Doktora öğrencisine çifte burs

TÜBİTAK ile YÖK arasında imzalanan iş birliği protokolü, meyvelerini vermeye başladı. YÖK’ten burs alan doktora öğrencilerine bir destek de TÜBİTAK’tan geldi. YÖK’ün 2 bin 250 TL burs verdiği öğrencilere, TÜBİTAK da aynı oranda destek olacak. Böylece başarılı öğrenciler, aylık 4 bin 500 TL bursa kavuşacak.

Doktora öğrencisine çifte burs

TÜBİTAK’ın yeni burs programını değerlendiren Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “YÖK’ün belirlediği 100 tematik alanda doktora bursu alan öğrencilerimiz, TÜBİTAK tarafından tanımlanmış başarı kriterlerinden en az ikisini yerine getirirlerse çifte burs alabilecekler. Ülkemizin 2023 hedeflerinden biri olan doktoralı insan kaynağının artırılması için bu programı çok önemsiyoruz. Tüm 100/2000 YÖK Doktora bursiyerlerini, bu programa başvurmaya davet ediyorum ” dedi.

HEM YÖK'TEN HEM TUBİTAK'TAN

Önceki dönemlerde TÜBİTAK uygulama esasları kapsamında aynı anda iki kurumdan burs alınamıyordu. YÖK ile TÜBİTAK arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında YÖK 100/2000 bursiyerleri TÜBİTAK’tan da burs alabilecek. Bu şekilde TÜBİTAK, YÖK 100/2000 Doktora programından burs alan yaklaşık 3 bin 700 öğrenciye çifte burs imkânı sunmuş oldu.

DESTEK BARAJ PUANI

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, TÜBİTAK’ın Yurt İçi Lisansüstü Burs Programı’nın yeni çağrısını açıkladı. Türkiye’nin doktoralı bilim insanı sayısını arttırmak istediklerini kaydeden Bakan Varank, “TÜBİTAK tarafından tanımlanmış başarı kriterlerinden en az ikisini yerine getiren ve başvuru değerlendirilmesi aşamasında belirlenecek destek baraj puanını geçen YÖK 100/2000 bursiyerleri çift burs alma imkânına sahip olacak. Böylece aldıkları burs TÜBİTAK tarafından aylık 4 bin 500 TL’ye tamamlanacak” dedi.

KAYNAK:İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
TUBİTAK, YÖK ve başarı gülesim geldi. asdasafa
adam okulu bırakıp çalışsa daha az alacak ..
Bu hulife dağıtma işi hep seçim zamanları gelir iktidarda olan akpnin aklına ne hikmetse yoksa seçmeni yemleme taktiği olabilirmi yok canım bunlar müslüman kimseyi kandırmazlar diyenler olabilirmi olanilir bunlarda kamuda ve Belediyelerde çalışan Bankamatikçilerdir çünkü Kaybedilen İstanbul seçimlerini baskı ile iptal ettiren akp Devlet gücü Makam tehditi ile seçimi kazanamayacak ve gene kaybedecek İmamoğlu Halkın vicdanında seçilmiş B Başkanıdır Millet ittifakının adayı İmamoğluna bu sefer akpli ve mhpli seçmenlerde oy verecek Kul hakkı almak istemedikleri için diyorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler