IMF'nin bu yıl Türkiye için büyüme tahmini 4.4

IMF Türkiye'nin bu yıl için büyüme beklentisini yüzde 4,3'ten yüzde 4,4'e çıkarırken, gelecek yıl beklentisini yüzde 4,3'ten yüzde 4'e indirdi.

IMF'nin bu yıl Türkiye için büyüme tahmini 4.4

Uluslararası Para Fonu (IMF) Türkiye'ye ilişkin büyüme tahminlerini revize etti.

IMF, Türkiye'nin 2018 yılı büyüme beklentisini yüzde 4,3'ten yüzde 4,4'e yükseltti.

Fon, Türkiye'nin 2019 yılı büyüme beklentisini ise yüzde 4,3'ten yüzde 4'e çekti.

IMF, küresel ekonomi için 2018 ve 2019 büyüme beklentisini yüzde 3,9 olarak korurken, Euro Bölgesi için bu yılki büyüme tahminini yüzde 2,2'den yüzde 2,4’e çıkardı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
IMF ağlamaya başladı spekülatif haberler yaparak . Ülke kendi kendine yetmeye başladı ve üstüne çıkmaya başladı . IMF den borç alma devri kapandı . Eskidendi o sömürme ülkemizi .
He yav ne demezsin çılgın gibi üretimimiz var. Tarım da sanayii de deli gibi ihracat yapıyoruz. ABD, İNGİLTERE, JAPONYA v.s. hepsi bizden borç dileniyor. Uyan kardeşim uyaaaaaan. Ayrıca ihracatımız artsada yeridir sonuçta paramız Dolar'ın dörtte biri, EURO'nun beşte birine düşmüş. Adamlar bizden neredeyse bedavaya mal alacaklar.
İMF ŞİŞİR BELİ BİR KAÇ YÜZ MİLYAR DOLAR BORÇ VERİRSİN BUNLAR 25 MİLYON DOLAR ÖDEMEYİ 10 YIL REKLAM YAPTILAR, TULUMBADA SU BİTTİ, YANDAŞ YEDİ BİTİRDİ KOMİSYONCULAR ALACAĞINI ALDI ?
Ya arkadaş hükümet yanlısı değilim oyda kullanmam zaten . Bu yorumum tarafsızdır.Şimdi yorum yapanlara bakıyorum İMF %4 büyüme dedi ooo İMF şişiriyo . Peki aksini yazsaydı imf gerçeği görüyor bizim koyunlar da iyiye gidiyoruz sanıyor . eminim böyle olacaktı yorumlar
vay be ne günlerdi onlar imf gelir acı reçeteler yazar kemer sıkma oyunları allaha çok şükür kurtulduk bir kaç dolar alacağız diye
@sufireso dolar 4,10 euro 5,10 ama ağlayan imf öylemi.
BÜYÜME RAKAMLARI HAYALİ. ANKETLER NASIL YALAN SÖYLER İSE BUNLARDA YALAN. EĞER BÜYÜME VAR İSE BU ENFLASYON , ALTIN DÖVİZ NEDEN TAVAN YAPIYOR. HALK NEDEN İNİM İNİM İNLİYOR PAHALILIK GEÇİM SIKINTISI HAD SAFHADA. İŞSİZLİK RESMİ % 13 İKEN GERÇEKTE % 25 TEN FAZLA , ÜRETİM YOK HERŞEY İTHAL . 15 YIL ÖNCE DÜNYADA KENDİ KENDİNE YETEN 7 ÜLKEDEN BİRİ İKEN MERCİMEK NOHUT ET FASULYE İTHAL EDİLİYOR. GLOBAL EKONOMİ DEDİKLERİ BİZİM GİBİ ÜLKELERİ ABD AB ÜLKELERİNE BAĞIMLI KILMAKTIR.
ooo vekillerimizin maaslari %10 %20 artar 30bin alirlar
I MF yd borc bitti peki DÜNYA da total borcun nereye gidiyor bilen varmi
Diğer Haberler