Cihaza bağımlı olan kronik hastalara 200 TL elektrik fatura desteği

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, cihaza bağımlı olan kronik hastalara 200 TL elektrik fatura desteği verileceğini açıkladı. Başvurular, il ve ilçelerdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına yapılabilecek.

 Cihaza bağımlı olan kronik hastalara 200 TL elektrik fatura desteği

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 100 Günlük İcraat Programı’nda açıkladığı 'Ağır kronik hastalığı nedeniyle cihaza bağımlı olan hastaların bulunduğu hanelerin elektrik fatura bedeli ve kesintisiz güç kaynağına yönelik ihtiyaçlarının karşılanması'na yönelik çalışmaların sonuna gelindiğini açıkladı. Bakan Selçuk, "100 Günlük İcraat Programına uygun şekilde, Elektrik Desteği Programı Kasım ayı başında başlatılacak. Başvurular, il ve ilçelerdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına yapılabilecek" dedi.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Bakan Selçuk, Kasım ayında başlayacak Elektrik Desteği Yardım Programından; 3294 sayılı Kanun kapsamında muhtaç durumda olduğu tespit edilen ve 2828 sayılı Kanun kapsamında evde bakım yardımı almayan, kronik hastalığı nedeniyle cihaza bağımlı şekilde hayatını sürdürmek durumunda kalan hastaların faydalanacağını söyledi.

Bakan Selçuk, yardım programının Elektrik Tüketim Desteği, Kesintisiz Güç Kaynağı Desteği ve Birikmiş Elektrik Borcu Desteği olmak üzere üç bileşenden oluşacağını da kaydetti.

Yeni kredi notunuzu öğrendiniz mi?

Selçuk, konuşmasına şöyle devam etti:

"Elektrik Tüketim Desteği ile hak sahiplerinin konutlarına ait elektrik faturalarına destek olmak için kullanılan cihazın elektrik tüketim düzeyine göre aylık 200 TL’ye kadar yardım yapılacak. Kesintisiz Güç Kaynağı Desteği ile de hak sahiplerine kesintisiz güç kaynağı sağlanabilecek. Yardımın başladığı ilk ay, tek sefere mahsus olmak üzere hak sahibi hanelerin cihaza bağlanma tarihinden sonraki birikmiş elektrik borçları da ödenecektir." İHA

Okuyucu Yorumları 3 yorum
elektürik varsa tabi 200 tl dester yaparsınız da 600 tl fatura gelir bu sefer 800 tl fatura yazarlwr yine aynı
verdiğiniz ve ya vereceğiniz paralar yetmiyor. çölyak hastasıyım aylık 108 lira veriyorsunuz ama bir ekmeğe de 8 - 28 lirası fiyat biçiyorsunuz. Yetmiyor ha bu vereceğiniz 200 lira da yetmeyecek ama buna da şükür ne diyelim zaten sesimizi duymayacaksınız.
milleti iyice bit yaptılar. Ama asıl bit kendileri. Yapışmışlar halkın sırtına ye babam ye..
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler