Emeklilerin alacağı enflasyon zammı belli oldu

SSK ve Bağ-Kur emeklileri, her yılın Ocak ve Temmuz aylarında bir önceki 6 aylık dönemde gerçekleşen enflasyon oranında zam alıyor.

Emeklilerin alacağı enflasyon zammı belli oldu

SSK ve Bağ-Kur emeklileri, her yılın Ocak ve Temmuz aylarında bir önceki 6 aylık dönemde gerçekleşen enflasyon oranında zam alıyor. Aralık ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla Türkiye'de sayıları yaklaşık 9 milyonu bulan SSK ve Bağ-kur emeklisinin, maaşlarına 2016 yılı başında alacakları enflasyon zammı belli oldu.

6 AYLIK ENFLASYON

Enflasyon, Temmuz ayında yüzde 0,09, Ağustos ayında yüzde 0,40, Eylül ayında yüzde 0,89, Ekim ayında yüzde 1,55, Kasım ayında yüzde 0,67, Aralık ayında ise yüzde 0,21 olarak gerçekleşti. Buna göre son 6 aylık enflasyon oranı toplamı yüzde 3,81 oldu.

EMEKLİLERİN ALACAĞI ZAM FARKI

SSK ve Bağ-Kur emeklileri, Ocak'ta 2015'in ikinci yarısında gerçekleşen enflasyon kadar zam alacak. Yani SSK ve Bağ-Kur emeklileri, yüzde 3,81 enflasyon farkı alacaklar. İHA


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 84 yorum
EMEKLİYE %3.81 ZAM YAPTILAR AMA ELEKTRİĞE %6.80 ZAM YAPTILAR YAPTIKLARI ZAMMI GERİ ALDIKLARI GİBİ BİR O KADARINIDA ZARAR ETTİRDİLER.NEYE YARADIKİ ZAM.
emekli bozdur bozdur harca sizlere müstahak iğneden ipliğe zam yapıldı ve yapılıyor.
@gursel_erdogan sanki öncekiler yapmıyordu salak şeyler bu millet kimin ne yaptığını çooook ama çok iyi biliyor
@qakquk Çok doğru bu 15 yil böyle oldu. Bizim Türk insanı iyi bir muhalefet bulamadığı için seçiyor. Yapcak bir şey yok. Bu kafayla 15 değil 150 sene iktidarda kalirlar
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler