Cumhurbaşkanı Erdoğan onayladı! Oran yüzde 50'ye çıkarıldı!

İşsizlik Sigortası Fonu bir önceki yıl prim gelirlerinin oranı, 2019 ve 2020 yılları için yüzde 30’dan yüzde 50’ye çıkarıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan onayladı! Oran yüzde 50'ye çıkarıldı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile yer alan karara göre; 4447 sayılı İşsizlik Sigortası Kanunu’nun 48’inci maddesinin 7’inci fıkrası ile yüzde 30 olarak belirlenen İşsizlik Sigortası Fonu bir önceki yıl prim gelirlerinin oranı, 2019 ve 2020 yılları için yüzde 50’ye çıkarıldı.

Belirtilen gelirin, iş gücünün istihdam edilebilirliğini artırmak, çalışanların vasıflarını yükselterek işsizlik riskini azaltmak ve teknolojik gelişmeler nedeniyle işsiz kalması beklenenlerin başka alanlara yönlendirilmesini sağlamak, istihdam artırıcı ve koruyucu önlemler almak ve uygulamak, işe yerleştirme ve danışmanlık hizmetlerini temin etmek, iş gücü piyasası araştırma ve planlama çalışmaları yapmak ve Fondan ödenmek üzere vize edilmiş sözleşmeli personel pozisyonlarında çalışanlar ile bunlarla ilgili mevzuatına göre kurum kadrolarına atanan ve kurumda çalışmaya devam eden personelin mali ve sosyal haklarına ilişkin ödemeleri gerçekleştirmek amacıyla kullanılması öngörülüyor.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 21 yorum
Çalışana sordunuz mu? Kafanıza göre kesiyorsunuz..
Akp bu paraları hiç ediyor zaten.
@hayati_abat69 Ülkede TBMM kararı nerde, 600 milletvekili neden meclicte. Önemli konularda karar alma hakkı yoksa neden maaş alıyorlar ve 600 milletvekiline ne gerek var.Vatandaşın sırtından asalak besletenler bir gün bunun hesabını fazlasıyla verecekler.
Her ley yalan ! Sen fonu kendşne bağla , sonra da 4 milyona yakın resmi kayıtlı işsiz yarat ama 80 milyon yıksulluk sınırı 6.200 tl altında !!!!
#EYT
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler