Havaray projesi iptal edildi

Sefaköy-Başakşehir Havaray projesi iptal edildi. Bunu yerine metro ve hafif raylı sistem projesi yapılacak.

Havaray projesi iptal edildi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Mevlüt Uysal, Sefaköy-Başakşehir Havaray Sistemi'nin iptal edildiğini, yerine metro ve hafif raylı sistemin hayata geçirileceğini açıkladı.

İstanbul'da Sefaköy-Başakşehir Havaray Sistemi iptal edildi. Bu sistemin yerine metro ve hafif raylı sistem hayata geçirilecek.

Açıklama İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal'dan geldi.

Havaray projesinin 2019'da hizmete açılması planlanıyordu. Havaray'ın güzergahı ise şöyleydi: Sefaköy, Armoni Park, Borusan, Sanayi, Gümrük Yolu, Halkalı Merkez, Toki-1, Toki-2, Arena Park (Atakent), Masko, Ziya Gökalp, Atatürk Oto Sanayi 1, Atatürk Oto Sanayi 2, Başakkonutları, Onurkent, Oyakkent istasyonundan geçerek, Fatih Terim Stadyumu'nda son bulacaktı.AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
BAŞAKŞEHİRİ ARAPLARA SATANDAN NE BEKLERSİNKİ ZATEN :)
O para hükümete lazım. Topbaş neden gönderildi sanıyorsunuz. Metal yorgunluğuymuş 2 büyük yerel yönetime el konuldu. Ülkede para kalmadı yerel yönetimlerin gelirine kaldi memleketin geleceği. Vatan millet gazıyla çalışan arkadaşlar bu saatten sonra bu hükümetin birşey düzelteceğini sanarak pembe düşler kurun sayenizde hep birlikte batacaz..
bu adamın belediyecilik anlayışını arayacağız
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler