E-Devlet’ten yeni bir hizmet daha! İcra Dosyası Sorgulama

E-Devlet'e bir yeni hizmet daha eklendi. E-Devlet kapısı üzerinden hizmete açılan 'İcra dosyası sorgulama' sayesinde vatandaşlar artık, haklarında icra dosyasının olup olmadığını e-Devlet kapısı üzerinden sorgulayabilecekler.

E-Devlet’ten yeni bir hizmet daha! İcra Dosyası Sorgulama

Milyonlarca vatandaşın hayatını her geçen gün kolaylaştıran e-Devlet; bir çok devlet kurumu ve özel sektör ile beraber yaptığı iş birliği sayesinde yeni hizmetleri bünyesine eklemeye devam ediyor. Devlet hizmetlerinin vatandaşa en kolay ve en etkin yoldan, kaliteli, hızlı, kesintisiz ve güvenli bir şekilde ulaştırılması hedefiyle oluşturulan E-Devlet uygulamasına Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı (UYAP) hizmetleri kapsamında 'İcra dosyası sorgulama' hizmeti eklendi. İcra dosyası sorgulama uygulaması sayesinde, vatandaşlar haklarında başlatılmış olan bir icra takibi varsa, bu bilgiye kolaylıkla e-devlet kapısı üzerinden erişim sağlayabilecek ayrıca mevcut icra dosyalarının numarasını öğrenebilecekler.

e-devlet-icine3

E-DEVLET GİRİŞİ İLE İCRA SORGULAMA NASIL YAPILIR?

E-Devlet'te Adalet Bakanlığı'nın "İcra Dosyası Sorgulama" başlığı altında açılan hizmet ile hakkınızda icra dosyası davası olup olmadığının sorgulaması yapılabiliyor..

E-Devlet üzerinden icra dosyası sorgulama işlemini gerçekleştirebilmek için e-Devlet şifrenizin olması gerekiyor. E-Devlet şifreniz yoksa bu hizmetten ve diğer hizmetlerden faydalanabilmek için en yakın PTT şubesinden şifrenizi alabilirsiniz.

E-Devlet şifresi olan vatandaşlar, e-Devlet'in resmi internet sitesine (https://www.turkiye.gov.tr/) T.C. Kimlik numaraları ve e-Devlet şifreleri ile giriş yaptıkran sonra arama butonuna "İcra Dosyası Sorgulama" yazdıktan sonra hizmeti görebilecekler. İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
Milyonlar akın edecek o kadar icralık insan var...
milleti önce icralık ettiler şimdide kiminle icralik olduğunu ögrennek için hizmet veriyorlar
yıllar öncesinde zaten vardı bu şu anda da var
YALAN, çalışmıyor. Bir arkadaşımın var olan icra dosyası ki hala sürüyor, baktığımızda görünmedi onun yerine hakkınızda açılmış dava yok diye cevap verdi.
iyide bu uygulama zaten vardı yeni değil ki
Bu sistem e devlet üzerinden gözüküyordu, hatta tesadüfen girdiğimde şahsıma ait aracımın icradan satılık olduğunu gördüm, bana ait olmayan telekom borcunu bana kakalamışlar isim benzerliğinden, bende itiraz ettim ama icrayı kesemedik, Allahtan araç satılmadı ve bende Gn.md. ve avukatına ihtarname çekince dosya icradan kalktı. bilhassa ticaretle uğraşanlara sözüm; arada sırada bu siteyi ziyaret ediniz, tavsiyem olur.
5 yildan beri var yenimi haberdar oldunuz
Millet bakmaya korkuyor
Diğer Haberler