Erdoğan'ın çağrısına Adana'dan rekor destek: 3 günde 1 ton altın bozdurdular

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Yastık altındaki döviz ve altınları bozdurun" çağrısında bulunmasının ardından geçen 3 gün içinde Adanalılar 1 ton altın bozduruldu. Yoğunluk yaşanan kuyumcularda vatandaş altın bozdurmaya devam ediyor.

Erdoğan'ın çağrısına Adana'dan rekor destek: 3 günde 1 ton altın bozdurdular

Adana Kuyumcular Odası Başkanı Oğuz Başman, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vatandaşlara çağrıda bulunmasının ardından Adana’da 3 gün içinde 1 ton altının bozdurularak kendilerine geri döndüğünü ve bu durumun artarak devam ettiğini söyledi.

Adana’da özellikle Cuma gününden beri ciddi bir eylem olduğunun altını çizen Başman, “Bu durum satış değil aksine bugüne kadar sattığımız altınların geriye gelişiydi. Vatandaş elindeki altınları sattı. Cumhurbaşkanının açıklamaları halkı motive etti ve Adana’da hızlı bir şekilde altın dönüşümü gerçekleşti” dedi.

"Cumartesi, Pazartesi ve Salı günleri içerisinde 1 ton altın esnafa geri döndü”

Kuyumcular Odası Başkanı Başman, özellikle geçtiğimiz Cumartesi, Pazartesi ve Salı günleri içerisinde 3 günde 1 ton civarında altının esnafa geri döndüğünü ifade ederek, "Şu günlerde bu rakamı geçmişizdir de. Son 2 gündür bu durum yavaşlamaya başladı tabii ama asıl sebep yastık altındaki altının azalmasından kaynaklanıyor” şeklinde konuştu.
Kuyumcu esnafı Gencer Dostlar da vatandaşın altın bozdurma talebinin iyi olduğunu belirterek, "İç piyasaya yoğun bir altın giriyor. Müşteriler tarafından inanılmaz bir altın satışı var. Bizler tabii ki bu altınları almak için mücadele ediyoruz. Müşterileri mağdur etmemek için, en iyi fiyata almaya çalışıyoruz” dedi.

"Vatandaş son 1 haftada bize 15 kilo altın sattı”

Son bir haftadır işlerin çok yoğun olduğunun altını çizen Dostlar, "Bizler de bu durumdan memnunuz. Cumhurbaşkanımızın açıklamasından sonra vatandaşlar altınlarını, dolarlarını satıyor. Son bir hafta içerisinde bizim altın satışımız 100 gram ile 150 gram arası değişiyor. Bu satışlarda mecburiyetten dolayı alan vatandaşlar. Sünnet, düğün, doğum bu tarz şeyler için alıyorlar. Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasından sonra vatandaşların bize altın satışı 10-15 kiloyu buldu” diye konuştu. İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 32 yorum
sanki cumhurbaşkanı demesiyle bozdurdular adamlar tavan yaptı diye dolar euro altın bozdu akıllı uyanık millet çıkarı olunca kimsenin dedigini yapmaz dinlemez
Kayseride sarraflar sanki altın hiç artmamış gibi düşük fiyata almak istiyorlar.ben altın 180 iken 50 gram almıştım.Şimdi altın 220.Yine 180 den almaya çalışıyor 5 sarrafa sordum hepsi aynı.Böyle vicdansızlar olduğu sürece yazık bu millete.Devleti bunları denetlemeye çağırıyorum.
kayseriyse normal
Kayseri'liye sormuşlar, 2x2 kaç eder diye. Cevaplamış: Alırken mi satarken mi? :)
@lead38 kardeş yerden göe kadar çok haklısın kardeşim bu kuyumcu esnafı kadar kan emici bir meslek daha yok bunlar bildiğin tefeci kan emici faizciler sen en temizi altına yatırım.mı yapmak istiyon bankaların altın hesabından şaşma dostum hemde bankamatiklerden.de anında bozdurup alabiliyorsunda ama bu kuyumcular işine geldiği gibi hareket ediyorlar
@lead38 büyük şehirlerde anca bulursun kardesim onlar arıyor birbirini haberleşiyorlar kaç kuyumcu olabilir kayseride 50-60 ?
Tabi canım destektir, yılların en yüksek zirvesine çıktı sonra yavaş yavaş düşmeye başladı, ne yapsınlar, yüksek olduğu zaman da satmasınlar mı, sözde bir de destek diyorsunuz.
@hatcheter Söz konusu Türkiye oldumu sokarsın lafları . Ama bardağın öteki yüzünü görmezsin dimi ?? Borsadan vurgun yapan döviz kurlarını alt üst eden . İngilizlerin gece işe çağırılmalarına laf sokamazsın . Yüreksiz insan anca sanal ortamda rahatca yaz. Ama artık yeni düzene göre atıp tutamıycaksınız merak etme . Eskisi gibi istediğimi yazarım devri bitti .................................
@hatcheter düşünce tekrar alacaklar misliyle.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler