞ SAÇLI SEN VE PARTİNİN ALLAH BELASINI VERSİN TEZ ELDEN AİMİNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN
 • 0 Oy
  HALK YADA VATANDAŞ ADINA HER NE DENİYORSA! DEVLET İÇİN ÇALIŞIR, PEKİ DEVLET NE İÇİN YADA KİMLER İÇİN HİZMET EDER! BU YALAMA DÖNME DOLABINA BİR SORUN BAKALIM. İKTİDAR HÜKÜMETİNİN SON ONBİR YILINDA KİMLERLE NE İÇİN "DURMAK YOK YOLA DEVAM" DİYEREK NE İŞ YAPMIŞLAR. ÜLKEDE SATMADIK HİÇ BİR ŞEY KALMADI, EKONOMİ YÜKSELİŞTE, BORSA DESEN TAVAN YAPTI ŞİŞTİ PATLAYACAK, IMF'YE OLAN SON BORÇ TAKSİDİ ÖDENDİ DİYEREK YİNE %50'YE AYRAN İÇİRİYORSUNUZ. YEMEZLER KARDEŞİM, BU ÜLKENİN MİLLİ HASILASINDAN VATANDAŞA OLAN PAYI VERECEKSİNİZ. VERMİYORSANIZ BU İŞTE BİR BİT YENİĞİ VAR DEMEKTİR. "DURMAK YOK YOLMAYA DEVAM"
 • 0 Oy
  2 yıl vekillikten sonra süper ötesi emeklilik için çalışırsınız değil mi? sizi gidi sülükler sizi.hele bir sandık gelsin bakacağız artık.
 • 0 Oy
  sizi allah bildigi gibi yapsın sizler ne anlarsınız calısanın halinden sizler iki yıl vekillik yapıp omur boyu maas alacaksınız sonra donup milletle dalga geciceksiniz haram olsun zıkkım olsun sizden cıkmazsa coluk cocugunuzdan cıksın insallah size yazıklar olsun hazmedemiyorum bunları size baska ne denir bilemiyorum
 • 0 Oy
  sızden olumlu bır acıklama bekleyen 5 mılyondan bırıyım, kendınıze kıyak ötesı emekllılık cıkardınız , ama bu halk bu kadar kerız degıl sandıkda da sızı ınsallah emeklı ederız , sız bu makamların adamları degılsınız pınpon topu gıbı zıplatın ıstedıgınız mektubu okumaya devam edın ama secımlerde bu kadar yasanan her seyın hesabını halk sıze ıllakı soracakk
 • 0 Oy
  surıye afkanıstan afrıka kendı tayfaları onlara SGK , 800 TL MAAS yagdırın kendı halkın SÜRÜNÜYOR ıstenılen bu zaten allah hepınızın cezasını verecek ama ılk önce sandıkda bız verecez , ne ar kaldı. ne namus kaldı. nede adalet kaldı. ulkede sıcdınız her seyın ıcıne bunlara oy veren benım ıcın seytanın kuklası olmus ınsanlardır INSALLAH TEZ ZAMANDA DEFOLUP GIDERSINIZ ULKEMIZDEN , AMA NASIL GIDERSENIZ BILEMEM RAHMETLI ADNAN MENDERESIN SUCU NEYDI SIZINKI NE BAKIN BI ARKANIZA SONUCLARI NI SAG KALIRSAN FLIM GIBI TUM TÜRK INSANI IZLEYECEK IZLEME REKOOOR KIRACAK
 • 0 Oy
  primini doldur yaşı bekle, yaşı doldur primini bekle. ölme eşşeğim yaz gelsin. sizlerin yatacak yeri yok öbür dünyada. Allah sizleri bildiği gibi yapsın.
 • 0 Oy
  YOLCUDUR ABBAS BALASAN DURMAZ yol gorundu en sonunda akp ye
 • 0 Oy
  5 milyon oy toplam seçmen sayısının kaçta kaçı eder acaba bilen var mı?
 • 0 Oy
  oylar MHP YE
 • 0 Oy
  bu hukumetler böyle işte garibanın sırtından inmeyin hep garibandan mı alınır arkadaş zenginden almayı beceremiyosunuz geriye biz kalıyoruz başbakan diyo zengin sayımız arttı ülkemizde ilerleme var ee fakirin sayısı ne acaba onuda acıklasa bi aslında fazla söze gerek yok devlet kurumunu açıkladıgı açlık sınırı 1000+ ise ve devletin belirlediği asgari ücret 700+ ise bu işte bi terslik var zaten
 • 0 Oy
  şu milletvekili denen işe yaramaz mahluklar kendierine yarayan yasayı 2 günde çıkarıyor bunlar milletin vekiliğini yapmıyor kedi aç karınlarını doyurmak için ordalar millet akp hükümetine en güzel cevabını sandıkta verecektir o zaman görsünler millet neler yapıyor kendilerine
 • 4 Oy
  BİR AKP Lİ OLARAK SÖZÜM SAYIN BAKANIMA VE BAŞBAKANIMA GÜZEL İŞLER YAPTINIZ MEMLEKETİMİZE EMEKLİLİK KONUSUNDA HAKKIMIZI İADE EDİN YOKSAKİ HİZMETLERİNİZ ZAİ OLACAK BİZLER İNANIN BU EMEKLİLİK YASASINA ÇOK İHTİYACIMIZ VAR GİRİŞ YILIM 1989 YAŞIM 43 BENİM NE SUÇUM VAR VE İŞİMİ KAYBETTİM BU YAŞTAN SONRADA İŞÇİ OLARAK ÇALIŞAMAM ZAHTEN ÇALIŞTIRMAZLARDA KİMLİGİMİDE GİZLEMİYORUM 05384434649 SAYGILARIMLA
 • 0 Oy
  arkadaşım ne mezunusun sen hesabı yapmışsın yazdığına göre 24. cü senedesin sigorta başlangıcından 25 senen dolması lazım gün sayısı var birde şartları tamamlayınca feryadı bas erkenden başlamışsın sen ben 1985 te başladım 28 sene bitti 29 olacak 3 senedir her akşam eve gelince işten sebep olanlara vede devam ettirenlere bu haksızlığı beddua ediyorum hepsinin allah belasını versin benim hakkımı ona buna yediriyorlar lanet olsun hepsine allah sorsun hesabını yedi sülalelerinden çıksın

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

İ.M.K.B endeksleri, haberler, Kapalıçarşı, Uluslararası parite ve verileri eşanlı olarak verilmektedir. İMKB isim ve logosu "Koruma Marka Belgesi" altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. İMKB ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen İMKB'ye ait olup, tekrar yayınlanamaz.

SPK'nın 22 Nisan 2002 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliği uyarınca yayımlanması istenen uyarı:
"Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir

Mynet Finans Mobil Uygulaması

Finans Gündemini Anlık Yakalayın