Fındık tezgaha indi! Kilosu 15 lira

Karadeniz'de ağustos ayında başlayacak olan fındık hasadına kısa bir süre kala, bazı üreticiler topladıkları çotanaklı kabuklu yaş fındıkları kilosu 15 liradan, Karadeniz Sahil Yolu üzerinde kurdukları tezgahlarda satmaya başladı.

Fındık tezgaha indi! Kilosu 15 lira

Ordu ve Giresun'da bu yıl fındık hasadının ağustos ayının ilk haftasında başlaması bekleniyor. Hasad döneminin hazırlıkları sürerken, bazı üreticilerde topladıkları çotanaklı yaş kabuklu fındıkları Giresun ve Ordu’da Karadeniz Sahil Yolu üzerinde kurdukları tezgahlarda satmaya başladı.

Üretici Kürşat Ekiz, fındığı 15 liradan sattığını belirterek, "Henüz çotanak halinde, patozlanmadı, yaş fındık. Kendi bahçemden toplayıp getirdim. Fındığın maliyeti çok yüksek, fiyatın bir an önce açıklanması lazım. En az 20 lira olması lazım. Aşağısı kurtarmaz. Bahçeden toplayıp tezgaha getirdiğimiz fındığı Karadeniz Sahil Yolu’ndan geçen yerli ve yabancı turistler satın alıyor. Fındığı merak edenler genelde rağbet gösteriyor. Buradaki fındığı genelde hediyelik alıyorlar" dedi.

Fındık üreticisi Savaş Öztürk ise çotanaklı yeni mahsul yaş fındığın kilogramının 15 liradan, patozlanmış kabuklu eski fındığın kilogramını da 25 liradan sattıklarını söyledi.

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
Fındığın maliyeti bir seferdir oda ektiğin zaman, sonrası kendi kendini yetiştirir buyutur senin hiç bir işlem yapmana gerek yok yeterki topla ve makul fiyata sat
nerelisiniz merak ettim lütfen bilmediğiniz konularda yorum yapıp insanları yanıltmayun
nasıl oluyor markete kadar fiyat 80 tl oluyor. 15 tl den al anlıyorum kavlat, kavur, toptancı vs ama yazık bu 80tl nin 15tl si mi çiftçinin payına düser. El insaf.
Yalan.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler