Dolar ne kadar? Çeyrek altın fiyatlarında son durum - 10 Ağustos Cuma güncel dolar, euro ve altın yorumları

Dolar ve Euro ne kadar oldu? Dünya ve Türkiye'de yaşanan gelişmeler doların art arda rekor kırmasına neden oldu. Dolar/TL, ABD Başkanı Trump'ın 'Türkiye tweeti' sonrası 6,80 seviyesini gördü.

Dolar ne kadar? Çeyrek altın fiyatlarında son durum - 10 Ağustos Cuma güncel dolar, euro ve altın yorumları

Haftanın son işlem gününe yükselişle başlayan dolar/TL geniş bantta dalgalanma gösteriyor.

Sabah seansında 6.25 zirvesine gören dolar/TL, bir ara 5.85 seviyelerine indi. Öğleden sonra yeniden 6 liranın üzerine çıkan dolar, ABD Başkanı Trump'ın Türkiye ile ilgili tweet atması sonrası 6.80 seviyesine çıktı. Dolar/TL kapanışa yakın 6.44 seviyesşndeydi.

Benzer hareket euro/TL'de de gözlenirken, parite 7.78'i aştı.

Bu arada Türk Lirası'nın ABD Doları karşısında bugün yüzde 17'ye varan değer kaybı yaşaması diğer gelişmekte olan ülke para birimlerini de vurdu. ABD Doları karşısında Arjantin Pesosu yüzde 3,35, Brezilya Reali yüzde 1,54, Meksika Pesosu yüzde 1,66, Rus Rublesi yüzde 1,1 değer kaybetti.

Dolar/TL kapanışa yakın 6.44 seviyesinin altına çekilirken, euro/TL 7.40'ların altına indi.

Trump tweetinde "Türkiye ile ilişkilerimiz şu anda iyi değil" dedi ve çelik vergisini yüzde 50'ye çıkaracaklarını duyurdu.

ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye'den satın alınan çelik ve alüminyumda gümrük vergisinin iki katına çıkarılmasına onay verdiğini açıkladı.

Trump attığı Twitter mesajında, "Türk lirası, çok güçlü dolarımız karşısında hızla düşerken Türkiye'den gelen çelik ve aluminyum üzerindeki gümrük vergilerinin ikiye katlanmasına onay verdim! Alüminyumda bu oran artık yüzde 20, çelikte de yüzde 50. Türkiye ile ilişkilerimiz bu dönemde iyi değil!" dedi.

**CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: ONLARIN DOLARI VARSA, BİZİM ALLAHIMIZ VAR

**
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, akşam saatlerinde Rize'de yaptığı açıklamada "Bugün dünden daha iyiyiz, yarın bugünden de iyi olacağız. Hiç bundan endişeniz olmasın. Çeşitli kampanyalar sürdürülüyor. Bu kampanyalara kulak asmayın. Şunu unutmayın, onların dolarları varsa bizim de halkımız, hakkımız, Allah'ımız var" dedi.

DÖVİZ KURUNU CANLI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Okuyucu Yorumları 619 yorum
Kürtlere ve abdye verilen tavizler neticesinde artık abdnin Ortadoğu da bize ihtiyacı yok dolayısıyla bizle işi yok. yol yapmakla bu işler olmuyor reis... Kıçımızdaki dona kadar özelleştirirsek dolarla böyle samba yaparlar. Dünya lideri olacağız ver mehteri....
@kalpakli terbiyesiz,,,,, sen kimsin ki Kürtlere taviz verdik diyorsun. hadsiz terbiyesiz. bu vatan için biz Kürtler öz dedem dahil yüzbinlerce Şehit verdik. kahbelik yapmayın...
kürtler yanliş kelime. pkk peşmerge falan demen lazim. her kürt ayni değil
Layık olduğunuz şekilde yönetilirsiniz..
@kalpakli Biz sadece döviz krizi yaşamıyoruz aynı zaman da cehalet krizi de yaşıyoruz.
@fatihtansu Allah rahmet eylesin, merak ettim dedenizi (Ad/soyad) hangi savaşta şehit verildik. Elbette Dürüst ve Vatansever Kürt kardeşlerimize kimsenin bir sözü olmaz, olamaz başta ben kızarım çok sevmesemde. Ama anlamadığım neden kendinize alınmış ve diğer yorumcuya"kalpaklı" hakaret ediyorsunuz? O size sinkaflı sözler kullanmamış ki. Kardeşsek dışardan güdüme ülkeyi bölmeye parçalamaya izin vermemeliyiz ne dersiniz! Bu ülke dış güdümle yaşanan Terörden yeterince zarar görmüyor mu? Sizlerde bizlerde bunu çok iyi bilmiyor muyuz. Sevdikleri Kürt halkı değil İşlenmemiş zenginliklerimizdir.
@kalpakli lan git evde oturdunuz bilmiyok mu
@kalpakli ulan dengesiz kurban ol kürtlere sen kürtler ne yaptı size be al bende kürdüm rabbime çok şükür kimseye bir zararımız yok adam akıllı işimize gidip geliyoruz. çocuklarımıza islam dinini iyiyi güzeli aşılamaya çalışıyoruz kimsenin hakkını yemiyoruz. Elhamdülillah kendi ayaklarımız üzerinde durabiliyoruz. senin gibi küçük düşüncelere sahip olan insanlar yüzünden zaten bu ırkçlıık yapıpyor. yazık size yazık Allah ıslah etsin ne diyeyim
allah'a kaldıysak zaten layigimiz bu olduğu için rabbim de seyrediyor
onların doları varsa bizim allahımız var hüüüloooggghhh meee meeee
kürtleri ağzına alma sahipleriyin ağzıyla konuşma kürtler müslümandır...13. kafir kabile değil
dolar 6 tl. beter olun.benim sadece 135 bin dolarim var
***. Biz bu memlekette aç yaşarız ama prangalara gelmeyiz. Dolar arttı diye sevinen * gidin bu ülkeden
@meteyildirim76 hey gidi zeka yoksunu prangalara gelmeyiz diyorsun.Aç kalınca öyle bir gelirsin ki 2 bin tl alacağın işte açlıktan 1.000 tl ye çalışabilirsin.Pranga demek illa bir ülke boyunduruğu altına girmek demek değildir.
yarabiiiii şeytan bunlar
@ebora_1975 MERKEZ BANKASININ ACİL FAİZ ARTIRMASI GEREKLİ.ASLINDA GEÇEN TOPLANTIDA YAPSAYDI EN AZINDAN GEÇİŞ SÜRECİ BÖYLE ACI OLMAZDI.BORSADA İŞLEM GÖREN ŞİRKETLER TL BAZINDA YERLE BİR.YABANCILAR BU SEVİYEDEN ALIYORLAR,ACİL BORASAYIDA KAPATMAK LAZIM.ŞİRKETLER 5 KURUŞA YABANCILARIN ELİNE GEÇECEK.
@ebora_1975 ben zaten siz varsınız diye ayrıldım ülkeden ve anladım ki biz ordanyasamıyor musuz yasasın dolar ile çalışmak
@meteyildirim76 50-60 milyar doları olanı başkan yaparsan !!!!!!!
@meteyildirim76 doları buralara tırmandıranların gıtöesı lazım bu ülkeden ben dolar almıyom doları olanlar helede dışarıda bekletenler gıdecek bu ülkeden
@meteyildirim76 şakamısın arkadas sen. cahıl cahıl konusuyorsun. asıl sızın gıbıler yuzunden artıyor dolar
@meteyildirim76 neyin kafasındasın be adam
@ebora_1975 NE GÜZEL ALLAH DAHA ÇOK VERSİN Bİ GECE 1 TL INSE DOVIZCININ KAPISINDA YATARSIN AKSAMDAN DIMI BOZDURMAK ICIN
Ey Erdoğan Ey Erdoğan Ey erdogan ey ey ey nerdesin???????????!!
@sabrimuhtar Bayburt'ta halka seslenecek öğlen adamin umrunda mı sanıyorsun
sarayda kilosu 5 bin dolarlik cayini iciyor.
YALAKA MEDYAYI İZLEYENLER YALAN HABER DER ŞİMDİ !
EYYYYY DOLAR BEN SENİN
abd ne yapsa yapsın bu necip millet egilmezz
@sakir_1977_kvmgh ülke bitti necip millet kalmadı.battık bittik
@sakir_1977_kvmgh bende öyle umut ediyorum. ama bu iş göğüs göğüse çarpışma değil ne yazık ki. aç kaldın mı iş başka işe döner :(
@sakir_1977_kvmgh her şeyin başı ekonomi görürsün
@sakir_1977_kvmgh Bop eş başkanına 16 senedir bu ülkeyi yönetmesi için oy veren arkadaşlardan mı bahsediyorsun
@sakir_1977_kvmgh Aferin böyle ol. Sen dolarını bozdur borsaya gir. Neyin varsa sat borsaya gir. Ekonomi öyle düzelir
@sakir_1977_kvmgh adamlar eğiltip .. Biz anca laf yapalım.
memleketin kaynaklarını har vurup harman savur yandaşa peşkeş çek sonra onların doları varsa bizimde allahımız var diye din üzerinden halkı sömürmeye çalış.
Reisin dediği gibi "onların doları varsa bizimde halkımız var". Buradan Merkez bankasına sesleniyorum, biran önce halkı bozduralım...
yazıklar olsun ülkeyi yönetenlere
padisahim cok yasaaaa , vezir i azam hazine-i vekil cok yasaaaaaaaaaaaa
DOLARLAR VURMAYA ÇALIŞIYORLAR...AMA ZAFER YAKINDIR....
@fthkrkmz_2016 yav bi bitmediniz.
@fthkrkmz_2016 Yanlış anlamayın merakımdan soruyorum, bu zafer gazoz markası olan zafer mi acaba?
@black_temptation SİZ BİTTİNİZS AMA :)
@fthkrkmz_2016 Trol değilse yazık senin gibilere...
@m_levent54 sanırsam biraz zorunuza gitmiş, gitmesin. Neyin zaferinden bahsediyorsunuz? Hangi zafer? Siz sadece boş konuşan %52'siniz gerçi her seçim koyuyorsunuz o ayrı. Gerçi siz mi koyuyorsunuz yoksa iktidar sahipleri hepimize mi koyuyor bu konuda biraz kararsızım...
@fthkrkmz_2016 merağın buysa senin zekanı *
Bırakın dış güçler hikayesini. Siz ne yapacaksınız? Sıfır kabiliyet. Kemal Derviş'in iktisadi planıyla 10 sene götürdünüz. Üstüne birşey koyamayınca çöküş kaçınılmaz oldu. Palavrayla millettin gözünü boyadınız. Elde avuçta ne varsa sattınız. Ülkede sanayi bitti. Üretim yok. Yapılan betom yığınlarımı marifetmiş gibi yap işlet devretle icraatmış gibi milletin gözüne soktunuz. Hepimizin geleceği ipotekli. Ben hakkımı helal etmiyorum. Yazıklar olsun.
İnşallah 100 Lira Olur
ya YAYYİP seni severim ama bi sus lütfen!!!!! Sen konuştukça dolar daha da fırlıyor. "onların dolarları varsa bizim de halkımız, hakkımız, Allah'ımız var"" dedin ya. Dolar bu sözünden korkar ve düşer dimi? senin bi bakanın vardı: Bu söze Kargalar bile güler diye. emin ol senin bu sözüne Kargalar bile güler be reis..
Allah celle celaluhu yardımcımız olsun... Tüketen toplum olma cezası malesef
@sachets Hehe oldu..
İnadına AKP reyisimiz bu konuyu 1 haftaya çözecektir
@mirzacell Haftaya görüşürüz
ak koyunlar nerdesiniz bakalım :D hiç görünmüyorsunuz noldu size?
düşüyoruz sıkı tutunun
ohhhh beter olun ohhhhh.meeee
DOLAR ARTIYOR DİYE SEVİNEN KANSIZLARA SESLENİYORUM.... SİZ DOLAR ARTSIN TÜRKİYE BATSIN DİYE BEKLEYENLERSİNİZ.... YAZIKLAR OLSUN SİZE... BİRLİK OLACAĞIMIZA SİZ KÖSTEK OLMAYA ÇALIŞIYORSUNUZ... HİÇMİ VİCDANINIZ YOK... HİÇ Mİ ESKİLERİ DÜŞÜNMÜYORSUNUZ.. BU ÜLKE NASIL KAZANILDI HİÇ Mİ YÜREĞİNİZ SIZLAMIYOR O YORUMLARI YAPARKEN.... BEN BİRŞEY DEMİYORUM.
@fthkrkmz_2016 herkesi kendiniz gibi görmeyin sizin yüzünüzden rahmetli Ecevite neler dediniz git yazar kasa at
@fthkrkmz_2016 Ulan - olayın daha dolar 2,60 seviyelerindeyken böyle olacağını öngördük de sürekli eleştirdik politikaları ve neler yapılması gerektiğini anlattık ama sizler kibir yaptınız ve hatta ileri gidip kendinizi Peygamber ile kıyasa girdiniz ! Neyin kafasını yaşıyorsunuz, bugün bu ülke bu duruma geldiyse sizlerin yüzünüzden olmuştur ! RABBİM ülkemizin ve bu necip milletimizin yardımcısı olsun, ama sizlerde cezanızı görün istiyorum !
@fthkrkmz_2016 bu ülke toplu iğne yapamazken kurtuluş savaşını verenler yırtık pantolonla dolaştı ölünceye kadarda öyle gittiler örtülü ödenekten milyarlar harcanmadı
@fthkrkmz_2016 işde senin düşüncen bu kadar. biz size bu hükümet ülkeyi batıracak bakın bunlar allah deyip arkada götürüyor dediğimizde gülen kimdi? şidmi bu adam çıktı bop eş başkanıyım dedi sustun. bu adam ben fetöye uydum dedi sustun. bu adam şehide kelle dedi sustun. bu adam sayın apo dedi sustun. şimdi bırakda bizde sana gülelim. demi? :D
@fthkrkmz_2016 KİMSEW SEVİNMİYOR YANLIŞ ANLAMIŞSIN..BU DURUMA KİM GETİRSİ BU ÜLKEYİ NASIL GELDİ SADECE KIZIYOR
senin gibilerin verdiği oylar yüzünden oldu. sizin eseriniz sevinin
şaka gibi ya... arkadaş beyin firaradamı sizde. oyu siz verdiniz biz kaybediyoruz sizin seçiminiz yüzünden asıl siz sevinin kavunlar. siz seçtiniz şimdi biz batıyoruz
@fthkrkmz_2016 sabah ne ictin senin kafada olmak isterdim
@fthkrkmz_2016 batıranlarada iki kelime etsene brader karnından niye konuşuyosun
reiz halleder hemen ..Eyyy amerika! cart curt ..dış güçlerin oyunu bu
6,1660 şuan itibariyle :( Allah sonumuzu hayır etsin. atma tutmayla olmuyor bu ekonomi işi ne yazık ki
Durumun ne kadar kötü olduğunu Sayın Cumhurbaşkanının bu sözlerinden bile anlayabiliriz. Bizde Amerikaya şu şekilde cevap verelim demek yerine "Onların doları varsa bizimde halkımız var " gibi malesef komik bi açıklama olmuş. Usta benim kemere 3 delik fazla açarmısın, kemeri biraz fazla sıkıcazda...
Batıyoruz...
Ne bat dı oğlum kazıkmı
@sufireso Anlamaza odun çakıyorlarmış. Anlamaz da yahu bu gürültü nereden geliyor diyormuş.
@sufireso HERKESE LAF ANLATTIM DA CAHİLE LAF ANLATAMADIM.
BEYLER ANLAMIYORMUSUNUZ BU RTE LİK Bİ OLAY DEĞİL ABD VE DİĞER DEVLETLER MÜSLÜMAN DEVLETLERE KURDUKLARI EKONOMİK SAVAŞ.. YANİ HERKES SUÇU BU ADAMA ATIYOR AZCIK MANTIKLI DÜŞÜNÜN AMERİKANIN KÖPEĞİMİ OLMAK İSTİYORSUNUZ YOKSA OSMANLININ TEKRARDAN DİRİLMESİNİMİ.. AÇIN GÖZÜNÜZÜ RTE TEK DEĞİLDİR.. DOLAR 15 OLSUN FARK ETMEZZ BİZ BİZE YETERİZ TÜRKÜN GÜCÜ ASIRLARDIR BİLİNİR TEKRARDAN GÖSTERİLECEKSE GÖSTERİRİZ.. OSMANLI TORUNLARIYIZ ALLAHA ŞÜKÜR.
@omer_uzun_m0 ya arkadaş 16 senedir şu ekonomiye sağlam kazık çakamadıysa suçu ben kendimdemi aramalıyım? 5 günde 3000 euro zararım var 21000 tl kim karşılayacak söyle bakim
@omer_uzun_m0 Rte hükümwti yönetmiyormu bu ülkeyi? Dışa bağımlı bir ülke .çiftcisini hayvancılıkla uğraşanı küstürmüş batırmış bir hükümet.Devlete ait ne varsa özelleştirip yemiş sıfırlamış bir hükümet.kraldan çol kralcı olan bir toplum. Bu arada Türküm illa osmanlı olmayada gerek yok
@omer_uzun_m0 sen çok filim izliyorsun anlaşılan bu dediklerin 200 yıl önceydi tamam biz Türküz güçlüyüz eyvallah ama bunlarla baş edebilmen için tarım olarak sanayi olarak güçlü olacaksın bizde mazotun lt 580 tl İran’da Sudan ucuz araba yakıyorlar mazotla İranlılar ekonomi olarak yerlerde İran tek bir fabrika Yok adamlarda
@omer_uzun_m0 O IQ
aklima koyunlar geliyor ...meeee
a*b* versin ülkeyi ve paramızı ne hale getirdiniz dünya lideri kimmiş gördünüzmü makarnacılar umarım artık makarnada alamazsınız bundan sonra tezek tüketirsiniz artık
merkez bankası uyudu kaldı herhalde
yeter artık esnaf kan ağlıyo
dolar 20 tl olsun ekonomi batsın ama o papazı onlara vermeyin siz dik durum millet arkanızda
Ülke elden gidiyeeahh..
Yok dolar yükseliyeah yok euro yükseliyeah hani nerde? Ben niye göremiyom :))Ben ekrana baktığımda kazık resimden başka birşey göremiyorum,ekranmı bozuk acaba?O dede nerde,acil konuşması lazım yoksa bu piyasa düzelmez,Acil acil. Sos.
Şimdi Akp düşünsün
tüketime dayalı bir ekonomi, üretim sıfır! hayvanları, samanı, herşeyi yurt dışından alan yurt dışına bağımlı hale getirilen ülkemizin hazin sonu.. abd ye kafa tutuyoruz, avrupyala kavgalı, nijer, çad, kenya,somali ile kardeş ülkeyiz. ne bekliyorduk morakambe başkanı duzeltır ekonomımızı :)
dolar yükseliyor diye gobek atan yunan tohumları tekrar çoğalıyor ama koklerıb kuruyacak yakındır
almanyadan tatile geldim, memlekete bi varalim hepsini birden bozduracagim anasini satim. memleketi batirma harekati gibi birsey, kiriz yok birsey yok ülkemizde, fakat bati finans enstetütleri türkiyeye yatirim icin düsük degerlendirme veriyorlar. bu sebebten paramiz firlayip gidiyor. olay bu...
çok yakınd türk parası hiçbir ülkede geçmiycek
Olsun dolar dolsa ne olur dolmasa ne olur aya 4 şeritli yol yaparız bizde
Zerre üzülmedim ..1603 tl asgari ücretle çalışan,pazarlarda pazarın bitmesini bekleyip pazar artıklarını toplayıp evine götüren SSK-Bağkur emeklileri çocukları hemen hergün istismara uğrayan kendileri sokak ortalarında katledilen kadınlar TV ekranlarında pahalılıktan söz eden tüm vatandaşlar sadece bir yemeğe kendi aylık kazançlarını ödeyenlere arka çıkıyorlarsa bu halk bunun daha fazlasını hakediyor demektir.
onlarında allahı var,,, incili gönderen de allah değilmi...
@qusto86 onlardansan yanlarına git.
@erol877 zamanında fetullah hocam diye ağlayanlar konuşmasın
@qusto86 İncili gönderen Allah ama İncilin içeriğini değiştiren insan.
@qusto86 İncil mi ?Kuran mı ?Tevrat mı?Ispatı nerede ?Binlerce yıl önce olmuş olanları bilemeyiz bunlar varsayım dan ibaretdir sadece.Ispatı mümkün olmayan şeyler hakkında kesin hüküm verme bence...
@vehbi1974 din üzerinden siyaset yapılırsa , sonucu böyle olur, bu ülkeye şu anda sofran daki yağ için ayçiçeği bile ithal geliyor, et ithal geliyor,,, eeee nerde çiftçilik nerede hayvancılık, nerede tohum nerede toprak, dışa bağlı kaldın sömürüldün yıllarca, unutmadan refah düzeyimiz de çok yüksek zaten,
Diğer Haberler