Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ekonomik savaşı kaybetmeyeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dövizdeki hareketlilik ile ilgili 'Ekonomik savaşı kaybetmeyeceğiz' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ekonomik savaşı kaybetmeyeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yükselen dolar ve euroya ilişkin açıklamada bulundu. Erdoğan, Ordu'daki sele ilişkin olarak, 'İnşallah bu felaketleri de atlatacağız' derken döviz kurundaki artışla ilgili "Ekonomik savaşı da başarılı bir şekilde vereceğiz" ifadelerini kullandı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ise bugün "Yeni Ekonomi Modeli'ni açıklayacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün Rize'de 'Bugün dünden daha iyiyiz, yarın bugünden de iyi olacağız. Hiç bundan endişeniz olmasın. Çeşitli kampanyalar sürdürülüyor. Bu kampanyalara kulak asmayın. Şunu unutmayın, onların dolarları varsa bizim de halkımız, hakkımız, Allah'ımız var' açıklamasını yapmıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 412 yorum
Biz hangi savaşı kaybetmişiz ki bunu kaybedecegiz.kahrolsun abd
Lüks,şatafat,israf deb debeye bir son vererek baslasak mesela.. Itibardan tasarruf olmuyor mu yoksa..
kazanacagiz biz Türk Milletiyiz
@punching_2017 ORTADA SAVAŞ MAVAŞ YOK.ÖVE ÖVE BİTEREMEDİĞİNİZ SABUN KÖPÜĞÜ EKONOMİSİ.AHA GELDİ GEÇTİ.KÜLKE KÖTÜ YÖNETİLDİ EKONOMİMİZ ÇOK KIRILGAM O KADAR.DEVALÜASYON OLDU,BİRİLERİ HATIRLATSIN,HASTA KABULLENMİYOR.
bunun ekonomik savaş olduğunu anlamayan anlamak istemeyen bundan zevk alan güya çağdaş bir kesimimiz var, almanyanın ekonomistleri dahi doların yükselmesi için bir sebeb yok diye açıklama yaparken abd nin istediği papaz yüzünden dolar euro yükseliyor sizin ekonomik anlayışınız bu mu? şuan devlet hangi kurumunun ödemesini aksatmış?! dilinize dolamışsınız bir battık devlet çöktü laflarını geçin bunları hükümet mücadelesini yapıyor bunuda atlatacağız abd ve piyonlarına bu ülkenin masada kurulmadığını sınırlarının kalemle değil kanla çizildiğini bir kez daha göstereceğiz!!! içiniz rahat olsun ....
@punching_2017 HAKLISIN marmariste yapılmakta olan 300 odalı saraycıkla başla kimi ağırlayacaksa 300 oda da özal kalıyodu orda 4+1 neyine yetmiyoooooooo
@skabak_1985 Ekonominin dengelerinin bozulmasının en önemli sebebi 2016 yılı 15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasında terör devletinin kurulmasına engel olmak için yapılan Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatı bunlar gerekliydi, ekonomi kötüye gitse dahi yapılması gerekiyordu. Bu faturayı millet olarak ödemek zorundayız. Ya bağımsızlık ya ölüm.
onların doları varsa bizim allahımız var hüüüloooggghhh
yetermi hiç başka türlü kendisini padişah gibi hissedebilirmi hiç olan işte her zamanki gibi sana bana oluyor, cahil de mutlu, hiç görmemmiş ki medeniyeti ne kaybettiğini bilsin?
@punching_2017 helal olsun kardesim iste bekledigimiz yorum ortaligi gene karistirmaya calisiyorlar yok bittik tukendik ne oldu oldukmu*
@punching_2017 tirkiyenin kullanmis oldugu enerji kaynaklari ve ham madde dolar ustunden sen ne konusuyon dolar olmus 6
her şehirde o şehirin dokusuyla bağlantılı en az 1 fabrika açılmadan, yerli tarım kapasitesi %100 olmadan, ithalat ihracat dengesi kurulmadan pardon da nah düzelir.
eliyle rabia işareti vermeye devam ediyor..lakin dolar rabiayı geçti papaza kadar geldi...
Camiden çıkarkan iki elini rabiya yap usd sekize gitsin :)
Katılıyorum eklemek istediğim: Dolarınızı bozdurun diyor ya hani; Forex hesabı açtırıp ordan bozdursun doları olan x100 etki eder :) Bir de bu tür açıklamaları keşke bu işi bilen bu işle sorumlu kişiler yapabilse
senin söylediğin herşeyin aksisi başımıza gelmiştir bunu da kaybettik demektir
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler