Emeklilere banka eziyeti!

Özel bankaların emeklilere sağladığı çok özel şartlar karşısında yoğun müşteri kaybı yaşayan Ziraat Bankası, çareyi emeklilere olmayan borçlar yansıtarak buluyor.

Emeklilere banka eziyeti!

Emekliler normalde e-devlet sitesine girerek emekli maaşını istedikleri bankanın istedikleri şubesine taşıma hakkına sahip. Ancak emekli maaşlarını halen Ziraat Bankası’ndan alan on binlerce vatandaş, bankaya bir kuruş bile kredi borçları olmamasına rağmen resmi kayıtlarda bankanın kendilerini borçlu göstermesi nedeniyle bu işlemi gerçekleştiremiyor.

Ziraat Bankası ile irtibata geçen emekliler, bankanın, “Bizimle alakalı bir konu değil. Kredi borcunuz yok ama bunu SGK’nın düzeltmesi lazım” cevabıyla karşılaşıyor. SGK yetkilileri ise konunun kendileriyle hiç ilgisinin olmadığını belirterek, “Her gün yüzlerce kişi aynı şikayetle bize müracaat ediyor. Ancak konunun bizimle yakından uzaktan alakası yok. Ziraat Bankası tek kuruş bile borcu olmayan ya da kullandıkları kredinin son taksidini bir yıl önce ödeyen emeklileri bile sistem üzerinde borçlu göstererek, emekli maaşlarını başka bankalara taşımasına engel oluyor” şeklinde konuşuyor.

İsminin açıklanmasını istemeyen bir vatandaş, “12 gün önce e-devlet sitesine girerek banka değişikliği yapmak istedim. Ancak oradaki uyarıyı görünce gözlerime inanamadım. ‘Kredi borcunuzdan dolayı banka değiştiremezsiniz, sadece şube değiştirebilirsiniz’ ibaresini görünce acaba birileri benim adıma kredi mi çekti diye panik oldum. Defalarca şubeyi aramamama ve gitmeme rağmen bir türlü o ibareyi değiştirtemedim. Banka topu SGK’ya, SGK ise bankaya attı. Bütün uğraşlarıma rağmen emekli maaş hesabımı özel bir bankaya aktaramadım” şeklinde konuştu.

Banka ile SGK arasında mekik dokumaktan bitkin düşen emekliler yetkililerden bu soruna bir çare bulmasını bekliyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
kardeşim işbankasına gidin 15 yıldır işbankasından maaş alıyom daha bir gün ne kredi kartı aidatı nede bir gün faturalarım sekteye uğradı hep günü gününde ödendi bankayla hiç ama hiç bir sorun yaşamadım bu neya ziraatın yaptığına bak bir nevi ipotek koyuş kimse başka bankaya gitmesin
TC yi niye kaldırdı bunlar,hııı türk bankaları birerbirer satılacak,ondan.kafasız vatandaş
İŞÇİ EMEKLİSİYDİM MAAŞIMI BU BANKADAN ALIYORDUM 4 YIL ÖNCE DEGİŞTİRDİM,BANKACILIKLA ALAKALARI YOK,ÇOK LAKAYT TAM BİR DEVLET DAİRESİ GİBİ TÜM ŞUBELERİ.
SAYIN EMEKLİLER; BU DURUMLA KARŞILAŞIRSANIZ SAVCILIĞA ŞİKAYETTE BULUNUN BAKALIM HEMEN YAPACAKLARMI YAPMAYACAKLARMI? ÜSTÜNE DAVA AÇARAK MADDİ YÖNDEN UĞRADIĞINIZ ZARARLARI TALEP EDEBİLİRSİNİZ...
TÜM EMEKLİLERE SESLENİYORUM. T.C. İBARESİNİ KALDIRAN ZİRAAT BANKASINDAN BÜTÜN İLİŞKİLERİNİZİ KESİN. O ARTIK TÜRK BANKASI OLMAKTAN ÇIKMIŞTIR.
Sömürünün sonu nereye kadar.
ziraat bankasında ticari bir zihniyet olmadığından rakipleriyle ancak böyle başedebiliyor. bir tek hesap özeti istedim benden 10 lira aldılar..
SAHTEKAR LEŞ KARGALARI,UTANMIYORMUSUNUZ EMEKLİNİN KANINI EMMEYE.YETER ARTIK
Diğer Haberler