Cumhuriyet altını bin lirayı geçti

Altının ons fiyatı 23 Kasım'dan bu yana ilk kez 1200 doların üzerine çıktı. Gram altın 150 lirayı aşarak rekor kırarken, Cumhuriyet altınının fiyatı ilk kez 1000 TL'yi geçti.

Cumhuriyet altını bin lirayı geçti

Altın fiyatlarında yükseliş devam ediyor.

Altının ons fiyatı yüzde 0,8 yükselerek 23 Kasım 2016 tarihinden bu yana ilk kez 1200 doların üzerine çıktı.

ABD'de başkanlığa seçilen Donald Trump'ın ilk basın toplantısında maliye politikaları konusuna çok netlik getirmemesinin ardından dolardaki düşüş altın fiyatlarını yükseltti.

ALTININ GRAMI 150 LİRAYI AŞTI

Serbest piyasada altının gram fiyatı, uluslararası piyasada altının onsunun 1200 doları aşması ve dolar kurunun yükselişinin etkisiyle tarihi zirvesi olan 151,6 lirayı gördü.

Dün yüzde 2,2 artarak yükselişini üst üste 5'inci güne taşıyan gram altın günü 148,2 liradan tamamlamıştı.

CUMHURİYET ALTINI İLK KEZ BİN LİRA Kapalıçarşı'da çeyrek altın 247, Cumhuriyet altını 1.010 liradan satılıyor. Cumhuriyet altınının fiyatı ilk kez 1000 TL'yi aşarak rekor kırdı.

**Saat 11:24'te Kapalıçarşı'da altın fiyatları

**


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 27 yorum
Nasil istikrardan memnunmusunuz
@btokac5266 bakın akpli yurttaşlarım kin yok nefret yok, basit bir hesap yapalım az önce araştırdım sizde araştırın 2000 yılında ASGARİÜCRET ve ALTIN FİYATI 2000 yılında asgari ücret : 86 lira Cumhuriyet altını ise: 32 lira imiş 2017 yılında asgari ücret: 1404 lira Cumhuriyet altını ise 1000 tl gelin bunu , arabada alırken , ev alırken herşeyde kıyaslayalım tamam müslüman adam namaz kılıyor deyin amenna ama türkiye gelişiyor büyüyor demeyin kendiniz kandırmayın lütfen almanyada tek maaşla araba alabiliyorlr biz daha ekmek simit hesanı yapıyoruz sonra yandaş medya derki AVRUPA ÇÖKMÜŞ
Bu sene de bekar gezelim şarkısı şimdi daha moda
@irfan_ilgar nolucak yav biri çıkar NİFAK ŞER ODAKLARI der geçer milletin umrundamı , dolar euro gibi sineye cekerler , solmaz sagolsun izdivaça devam bu milletten bi bk olmaz artık kafaya takmıyorum, vergide vermicem devlete sigortalı işide bıraktım, emeklilik yaşı 65 e cektiler madem devletten bir fayda görmicez oda benden görmesin
Padişahınız cook yasasin... sonumz hayirli olsun.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler