Elektronik eşya, mobilya ve kuyum satışlarında kredi kartı taksit sayıları yeniden düzenlendi

Elektronik eşya, mobilya ve kuyum satışlarında kredi kartı taksit sayısı yeniden düzenlendi.

 Elektronik eşya, mobilya ve kuyum satışlarında kredi kartı taksit sayıları yeniden düzenlendi

Elektronik eşya, mobilya ve kuyum satışlarında kredi kartı taksit sayısı yeniden düzenlendi.

Resmi Gazete'nin 22 Haziran tarihli sayısında yayımlanan perakende ticarette uygulanacak ilke ve kurallar hakkında yönetmelikte değişiklik yapan yönetmeliğe göre, video, kamera ve ses sistemi gibi elektronik eşya ve tablet bilgisayarlar ile fiyatı 3,500 liranın üzerinde olan televizyon ve cep telefonu satışlarında altı aya kadar taksit uygulanabilecek.

Kredi kartı taksit uygulaması; buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve elektrikli ev aletleri gibi elektrikli eşya satışları ile mobilya satışlarında ise 18 sekiz ay olarak düzenlendi.

Perakende işletmelerce basılı ve külçe halinde olmayan kuyum satışları, dört aya kadar taksitlendirilebilecek. Diğer kuyum satışlarında ise taksitlendirme yapılamayacak. Kuyum satışlarında taksitlendirme yapılamıyordu.

KAYNAK:REUTERS

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
ne yaparsanız yapın TÜRK milleti bir kılıfına uyduruyor TÜRKÜN aklı her zaman çalışır
ÖNCELİKLE FAİZ ORANLARI DÜŞÜRÜLMELİ. YILLIK ENFLASYON YÜZDE 15 CİVARI. ANCAK KREDİ KARTI FAİZ ORANI YILLIK YÜZDE 30 A TEKAMÜL EDİYOR. AYLIK 2.15 ÇARP 12 AY İLE.
ya bu kanunları neye dayanarak yapıyorlar anlamıyorum akıl var mantık var.3,600 kadar olanlar 12 24 ay v.s 3600 üstü olanlar 6 ay taksit imkanı veriyorlar normalde tam tersi olması gerekli asgeri ücretin üstü olan eşyalarda 12+24 ay seçenekleri olmalı.asgari ücret altı ürünlerdede en az 6 veya 12 ay olmalı.ama kanunu tam tersinde çıkarıyorlar şöyle düşünüyorlar adam 3600 tl gözden çıakrdıysa bunda para çok o yüzden bu rahat rahat 6 ayda öder.normalde yüksek fiyat olanın taksit sayısı dahada fazla olması gerekli.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler