Emeklinin gözü ek zam kararında

Emekli maaşlarına her ay ek olarak verilen yüzde 4-5’i oranındaki ödemenin yüzde 8-9’a çıkarılması gündemde. Tüm emeklileri kapsayacak olan karar merakla bekleniyor.

Emeklinin gözü ek zam kararında

Emeklilerin ek ödemesinde 2 kata varan artış masada. Türkiye Emekliler Derneği her ay verilen maaşların yüzde 4-5'i oranındaki ek ödemenin artırılmasını gündeme getirdi, emekliler heyecanlandı. Emekliler şimdi yüzde 8-9 ek ödeme talebi için verilecek kararı bekliyor.

12 MİLYON KİŞİNİN GELİRİ ARTACAK

Takvim'in haberine göre, mevcut uygulama kapsamında, maaşı bin 18 liranın altında olan emeklilere yüzde 5, üstünde olanlara yüzde 4 ek ödeme veriliyor. Halen en düşük emekli maaşı 935,60 lira seviyesinde bulunuyor. Bu maaşı alanın eline aylık 46,78 lira ek ödeme geçiyor. Bu emeklinin ek ödemesi oran yüzde 8'e çıkarılırsa 74,85 liraya, yüzde 9'a çıkarılırsa 84,20 liraya yükselecek. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinde en yüksek maaş ise 4 bin 481 lira seviyesinde bulunuyor. Bu maaşı alan emekliye aylık 179 lira ek ödeme veriliyor. Ek ödeme, oran yüzde 8'e çıkartılırsa 358 liraya, yüzde 9'a yükseltilirse 403 liraya çıkacak. Ek ödemenin yükseltilmesi halinde, memur, SSK ve Bağ- Kur emeklilerinin yani 12 milyon kişinin geliri artacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 73 yorum
12 milyon emekli sandığa gittiğinizde akp hükümetine oy vermeyin, göreceksiniz 2 ADET BAYRAM İKRAMİYESİ , 2000 EN SONRASI İÇİN İNTİBAK ZAMMI VE EK ÖDEME ZAMMINDA İYİLEŞTİRME kuzu kuzu elinize verecekler, aksi takdirde elinize her zaman olduğu gibi malum şeyi verecekler .
O sandığa sadece Tayyip 1 tek oy atmış olsa bile... Seçimi kazanacak... Güldüğüme bakmayın... Bu tamamen sinirimdendir... Kaybetmesi düşünülemez... Bu iktidarın yedi haltlar... Sanmayın ki sadece halkın bildiği ve duydukları ile sınırlı... Hayal bile edemezsiniz... Tayyip kaybedemez... Hileler daha şimdiden yapılandırıldı bile... Çaresi yok... Eli mahkum... Hile yappacak, sahtecilik yapacak... Gerekirse servetini dökecek ama... Kazanmak zorunda... Bakmayın siz... Bu ülke halkı ile... Çok da fazla zorlanmayacak... Başka bir ihtimali hiç boş yere düşünmeyin ve kafa patlatmaya çalışmayın...
Emekliler hükumete patlayacak bir gün ya dur bakalım....4 kişilik ailenin yoksulluk sınırı 5.260 lira olmuşken komik zamlarla emekli ile dalga geçiyorlar.
Günümüz şartlarına uygun zam yoksa oy da yok
emekli bunların laf oyunlarıyla oyalanıp duruyorsunuz azcık dişinizi gösterin tabii dişiniz kaldıysa oy vermenyin aksi takdirde cop cop yapmaya devam edersiniz.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler