Emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili önemli gelişme

NTV yayınında konuşan Prof. Dr. Cem Kılıç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın emeklilikte yaşa takılanların (EYT) durumuyla ilgili Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Vedat Bilgin'i görevlendirdiğini açıkladı.

Emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili önemli gelişme

Emeklilikte yaşa takılanlarla (EYT) ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

NTV yayınında konuşan TOBB ETÜ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cem Kılıç, bu konuda bir formül üretilmesi için harekete geçildiğini duyurdu.

Kılıç şunları söyledi: "Son dönemde bir gelişme oldu. Cumhurbaşkanımız Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Vedat Bilgin'i görevlendirdi. EYT'lerin düşüncelerini alacak, SGK ile görüşecek. Geçenlerde kendisiyle konuştum. Bu konuda bir formül üreteceğiz, üzerinde çalışıyoruz. Cumhurbaşkanımızın talimatı var. Somut bir adım atılmış oldu. Umarım karşılıklı görüşmelerle bu iş bir noktaya gelir, çözüme ulaşır. Bu mağduriyetin giderilmesi gerekiyor."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 100 yorum
ARKADAŞLAR YASA EMEKLİLİKTE YAŞA TAKIMLARA ÇOK KARŞIYIM HAKSIZLIK YAPIYORLAR BİZDE YAŞA TAKILDIK SIRAMIZI BEKLEDİK VE OLDUK SİZLERDE SIRANIZI BEKLİYECEK SİNİZ OLURSANIZ BİZLERDEN AH ALIRSINIZ
senin çoluk çocuk torun yok galiba. 25 yılda emekli olanların yerine de biz çalışıyoruz. biz onlardan alır sana veririz. senin hakkın kalmaz kimse de de senin göz göz değil ihtiyar.
@mkocabali17 O zaman bende diyeyim ki ben 18 ay askerlik yaptım, şimdi askerlik 6 aya düştü. Bendemi ah edeyim. Saçmasapan konuşmayın. EYT gelmesi gerekiyorsa gelir. Bunun nesi kötü.
Bugüne kadar 20 yılda olanların hakkı ne olacak, sistemi çökertenler onlar. Mesleğe girerken şart neyse o dur. Bunun dışındaki kul hakkına girer. Ki ben hakkımı helal etmiyorum.
@mkocabali17 SENELERDİR ÇALIŞAN ADAMLARIN 3 KURUŞUNA GÖZ DİKECEĞİNİZE 2 YIL EVİLLİK YAPIP EMEKLİ OLANLARIN KAZANÇLARINA GÖZ DİKİN. AYRICA BÜYÜK İHTİMALLE ERKEN SEÇİME GİDECEKLER. SEÇİMDEN SONRA EYT İLE İLGİLİ İŞLEM YAPICAZ DİYİP SEÇİMDE OYLARI ALACAKLAR. MİLLETİ KANDIRIP OYU ALDIKTAN SONRA EYT MADDİ OLARAK YÜK VS DİYİP HİÇ BİR İŞ YAPMAYACAKLAR
Eyt'liler emekli olmalı. Daha da önemlisi AVI eski hale getirilmeli. Hatta bu daha önemli...
@mkocabali17 bende 7 sene bekledim...sana katılıyorum
sende ah aldın. #eyt den
@mkocabali17 arkadaş iş varda biz mi çalışmak istemiyoruz.Tam 8 aydır işsizim senin anan baban ben 46 yaşındayken emekli oldu benim ne suçum var ha devlette iş var ya da özel sektör biz çöp görmez iş verir orası ayrı aramızda hem üniversite mezunu hemde lise mezunu o kadar insan var.sonuc olarak verilen bir hak var ve KUL HAKKI ODENMEZ .
sen dengesizce konuşma ve bunca insanın ahını alma,o zaman emekli olsan bizden çok daha genç yaşta emekli olacaktın, o yüzden gereksiz yorum yapma
önce yazmayı öğren!
Suriyelilere harcadığınız paralar ile eyt lilere vermezsiniz 2023 de biz sandıkta çok güzel cevabimizi vereceğiz ..!
DAHA YENİ Mİ AKLINIZ BAŞINIZA GELDİ. İŞ YOK PARA YOK YAŞAYABİLİRSEN GELDE SEN YAŞA TÜRKİYEDE.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler