Emekli maaşını 300 TL arttırmanın yolu

Ocak’ta SSK ve Bağ-Kur emeklilerine yapılan 100 liralık seyyanen zam, yıl içinde emekli olanlara da yansıtılıyor.

Emekli maaşını 300 TL arttırmanın yolu

Ocak'ta SSK ve Bağ- Kur emeklileri için ekstra 100 liralık seyyanen zammı hayata geçiren hükümet, bu düzenlemeyle sadece emeklileri değil, emekli adaylarını da sevindirdi. Çıkarılan yasa ile 2016 yılı içerisinde SSK ve Bağ- Kur'dan emekli olacaklara da 100 liralık seyyanen zamdan yararlanma imkanı getirildi.
31 Aralık 2016 tarihine kadar SSK ve Bağ-Kur'dan emekli olan herkes, bu 100 liralık zammı alabilecek. Bu tarihten sonra emekli olanlar ise söz konusu artıştan yararlanamayacak.

Mevcut emekliler, rutin zamlara ilave yapılan bu artış sayesinde yıllık bin 200 lira gelir artışı elde etti. Ocak'ta emekli olanlar da aynı artışı elde ederken; Şubat'ta emekliye ayrılanlar da bu yasa sayesinde ayda 100, bu yıl ise bin 100 liralık avantaja kavuştu. Bu ay emekli maaşı bağlananlar da 100 liralık seyyanen zamdan yararlanacak. Maaşları 100 liralık seyyanen zam yansıtılarak bağlanacak. Bu kişilerin böylece ekstra zam yoluyla bu yıl elde edeceği avantaj 300 lira olacak.

Bu 100 liralık ekstra zam düzenlemesi sadece SSK ve Bağ-Kur emeklilerini kapsıyor. Memuremeklileri bu zam kapsamında bulunmuyor. Hükümet, memur emeklilerine ise Eylül 2015'te ortalama 100 liralık ekstra bir artış yapmıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 22 yorum
guclu hukumet. guclu devlet. refah seviyesi yuksek millet
@eroldundar dogru söyleyeni dokuz köyden kovarlar bu millet anlamaz onun için mynet seni saklamış
vatandaşın gazını almanın yolları .... ittirin gidin len
Avrupa,avrupa duy sesimizi biz sizden çok büyüğüz diyenlerin ülkesinde asgari ücret onların 5/1 fiatında...yoksulluk sınırı 5.000...açlık 1500...çıkmışlar 100 tl promosyon zaten askıda bekliyor yıllarca...işin garibi çulsuz aç varoşlar bu ülkenin kaderini belirliyor,açlar ama liderimiz var olsun diyenlerin ülkesinden bir mok olmaz...ulen acınıza geberiyorsunuz bu destek niye...hala ülkede işlerin rayında gittiğinize inanıyormusunuz,bu hükümet ülkeyi çok büyük borcun altına soktu,kaymağı kendileri yedi,sizede tuvalette posasını yediriyor,uyanın artık,kandırılmayın,onlar gibi :)))
bu haberi yapan vatandaş bana 300 lirayı nasıl ettiğini ayrıntılı olarak yazarsa sevinirim.Şuna eminim bu habere yapanın matematikten haberi yok
Güzel. .ama yetmez..hala Bağkur emeklileri çok az almakta
nasıl yalan bir haber veriyorsunuz 300 tl lik zammı adam gibi açıklayında anlıyalım maaşıma yansıyanı bilirim ben
FASA FİSO SEN ÖNCE YAŞA TAKILAN EMEKLİLERİN HAKKINI VER
400 de alma planı vardır devletin soyguncular kaşıkla verip kepçeyle alır
Seçim var şirin gözükün emekliye zam yapmasan bile yine sana oy verirler işçi emekli yanın boşuna zam yapma şükür olsun geçinip gidiyorlar.
meclistekilerin aldığı zamın % 1 i falan mı kaçı
Eğer gerçekten bir zam veya ayarlama yapılacak ise devletin kendi kurumunun açıkladığı Asgari Geçim Standartları esas alınsın ve zamlar da gerçek enflasyon farkı eklenerek yapılsın. 2016 yılı yoksulluk sınırı 4500 tl, açlık sınırı ise 1486 tl civarı. Hani vatandaşa verilen değer nerede, kaç kişi bu emekli maaşını alıyor?
KARDEŞİM TIRI VIRI İLE UĞRAŞACAĞINA GASPETTİĞİNİZ EMEKLİLİK HAKKIMIZI GERİ VERİN.
Yapılan Bir şey yok bir kere 100 TL zam yaptılar bin kere söylüyorlar hepsi bu Salak değiliz oğlum yutmuyoruz
böyle haber mi olur ayıp.hani nerde 300 lira
haberin başlığıyla içeriği arasında dağlar kadar fark var. siz şimdi bu yorumuda yayınlamazsınız.
rahmetli ERBAKAN hocayı çok ararsınız siz..
NE KADAR SAÇMA BİR HABER ......
yahu bu millete %3 lük zam bile çok bir takım koyun sürüsü zammı ne yapacak cahil insanların anlaması mümkün değildir öten düdüğün peşine koşanlar gider bir uçuruma düşerler o zaman kör bakar gözleri açılır amma velakin iş işten geçmiştir geçmiş olsun demek yanlış olur
@ben_civan çok bilgisin herhalde sen ne halt karıştırdın şimdiye kadar öyle millete ara gazı vermekle iş bilinmez.zamanında sizin ecevit babanız enflasyon farkı vermemek için neler yaptığınıda bilmen gerekirdi.bekara avrat boşaması çok kolaydır.işin içine girince işler öyle bir karışıyorki deme gitsin.
emekli maaşları günümüz şartlarına göre çok az.asgari geçim tutarlarına bakın birde alınan paraya dağlar kadar fark var.milletvekillerinin maaşları düşürülüp gariban halka verilebilir.ülkemde her insan eşit olmalıdır fakir zengin ayrımı var buda ayrımcılığa sebep oluyor.bu milletin de iyi yaşamaya hakkı yok mu ya?
300 tl bu haberin neresinde?
Diğer Haberler