Elektrik faturası için flaş açıklama

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, elektrik fiyatlarına aralık ve ocak aylarında açık veya gizli zam yapmadıklarını belirterek, "Onları (elektrik dağıtım şirketlerini) uyardık.

Elektrik faturası için flaş açıklama

Aralık ayında kesmediğiniz faturayı, ocakta müşteriye kestiniz. Bu doğru bir şey değil. Her ay kesmeniz lazım. Onlar da bunu telafi edeceklerini söylediler" dedi.

Yıldız, bakanlık toplantı salonunda Ankara Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi üyelerinin sorularını yanıtladı. “Benzin fiyatları, Türkiye'de daha düşük seviyelere inebilir mi?” sorusu üzerine Yıldız, "Benzin ve motorin fiyatları dünyada neredeyse aynı. Fakat ülkelere göre uygulanan vergiler farklılık gösteriyor. Fiyat farkı da buradan kaynaklanıyor" diye konuştu. Türkiye'de elektrik fiyatlarında bir artış olup olmadığı yönündeki soru üzerine de Yıldız, şunları kaydetti:
"Bundan üç ay, beş ay önce hangi birim fiyattan elektrik ödüyorsak, şimdi ondan ödüyoruz.

'VATANDAŞIN CEBİNDEN PARA ÇIKTI MI?'

Vatandaşın cebinden artı bir para çıktı mı? Hayır, artı bir para yok. Önceki ay aynı birim miktarda elektriği kullanmışsa, ona 65 lira ödemişse, yine bu ayda 65 lira ödeyecek. Bundan yana sıkıntı yok. Biz denetlemelerimize devam ediyoruz. Uyarılarımızı yapıyoruz. Her şirketin görevini doğru yapmasını temin ediyoruz.” Piyasada “gizli zam, açık zam var mıdır” denildiğine işaret eden Yıldız, aralık ve ocak aylarında elektrik fiyatlarına açık veya gizli zam yapmadıklarını söyledi.
'TELAFİ EDECEKLERİNİ SÖYLEDİLER'

Taner Yıldız, elektrik dağıtım şirketlerinin faturaları geç kestiklerini ifade ederek, şirketleri bu konuda uyardıklarını bildirdi. Türkiye'de 21 dağıtım şirketinin olduğunu hatırlatan Yıldız, "Aralık ayında fatura kesmemişler, biz onları uyardık. Siz aralık ayında kesmediğiniz faturayı ocak ayında müşteriye kestiniz. Bu doğru bir şey değil. Her ay kesmeniz lazım. Onlar da bunu telafi edeceklerini söylediler" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 35 yorum
21 dağıtım şirketi tesadüfen mi hep beraber aynı ay fatura kesmemişler? unutmuşlar mı? neden kesmemişler? kaçak bedellerinin iadesine bu "unutkanlığın" denk gelmesi tesadüf mü? burası muz cumhuriyeti midir ki 21 dağıtım şirketi birden anlaşıp aynı ay fatura kesmemezlik yapabiliyorlar? bunları da açıklamayı düşünür mü sayın Bakan yoksa bilmeye hakkımız yok mudur?
YA ARKADAŞ BIRAKIN ALLAH AŞKINA VATANDAŞIN GÖZÜNÜN İÇİNE BAKA BAKA YALAN SÖYLEMEYİN. BEN ARALIK AYI FATURASINI ÖDEDİM. OCAKTADA BANA FATURA GELDİ ÜSTELİK YÜZDE ELLİ FAZLA GELDİ. BU NASIL OLUYOR. HANGİSİNE İNANAYIM BEN SİZCE ONU SÖYLEYİN.
Yalancı Bakan; Benim geçen aya göre Elektirik harcamam %10 fazla ama fiyatı %35 zamlı buna ne buyrulur.
aralıkta 245 lira gelen fatura aynı kullanım koşullarında ocakta 465 lira geliyorsa bu yalanları ve martavalları başkasına okuyun. kayıp kaçak bedellerini almaya çalışan vatandaşa iyi bir sopa atın ki akılları başlarına gelsin dediniz şirketlerde milletin parasına çöktü bu ay. haram zıkkım olsun, hepinizin burnundan fitil fitil gelsin inşallah. faturayı ödemiyorum gelsin kessinler mühürü kırıp kaçak bağlayacağım ondan sonra kafam rahat böyle başa böyle tarak bundan sonra. hırsızların çaldıklarını bize ÖDETEMEZSİNİZ.
Bu açıklamaya ne demeli sayın bakan.Kim neyi,ne zaman telafi edecek?Allah (c.c) hepinize hidayet versin...
aralık'tada ocak tada fatura ödedim,ocak ayı %50 fazlaydı 2 kişi yaşıyoruz,150 tl,bu kesilen paralar saman altından saraya gidiyor benden söylemesi,7 haziran türkiyenin son kurtuluşu,yoksa bittiğimizin resmidir....
Sekiz milyon suriyelinin kullandığı elektriğin faturası Türklere dayatılıyor.
atılan kazığın telafimisi olur ya patrona gider yada iktidar partisinin kasasına gayrimeşru girer
üç kağıtçı lar sizi danışıklı dövüş yapıyorsunuz , bir yandan kayıp kaçaktan aşırdığınız paraları verip,diğer yandanda 100½100 zamlı tarifeden sokuyorsunuz
Yalanı biz söylüyoruz fatura okumayı bilmiyoruz
işte arkadaşlar bizim seçtiklerimizden anca böyle bir cevap beklenir elektirik idaresi telafi edeceklerini söylemiş siz vatandaşı kaz gibi yoldurun sonra telAFİ BEKLEYİN TAM POTRONLARIN KONUŞMASI
uyarmış bakan uyarmış danışıklı dövüş bunlar danışıklı dövüş zaten bu bakan tarihe kara bir bakan olarak geçecek
NE MASA I ANLATIYORSUN SAYIN BAKANIM, 80 TL. GELEN FATURA BU AY 155 TL GELDİ.
Yaptıkları yanlış Lakin fazla para almıyorlar sadece aralık ayında okuma yapılmamıs bir ayda 2 fatura geldi kullanmadığınız değil öteki ayın parasını yatırmış gibi kenara koysanız şimdi sıkıntı yaşamazdınız fatura yoksa o parayı yiyelim yok
Aylıklara yüzde üç zam elektirige yüzde beşyüz yirmi beşyıl ödedigim en yüksek fatura 250 tl yi gecmedi şidi beşyüzü gecti enerji sa özelleştirme parasını cıkarıyor sanırım cevredeki vatandaşlar da aynı kanıda
üç maymunu oynamayı bırakın. icraat icraat icraat
Yüksek fatura geldi ne olacak önce öde sonra itiraz et mantığı var en azından sözleşme dışına çıkanlar sözleşmelerini fes edin onlara mecbursanız bilmiyoruz ama sözleşme tahütlerini yerine getirmeyenler sözleşmelerine nasıl devam eder resmen milleti soyuyorlar
helal olsun bakan yıldıza şirketlere hımmm neden böyle yaptınız demiş onlarda telafi edeceklermiş haydi gözümüz aydın.acaba birde şu kayıp kaçak bedellerinin alınmasını yasayla kaldırdık dese bakan yıldız.ama haberlerde alınmasını yasal hale hetirip enerji şirketlerine güzellik olacak .bu yapılacak denilen şey.ama bakanımız şirketlere himmm demiş.bida yapmayın demiş.ne demiş hımmm demiş.sayın bakanım bir arkadaşınız bizleri güdülecek canlıya benzetti.belki güdülmekten hoşlananları bu sözlerle ikna edersiniz ama güdülmek istemeyenleri asla.sayın bakan hımmm demiş.vaybe .
ödediğimiz her faturada 10 tl artış oluyor 60 70 80 tl gibi bize Allah yardım etsin ne yapacağımızı şaşırdık bu hükümet 12 yıldır yapttık yapacağaz edebiyatı hiç düzelme olmadı dolar hesabı bitti artık konuşan yok 15 dolar dediler son 8 ay önce ben emekli olarak 9bin dolar istiyorum gerisini dinayete bağışlıyacam her cuma bıktım şu kuran kursuna bu camiye yardım nereye gidelim aklımı çıldıracam gidecek kafa dinleyecek bi yer yokmu ya .
nasıl telafi edecekler ozaman 2 taksite alsınlar 300tl den aşağı gelen yok gibi.
faturam 2 ay 10 günlük geldi . yani bundan dolayı sanırsam faturalarken belli klavat saati aşan zamlı tarifeye giriyorsan uzun zamandan dolayı ordan bir kazık yemiş olabiliriz. ben 60 tl aylık öderken 2 ay 10 günlük 158 tl geldi. aylık olsa sorun olmıyacak. ödeme miktarı olarakda zorlanmayız.
Biz matematikten anlamıyor muyuz? 65 çıktıysa 65 çıkmışmış!. 104 TL gelen faturam 276 TL geldi, 34 günlük kullanımı kapsıyor. Bununda yaklaşık 90 TL si zart vergisi zurt ücreti.
bundan sonra ki faturalarda böyle yüksek gelirse vatandaş alışır ve telefi edilmiş olur...
özelleşince kazıkların sonu gelmiyor, hiç özelleşmesin daha iyi,
Nasıl edileceklerimiş onu söyledilermi yoksa kes fazla tıraş yapmamı dediler.Yani bu açıklama mı yani telafi edeceklerini söylediler lafa bak hızaya gel Bu bir bakan mağdur olan vatandaş ve biz buna bizim hakkımızı koru ey bakan diye seçtik gönderdik dediği lafa bak.
Zaten bu ulkede ne oluyorsa sizin haberiniz olmadan oluyor
hadi ordan biz eve yeni taşındık hazımız yok o yüzden kayınpederlerde kalıyoruz...7 kişiyiz kayınpederlerde o kadar elektrik yakıyoruz telefonlar şarzda tablet var tv sabahdan akşama açık...86 tl geldi onlara biz evde değiliz 75 tl geldi komedi gibi...kimi kandırıyor bunlar...
Yazık bir de vatandaşı dinleseniz zam yok diyorsunuz ALLAH ıslah etsin . Her ay 50 tl fazla ödüyoruz
nasıl telafi edeceklermiş bide onu açıklasınlar.tek kişiyim tek odam mutfak ve banyom var doğrudürüst elektrik kullanmadığım halde bana 357 lira fatura gelmiş borç alarak yatırmak zorunda kaldım.nasıl düz
Nasıl telafi edecekler ? Bunun yanıtı yok tabi çünkü yapacakları bir şey yok sadece milleti kandırıyorlar.
nasıl telafi edecekler çok merak ettim. belli bir kW 'tan sonra kullanımlar cezalı olarak faturalandırılıyor ve bana 50 günlük fatura geldi . cezasını bir sonraki faturadan düşmelerini bekliyorum.
kesin ederler..
at sahibine göre kişner . atasözü
YA SİZİ DİNLEYEN Mİ VAR YA BAKANIM. BUNLAR BAŞLI BAŞINA OLMUŞ MAFYA KANUN DİNLEMEYEN BU KANUNSUZLAR SİZİ Mİ DİNLEYECEK.
kasım ayında elektrik sayaçları değiştirildi,kurum Aydem tarafından.Zamana göre kullanım tarifesini otomatik olarak hesaplayan cihaz takıldı yani.Bu durumda gündüz vakti kullanılan elektrik birim fiyatı en pahalı birim fiyatdan hesaplanıyor.En uygun tarife,gece 10 dan sabah 7 ye kadar olan tarife oluyor.Bu yüzden elektrik faturaları kabarık oluyor maalesef.Yani anlaşılıyor ki;çamaşır makinanızı,bulaşık makinası vs bilumum elektrikli cihazlarınızı gece yarısı çalıştıracaksınız..Nasıl olacaksa artık:((
Diğer Haberler