İngiltere, kendi dijital parasını çıkarıyor

İngiltere Merkez Bankası, sterlinin performansına bağlı olan bir kripto para üzerinde çalışıyor.

İngiltere, kendi dijital parasını çıkarıyor

Telegraph'da yer alan habere göre, İngiltere Merkez Bankası (BoE) sterlinin performansına bağlı olan bir kripto para üzerinde çalışıyor.

Kripto para çıkarsa İngiltere'deki mudiler paralarını banka hesaplarından alıp tamamen devlet güvencesinde olan dijital sisteme aktarabilecekler.

BoE'nin başkanı Mark Carney geçen yaz başka önemli ülkelerin merkez bankaları başkanları ile dijital para dönüşümünü görüştüklerini söylemişti. Carney, blockchain teknolojisine olan sempatisi ile biliniyor.

Bitcoin saat 13:46 itibarıyla Türkiye piyasalarında 53 bin 669 TL'den işlem görüyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
tabii gercek parani bitcoin ile sanal paraya cevirirsin, sonra seytan para bir anda nereye gitti dersin haberin olmaz. Niye dediler ki oyle bir sey cikacak ki insanlari acliga ve kolelelige surukleyecek. Buna cok önceleri internet dediklerinde bi tarafimiz ile gülmüştük. Gulmekte hakliydik oyle değildi !! Şimdi gülün de bitcoin'e ben güleyim. Gelecek yillarda maaşlarinizi bitcoin diye alirsiniz. Sonra o paralari 1-2 gunde internette ya kumar oynar kaybedersiniz ya da alişverislerde kullanir kaybolup gidersiniz. DEMEDI DEME DE BANA, NE DERSEN DE
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler