Çiftlik Bank yeni üye alımını durdurdu

Bakanlıkların ve SPK'nın inceleme başlattığı Çiftlik Bank, sisteme yeni üye alımını durdurduğunu açıkladı.

Çiftlik Bank yeni üye alımını durdurdu

Çiftlik Bank yeni üye alımını durdurduğunu açıkladı.

Çiftlik Bank ilk olarak internet sitesinden açıklama yayınladı. Açıklamada, yönetim kurulunun aldığı karar ile üye alımını durdurulduğu kayededilerek , "Çiftlik Bank, oluşturulan tüm olumsuz algıları ve ön yargıları durdurmak, iddia edildiği ponzi sistem veya saadet zinciri olmadığını ispat etmek üzere sisteme yeni üyelik alımı askıya alınmıştır" denildi. Daha sonra ise basın kuruluşlarına yazılı açıklama geçildi.

Bu açıklamada özetle şu ifadeler yer aldı:

"Bilindiği üzere, şirketimize yönelik oluşmuş yanlış izlenimlerin giderilmesini sağlamak amacıyla, tüm iyi niyetimizle, ilgili bakanlıklardan firmalarımıza yönelik inceleme yapılması şirketinizce talep edilmişti. İlgili bakanlıkların görevlileri tarafından sürdürülen incelemelere, şeffaflık ilkemiz çerçevesinde, tüm samimiyetimiz ile tam kadro yardımcı olmaya çalışıyoruz"

"SİSTEME YENİ ÜYE ALIMI DURDURULDU"

"08.01.2018 günü, yönetim kurulu olağan toplantımızda alınan karar şu şekildedir: '200 milyon liralık ödenmiş sermayesi, 7 çiftlik, 2 süt ve et entegre tesisi, 156 şarküteri ile aktif ticari faaliyetlerini sürdüren, menkul ve gayrimenkul varlıkları, 500 bin üyesi ile gelecek 5 yıl içinde sektöründe lider olmayı hedefleyen Çiftlik Bank, ponzi sistem veya saadet zinciri olduğuna yönelik oluşturulan tüm olumsuz algıları ve ön yargıları engelleyebilmek adına, Bakanlıklarca yapılan incelemeler sonuçlanana kadar, sisteme yeni üye alımını durdurmuştur"

ÇİFTLİK BANK NEDİR?

Kurulan internet sitesinde Çiftlik Bank şöyle tanıtılıyor: "Çiftlik Bank kendini ne kadar bir oyun olarak tanımlasa da aslında büyük karlar elde edebileceğiniz bir yatırım aracıdır. Yaptığınız gerçek yatırımlar ile çeşitli hayvanlar satın alabiliyorsunuz ve Çiftlik Bank sitesine yapacağınız düzenli ziyaretler ile gerçek para kazanıyorsunuz. Çiftlik Bank ise sizin yaptığınız yatırımları gerçek anlamda hayvan ve arazi satın alımları ile değerlendiriyor. Sistemde hayvanların ömrü genel olarak 365 gündür. Saanen keçisi bu konuda istisnadır ve ömrü 700 gündür. Yatırdığınız tutarı 4-6 ay arasında geri almış oluyorsunuz ve bundan sonraki aylar kazandığınız her kuruş sizin kar hanenize yazılıyor. Hayvanın sanal ömrü sona erdiğinde o hayvandan daha fazla gelir elde edemiyorsunuz ve yeni yatırımlar yapmanız gerekiyor. Düzenli ve mantıklı bir şekilde Çiftlik Bank'ta vakit geçirdiğiniz de yaptığınız 1000 TL'lik bir yatırım 1 sene sonra size en az 2200,00 TL olarak geri dönüyor. Maksimum seviyede faydalanmanız durumunda ise 1000 TL başına 2800 TL'ye kadar kazanabilirsiniz."

ÇİFTLİK BANK İFLAS EDERSE…

İnternet sitesindeki verilen bilgilerde, Çiftlik Bank'ın herhangi bir nedenle iflas bildirmesi durumunda, şirketin yatırılan ana parayı geri ödeneceği iddia ediliyor ve garanti olarak ıslak imzalı bir sözleşme gösteriliyor. En az 5000 liralık bir yatırım karşılığında sözleşmenin 15 gün içinde belirtilen adrese geleceği de belirtilen bilgiler arasında yer alıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 36 yorum
ÇiftlikBank binevi banker kastelli vakasıdır
@ekselans_08 bu güne kadar yaklaşık 1,5 yıldır herkes yatırımını sorunsuz kara dönüştürüyor. niçin bu tek 1 mağdur dahi yokken zorla imajını kötüleme çabası ? bakan bile diyor ki mağdur olmamanız bizim umrumuzda değil acaba ticari mi bu iş(yani biz bi kaymak yemedik)
bazı insanların dolandırılma ihtiyacı ile bazılarının da dolandırma aşkı bir araya gelince dünki kastelliler ve jet fadıllar bugün çiftlik banklara dönüşür. yarın da başka bir şekle girer. insanların hırs ve kolay kazanma isteğinden kaynaklı dolandırılma ihtiyacını küçümsemeyin.
Do lan dı rıl dı nızzz...Hala inanmak istemeyenler var.
Merak ediyorum ne kadar para yatirdin ciftlikbankada sen zarar gordunde dolandirildiniz yaziyorsun.
Balık başından kokarmış. Onca haberlere rağmen çalana çırpana, rüşvet alana birşey olmadığını gören sivrizekalar kısa yoldan köşeyi dönme peşinde. Tabi kısayoldan zengin olmayı hayal edenlerde sivrizekaların hefef kitlesi durumunda. Aklıma M.Ali Erbil ve Şener Şen"in filmi gelir bu tür haberleri okuyunca. Bu ülkede kerizleri tırpanla biçsen bitmez derdi,
ole diyosunda ben 20 bin yatirdim suan 42 bin tl cektim 4 ay daha var hayvanlarimin suresi bitmesine buna nediyon altimda araba aldim simdi eve gircem ??
babalar gibi şirket halal olsun ....
İstiyorlar ki millet para kazanmasın vatandaş aç kalsın asgari ücrete tamah etsin bizde çıkalım sene de bir kez asgari ücrete 50 lira zam yapalım herkesin gazını alalım ülkeyi yiyelim yutalım ama sonuç olarak vatandaş aç kalsın.. hak ediyoruz biz bunları gerçekten yazık yani insanlar ek iş yapsın diye yapılan girişimcilikler kapatılıyor önüne taş konuluyor bundan sonra çıkıp ülke iyi durumda yol köprü imf eyyyy diyen olursa ağzına çakarım
Bunlar dolandırıcı ş** sırf para vermemek için çeşitli sistemler getirdiler
adam kalkmış bir sistem kurmuş ulusal kanallarda uzun süreli reklam verecek kadar büyümüş ve dediği tüm yatırımları yapmış ama bizim devletimiz firmayı bayırmak adına herşeyi yapıyor.Bakanlık inceleme başlattı şimdi tüm yatırımcılar parasını çekecek be ardından firma mort
Yaklasik 8 aydir uyeyim ve ne zaman istersem parami cekebiliyorum bugune kadarda en ufak bir sorunla karsilasmadim. Yatirim yapanlardan en ufak bir sikayet yokken yatirim yapmadigi halde batti batiyor diye havlayanlara ne batiyor merak ediyorum. Ne yazikki ulkemizde meyve veren agac taslaniyor. Eti sutu ithal etmeye bayiliyorsunuz sanirim. Mehmet AYDIN Bey e biz yatirimcilarina bu imkani sagladigi icin tesekkur ediyorum. Yatirim yapmadan batti dolandirici bunlar diyenlerde havlamaya devam etsin.
Islak imzalı sözleşme istiyosan sözleşmeye 5000 tl veriyorsun .Biz çalışmadan oturduğumuz yerden kazanmayı seven milletiz, tembellikte üstümüze yok,eğri oturup doğu konuşalım. Haliyle kolay para kazanmayıda seviyoruz.Tabiki istisnalar hariç.
Şuraya yorum yapanların bir tanesi bile çiftlikbank hakkında basından duydukları hariç tek bir bilgiye bile sahip değil. Günümüzün modası cehalet. Aklınız yok fikriniz var. 1 buçuk senedir oynuyorum 30 bin tl yatırdım 110 bin tl kazandım. bu aüreçte ben kar ederken çiftlik bank %500 büyüdü. Az araştırssnız her mahallede açılan şarküterileri göreceksiniz. Ama araştırmassınız çünkü bu ülkenin kazanmasını hiç istemediniz bunada köstek olmaktan başka bi iş yapmıyorsunuz.
paralar battı anlıyacagınız para yatıranlar paralarını kurtarmaya baksın
İslami soygun zincir halkalarından biri miydi?Bu Konya daki islami şebekeler gerek Almanya-yurt dışı gerek yurt içi bayağı para toplayıp holdingler kurdudlar.Sağ olsun AKP hepsini akladı.Hatta birinde Erdoğan madurun birine bana sordun da mı verdin demişti.İslami kesimde uyanık olan kefen soyucusu diğer kısımda inanma uğruna cahillik tepe yapıyor.
bilip bilmeden yorum yapıyorsunuz. adamlara 2 aydır spk ve bakanlık dolandırıcı diyor madem dolandırıcı adam niye kaçmıyor ? bende bu sistemin yatırımcısıyım tesisler gördüm hayvanları gördüm şarküterisinden alışveriş yapıyorum. banker kastelli ile ponzi ile saadet zinciiri ile hiçbir alakası yok. üye getirme zorunluluğu yok referans yok üstelik uçuk kaçık oranda kar da yok hepsi uydurmaca. bilip bilmeden karalama yapan gazetecileri değil yatırımcılara sorun nedir ne değildir diye. adam 2 aydır dolandırıcı değiliz diye kendini parçalıyor ofis açık gidin bakın istanbulda.
bu işi çözemedim gitti arkadaşlarım bunun sayesinde 6 aydır para basıyolar kredilerini kapatıyolar araba falan alıyolar ama ben cesaret edemedim girmeye bi türlü
AH AZİZ NESİN ÜSTAD. TOPLUMUN % 60 ' I APTALDIR DEYİŞİNDE NE KADAR HAKLI OLDUĞUN BİR KEZ DAHA KANITLADILAR. BEN SENİN BU LAFINA ORAN BAKIMINDAN AZ BİLE DEMİŞ, TEVECCÜH GÖSTERMİŞ DEMİŞTİM. BANA GÖRE ORAN MI % 10 AKILLI GEÇİNEN KESİM VAR.
dolandırıcı bunlar kabul ama ava giderken avlandılar zamlar yetmedi devlet çiftlik bank tarzı para lara çökecek görün açık çok
Daha sistemin nasıl işlediğini bilmeden yapılan tesisleri görmeden işleyişi bilmeden araştırma yapmadan yada sistemin içinde olan biriyle görüşmeden yorum yapmak kolay olan şey benim etrafımda bu işi yapan arkadaşlarım var hiç bir sıkıntıları yok günlük hatta saatlik paralarını alıyorlar eleştiri yaparken biraz araştırma yaparak yapalım laf olsun diye değil
yav he he hürriyet sözcü bu iki gazete uğraşıp durdular para koparmak için bizim medyamiz yalanlamaya ve santaja alışmış bi kere
pireye kızıp yorgan yakmak denir buna. Allah yolunuzu açık etsin. dolandırıcılar diye iftira atanlar gün gelecek kafasını taşlara vuracak.
Bende dahil olmak üzere herkesin kısa süre içinde zengin olma hayali var. Bu hayallere iddia milli piyango kuponları, forexler borsa, saadet zincirleri ve son olarak da bu ciftlikbank cilar aracı oldu. Sonuçlar i hep hüsran olsa da insanlar denemekten bir türlü vazgeçmedi. Bu ciftlikbank a cazibesini görünce varını yoğunu yatıran lari gördüm. İlk girenler ciddi paralar kazandı. Ama bu ülkede kısa yoldan zengin olmak yok, kısa yoldan keriz toplamak var. Hayırlı si olsun.
Herkes kendi işine baksın dur ak yok yola devam
dikkatli olun paranızı dolandırmasınlar,kimse karlı şirketine sizi ortak etmez niye etsinki ? sizi çokmu seviyor? siz babaının oğlumusunuz ? sorulması gereken çok soru var
''Biliyorsan konuş ibret alsınlar, bilmiyorsan sus adam sansınlar.'' demiş büyüklerimiz. Gidin araştırın bilenlere sorun boş boş konuşmayın. Hürriyet ve yandaş medyası aydın doğan denen adamın devasa çiftliği batmasın zarar etmesin diye Çiftlikbank'ın büyümesini istemiyorlar. Ama Allah büyük bugünlerde geçecektir...
Resmen buraya üye olanlar geri zekalıdır diyor. Siz yiyemiyosanız biz yiyelim diyorlar. İş yaparmı derseniz bu kadar geri zekalı varken yapar. Baksanıza 500 bin üyemiz var diyorlar. Birde yarın TV ye çıkıp dolandırıldık paramızı istiyoruz derler.
bir tane mağdur olan üyesi yok. üye olmayanlara amma dert oldu bu #çiftlikbank
Her türlü yatırım ve kazanç içeren firmaların reklamları Sanayi ve Ticaret bakanlığı iznine tabi olmalı. bizim RTÜK diye ne işe yaradığı hala kendi içinde çalışanlarca bile anlaşılamamış bir kurumumuz var ya! Asıl bu durumlarda şikayet beklemeksizin işlem yapmalı. O kadar reklamla insanların parasını topladılar . Mağdurlara ne olacak. daha Geçen haftaya kadar Konyada kurulacak Besi ve Süt Çiftliğinin ihtişamlı 3D giydirilmiş reklamları dön müyormuydu bütün kanallarda.
ÇIFTLIK BANKA INEK VE KOYUN LAZIM NORMALDIR ÇOBAN OLMAYINCA SURU SURU KATILIM OLACAKTIR????
valla arkadaşlar millet de dolandırıcı birsey olduğunu biliyor 500 bin diyor yahu . herkez para geliyor mu , geliyor gerisi önemli değil kafasında .
Bulandırma denizi, uyandırma kerizi, enayiler olmasa uyanıklar nasıl geçineceklerdi, herif 100 milyon cukkalamış bu saatten sonra yurt dışına kaçsa kim ne yapabilir, parayı zaten transfer etmiştir, bu para ile her yerden vatandaşlık alabilir, ortadan toz olabilir. İşin diğer tarafı Türkiye'deki gelir dağılımı bozukluğu, yasal bir iş karşılığı kazanabileceğiniz gelir ile geçinmek mümkün olmadığı için toplum bu tip yüksek kazanç vaatlerine atlıyor. Mesele sadece bir kaç cingözün keriz tokatlama faaliyetinden daha derinlerde.
bular dolandırıcı paranızı kaptırmayın,sonra karşınızda muhatap bulamazsınız,gidin istanbuldan ,izmirden,ankaradan pirim yapacak yapıyor olan yerlerden, arsa,tarla ,daire ne alırsanız alın kazanırsınız,bu çakallara paranızı hiç ettitmeyin
Adam hisselerini sattı parayı kıbrıs bankalarına aktarıp karısıyla paylaştı. Üstelik çiftlik bank yönetiminden de ayrıldı kanuni hiçbir bağı kalmadı. Adam size recep ivedik gibi el sallıyor farkında değilsiniz. İşin uzmanları diyor ki mevcut yatırımları vadedilen getiriyi sağlaması imkansız üstelik zarar ediyor. Bu işe ilk katılanlar kazandı kalanları yakında ekranlarda mağdurum da mağdurum repliğiyle göreceğiz. Ha bi kısmının da "dövlet bize bahmiir" veya "nerde bu devlet" gibi hezeyanlarını dinleyeceğiz. Şimdiden geçmiş olsun.
500 BİN ÜYELİ BİR ŞİRKET.EN BASİTİNDEN 500 BİN ADET TAVUK OLMASI GEREKLİ. AMA ŞİRKETİN 7 TANE ÇİFTLİĞİ VAR. BEN EN UFAK HAYVANDAN HESAPLASAM DA GERÇEK MANADA BU YATIRIMIN KARŞILIĞINDA OLMASI GEREKEN HAYVAN MİKTARINI BARINDIRACAK ALANLARI YOK. DOLAYISI İLE GÜVEN VERMİYOR.
Diğer Haberler