Çinliler'den Türkiye'ye dev proje

Çin'in en büyük enerji şirketlerinden Shanghai Electric Power Türkiye'de kömür santrali kurmak için 889.7 milyon dolarlık sözleşme imzaladı.

Çinliler'den Türkiye'ye dev proje

Shanghai Electric Power içinde bulunduğu konsorsiyumun Türkiye’de kömür santrali projesi için 889.7 milyon dolar (3.4 milyar TL) tutarında sözleşme imzaladığını açıkladı.

Reuters'da yer alan habere göre, konsorsiyum tarafından ayrıca kömür santrali için 519.5 milyon dolar tutarında mühendislik sözleşmesi imzalandığı bildirildi.

TARİHİ 1880’E KADAR UZANIYOR

Tarihi 1880 yılına kadar uzanan şirket transistör ve jeneratör üretimiyle tanınıyor. Şirket dünyanın en büyük buhar tribünü üreticisi.

Dünyada ilk kez soğutmalı doğalgaz tribünü Shanghai Electric tarafından yapıldı.

Firma son yıllarda rüzgar enerjisine yaptığı yatırımlar ile de adından söz ettiriyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
Yahu yıl olmuş 2018 Dünya kömürün iklim üzerinde ki olumsuz etkisini bağıra bağıra haykırıyor biz kömür santrali kuruyoruz. Bir de çin'e ihale ediyoruz...
artan elektrik ihtiyacını nasıl karsilayacan. her tarafta nehir yok baraj yapilabilenler yapıldı. nükleer yok. rüzgar ve güneş enerjisi ile elektrik üretimi Türkiye'deki oranı düşük. zaten elektrik i büyük kısmını dışarıdan aliyoz. sen bul çaresini.
kaynaklarımızı somurecekler
Kiminle anlaşmış
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler