IMF yeni krediyi onayladı! Tam 2 milyar dolar!

IMF, Mısır'a vermeyi taahhüt ettiği 12 milyar dolarlık kredinin beşinci diliminin ödenmesini onayladı.

IMF yeni krediyi onayladı! Tam 2 milyar dolar!

Uluslararası Para Fonunun (IMF), yeni ekonomik programın desteklenmesi amacıyla Mısır'a vermeyi taahhüt ettiği 12 milyar dolarlık kredinin beşinci diliminin ödenmesini onayladığı bildirildi.

IMF'DEN ALDIKLARI PARA 10 MİLYAR DOLARA ULAŞTI

Mısır Maliye Bakanı Muhammed Maıyt yaptığı yazılı açıklamada, Mısır'ın ilerleyen günlerde 2 milyarlık beşinci dilimi teslim alacağını ve böylelikle IMF'den aldığı meblağın 10 milyar dolara ulaşacağını kaydetti.

Maıyt, beşinci dilimin serbest bırakılması kararının, Mısır'ın ekonomik reform programını uygulama konusundaki ciddiyetinin bir sonucu olduğunu ve IMF'nin yaptığı periyodik gözden geçirme çalışmalarının da bunu doğruladığını ifade etti.

IMF'nin, dördüncü periyodik gözden geçirme çalışmalarını geçen aralık ayında onaylanmasının ardından söz konusu kredi dilimini serbest bırakması gerekiyordu ancak bu gerçekleşmemişti. IMF'den de bu gecikmeyle ilgili resmi bir açıklama yapılmamıştı.

Mısır hükümeti, cüneyhte serbest kura geçilmesini de kapsayan ekonomik reformlar yapılmasına karşılık 12 milyar dolarlık kredi sağlanması konusunda 2016 yılında IMF ile anlaşmaya varmıştı. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 43 yorum
akp li kardeşlerim 31 mart seçimlerinden sonra biz de imf den para isteyeceğiz yazın bi kenara
@arjursum vah vah hala aynı yerdemi otluyorsunuz .16 senedir hala akıllanmadınız .tamam senin dediğin gibi seçimlerden sonra 2019 senesi 6 ayın sonuna kadar bak imefeden para istemezsek arkadaş ve çevreni ve partini değiştir çünkü gittiğin yol yol değil .eğerki senin dediğin olursa ben partimi değiştireceğim erkeksen yiğitsen kendi kendine söz ver
temennimi kehanetmi?
@alparslan_1968_hdimb tabiki temennş R.T.E gitsinde ülkede batsın önemli değil bunların zihniyeti için
Bu kredi Mısır'a . Bizim sarayın masraflarına yetmez
@extreem saraylılar götürsün seni :
mısır gibi eşek olunca semeri vuran çok olur
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler