Erdoğan'dan bankalarla 'yüksek faiz' zirvesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, faizi frenleme ve daha da düşürme konusunda çalışacaklarını belirterek, bankalarla bir araya geleceklerini söyledi.

Erdoğan'dan bankalarla 'yüksek faiz' zirvesi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, faizlerin genel seviyesiyle ilgili bankalarla biraraya geleceklerini; başta devlet bankaları olmak üzere diğer bankaları da biraraya getirerek faizi frenleme ve daha da düşürme konusunda çalışacaklarını söyledi.

Erdoğan, Ukrayna ve Sırbistan ziyaretlerinin ardından dönüş yolculuğunda uçakta yaptığı ve gazetelerde yer alan açıklamalarında, şu anda önündeki en önemli hedeflerden birinin faiz noktasındaki çalışma olduğunu söyleyerek, bankalarla bu konuda zirve yapacağını belirtti.

**"Enflasyon domates, salatalık işi değil"

Erdoğan, Sabah gazetesinde yer alan ifadelerinde şöyle dedi:**

"Faiz hususunda da özellikle başta devlet bankaları olmak üzere toparlayıp ondan sonra diğer bankaları da bir araya getirmek suretiyle faizi nasıl frenleyeceğiz ve faizi nasıl daha da düşüreceğiz? Ki bakın buraya geliyorum yine, bunda iddialıyım. Enflasyon birilerinin dediği gibi domates salatalık işi değil. Enflasyonun bir numaralı sebebi faizdir. Baştan beri hep bunu söylüyorum ve bu doğru orantılıdır diyorum. Faizi düşürdünüz, enflasyon düşer; faizi yükselttiniz, enflasyon yükselir."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
DEVLET BANKALARI FAİZİ İNDİRSİN GERİSİ GELİR HALK BANK ZİRAAT BANKASI GİBİ
YERSEN 15 YIL HALKI SOYDUR UN BANKALARA ŞİMDİMİ AKLINIZA GELDİ DOMATES SALATALIK LA ENFLASYON OLMAZ DA PİNPON TOPU GAZ OCAĞI İLE GÜZEL OLUR AZ DAHA BEKLE VARLIK FONU DA SUYUNU ÇEKTİ ÇEKİYOR BU FAİZLERE ZATEN SIFIRI TÜKETİNİZ GÜNAYDIN.BANKALARI TATARA KATARA SATANLAR HESAP SORACAK FAİZ DÜŞÜRECEK LAFLA YÜRÜYEN EKONOMİ 211 MİLYAR ÖZEL SEKTÖRÜN BORCUNU BULUR DA ÖDERSİNİZ İMF YE 3 MİLYAR ÖDEDİK DİYE ÖVÜNENLER BORCUNU UNUTTULAR..SALTANAT BU OLSA GEREK.
Diğer Haberler