DHMİ'den İstanbul Havalimanı açıklaması

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğünce, hava koşulları nedeniyle İstanbul Havalimanı'nda 468 seferden 8'inin, Sabiha Gökçen Havalimanı'nda ise 94 seferden 2'sinin başka havalimanlarına yönlendirildiği bildirildi.

DHMİ'den İstanbul Havalimanı açıklaması

DHMİ'den yapılan açıklamada, hava koşulları nedeniyle 17 Mayıs'ta İstanbul'daki havalimanlarına inmesi gereken bazı uçakların başka illerdeki havalimanlarına yönlendirildiğine dair medyada yayınlanan haberler üzerine açıklamaya gerek görüldüğü ifade edildi.

Havacılığın en önemli ilkesinin uçuş, can ve mal emniyetinin sağlanması olduğu vurgulanan açıklamada, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de olumsuz meteorolojik koşulların bulunduğu zaman dilimlerinde bu şartların sağlanması amacıyla gerekli tedbirlerin hızla alındığı belirtildi.

İstanbul hava sahasında beklenen, içinde yatay ve dikine şiddetli hava akımları, türbülans, düşük görüş şartları, buzlanma gibi hava aracının uçuşunu imkansız hale getiren ve pilotlar tarafından "katil bulut" olarak adlandırılan CB bulutlarının, özellikle bin 500 feet altında iniş ya da kalkış hattında hava araçlarının kaza kırımına yol açtığına dikkati çekilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bu nedenle söz konusu CB bulutlarının oluştuğu tüm hava sahalarında hava trafiğinin bekletilmesi, kalkışların durdurulması ya da gerektiği durumlarda trafiklerin başka meydanlara yönlendirilmesi zorunluluk arz etmektedir. Söz konusu hava olayının yaşanacağı saatlerde sadece İstanbul Havalimanı'nda değil, tüm İstanbul hava sahasında uçuş can ve mal emniyetinin sağlanmasını teminen önlemler alınmıştır. Bu doğrultuda İstanbul Havalimanı'nda 468 seferden sadece 8'i, Sabiha Gökçen Havalimanı'nda ise 94 seferden sadece 2'si 'divert' edilerek başka havalimanlarına yönlendirilmiştir. Bu süreçte kuruluşumuz personelinin özverili çalışmaları sayesinde hiçbir emniyetsizlik yaşanmamıştır."


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 35 yorum
hatalı yere kafalarına göre yaparlarsa olacağı bu daha kötülerinide görecekler,boşuna yandaşları zengin edip ülkeyi zarara uğratmaktan milleti heba etmekten öteye gittikleri yok.iyi yaptıkları işi övünerek anlatıyorlar ama yaptıkları kötülükleri yada devlete millete yaptıkları kötülükleride kendilerine zarar verecek diye başka taraflara çekerek yine üste çıkarak söylüyorlar,yaptıkları icraatların kimseye faydası yok var diyen varsa aklı yok demektir,yol baraj yapıp övünüyorlar ama bunu kendilerinin verdiği zarardan dolayı olduğunu söylemiyorlar,ülkeyi yancılara peşkeş çekiyorlar
@dur_adem_1968 Siz ne kadar da dar kafalı mahluklarsınız. Bu projede devlet tek 1 kuruş harcamamıştır. Tüm projeyi özel sektör üstlenmiştir ve 25 yıl işlettikten sonra devlete devredecektir. Siz Cumhuriyet tarihinde şu memleketin neresine bir çivi çaktınız onu söyleyin. Öyle bilip bilmeden yapılan icraatlara siz yapamıyorsunuz diye -ok sürmeye kalkmayın.
kına yakarsın işte sende, Ülke nin Dış Düşmana ihtiyacından Çok iç Düşmanlar yetiyor. Eski Tarimizde olduğu gibi Hep içerimizden vurulduk, sizin gibi ler olduğu sürece bu ülke asla kalkınamaz.
akkuyu nükleer santralinin de temelinde çatlaklar oluşmuş yamalamislar.zemin etüdü hak getire.ilerde 2. cernobil bizde olacak bu gidisle
daha kisin sert havasi gormedi bide bu haberin aynisinda mart 2020de bekliyoruz
@mustiso yav vallahi 5 para etmiyor o havaalanı 10 yıla ancak adam olur. gecikmeden felan değil işaretler cihazlar yeniçalışanlar fos veyok boyaları bile daha adam akıllı yok herşeyi eksik ve hatalı türkiyenin her yerinde uçtum. ama yaşadığım en sıkıntılı ve rezil yeni istanbul hava alanında oldu.. sabiha gökçen atatürk mükemmeldi...
@mustiso dar kafalı diyorsun millete ama devlet her yıl 1 milyar dolar civarında getirisi olan Atatürk Havalimanını kapattı. Özel sektör 6 yıl sonra artıya geçecek. 19 yıl boyunca devlet değil, şirketler kazanacak. Devlet ise senden biraz daha fazla vergi toplamak zorunda kalacak.
@mustiso devlet gelir garantisi vermiştir vatandaşın cebinden finansa edilmektedir
hele bir kış gelsin o rüzgarda bakalım nasıl inecekler birde yoğun kar yağarsa hayde buyrun çaya
@kyocera24 felaket tellarının maaşına zammm
İnşAllah projede sorun yoktur. Yok orası gerçekten bir havaalanı yapımı için uygun değilse durum gerçekten Ülkemiz için vahim olur. Toprağa milyarlar gömmenin haricinde, aksayan hizmetler, karşılanamayan beklentiler ve Türkiye adına prestij kaybı. Liyakatlı insanların her kurumda görev yapmasını o yüzden istiyoruz. Millet bizi yanlış anladı. Umarım Atatürk Havaalanında talan başlamamıştır. Yeni istanbul Havaalaını Proje sorunu varsa mazAllah tekrar taşınmayı bile düşünebiliriz.
heee heeee.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler