İneğini sattı solucan gübresi üretmeye başladı

Tokat'ın Dedeli köyünde yaşayan Münife Sarı, 4 çocuğunun eğitimi için, ahırdaki tek ineği satıp paranın yarısıyla solucan gübresi üretmeye başladı. Sarı, bu üretimden aylık 4 bin lira kazandığını söyledi.

Kocası rahatsızlanınca tek ineğini satıp solucan alarak gübre ürtimine başladı.

İneğini sattı solucan gübresi üretmeye başladı

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
SAÇMA ŞEYLERLE İNSANLARI HEFESLENDİRİYORSUNUZ SONU HEP HUSRAN OLUYOR ARKDAŞLAR HERKEZ KENDİ BİLDİĞİ İŞİ YAPSIN BİR ZİRAAT MÜHENDİSİ OLARAK SİZE TAVSİYEM BUDUR.
Ne yani aylık 4 bin lira paraya para dememek mi yani lan bura türkiye yakıt 6 lira o zaman yakıt demeyelim altın suyu diyelim
Millet Solucan gübresi üretsin diye verin gazı
paraya para demiyor'a bakın.. ayda 4000₺... yoksulluk sınırının 3000₺ olduğu zamandayız
Bu kadar basit değil bu iş milleti gaza getirmeyin.Bi ara angora tavşanı bir ara çinçilla bir ara mantar şimdi de solucan gübresi modası var.Evde üretim olmaz ısı,fare,nem daha bir sürür faktör var..Hayvan gübresinden başka yem yemiyor..Bir solucan alışık olduğu yemden başkasını da yemiyor yani öyle kolay değil makinesiz hele hiç olmaz milleti heveslendirip hayal peşinde koşturmayınız.En az 100 bin tl yatırım gerekir bu işe.
yav yalan bunlar solucan gübresi arz talep durumuna bakın alan satan kaça alıyor kaça satıyor benim arkadasım girdi battı gitti
helal olsun abla kahvehaneye gidipte boş boş oturup okey atan erkeklere ibret olsun
İşini sürdürebilene üç beş kuruş kazandırır. Yöneticiler de nurlu ufuklar gösterip kendilerince rahat nefes alır.
Diğer Haberler