İş yerinde dedikodu yapan tazminatsız kovulur

Çalışanlar için en önemli konulardan biri kıdem tazminatı. Kıdem tazminatı almak isteyen çalışanların uyması gereken bazı kurallar var. İş yerinde bu kurallların dışına çıkılınca tazminatsız iş yerinden kovulabilirsiniz.

İş yerinde dedikodu yapan tazminatsız kovulur

Kıdem tazminatı almak için bazı koşullar bulunuyor. Bu koşullardan biri de iş yerinden kovulmak. Fakat iş yerinden kovulduğunuz halde tazminat almadan ayrılabilirsiniz. Bunun nedeni ise iş yerinde dedikodu yapmanız.

İş Kanunu'nun 25. maddesine göre iş yerinde dedikodu yapan kişiler tazminat bir şekilde kovuluyor. İş yerinde dedikodu yaparsanız iş sözleşmeniz fesh ediliyor. İş yerinde çalışma yerinin düzenini bozacak şekilde davranırsanız tazminatsız olarak kovulursunuz.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 20 yorum
elden para veren işyerlerinde ses cikarmayacaksiniz senelik izinlerinizi kışın kullanacaksın sigortanız asgari ücretten bildirilecek ses cikarmayacaksiniz yapilacak zamları konusmayacaksiniz ne verirlerse tamam diyeceksiniz ulan bu bir tek yasada işçi için çıkarın mesela haftada bir gün izni kaldirin insan kendinemi zaman ayiracak cocuklarinami bayram izinlerini soylemeye gerek yok oturarak calisanlar 9 gun gerçek calisanlar 3 gün bunlar icin yasa cikartin bizde size oy verelim eline mikrofonu alip yigit muhtaç olmuş kuru soğana türküsü soylemekle olmuyor işçi bayraminda bile bakin kim bayram
helal olsun kardeşim ağzına sağlık
O zaman mecliste kimse kalmaz.... hepsini atmak lazım... bence hemen yapalım....
@eyurtlak evt tez zamanda haziran ya da yetismezse eylul ayinda atmak lazim bu irgatlari. cok fazla dedikodu yapiyorlar birbirlerinin arkadindan agza alinmayacak laflar bu nedir arkadas duzen diye bisey kalmadi
Tazminatsız olarak işçiyi kovmayın en kibar yolunu bulmuşlar. İşçi-memur dostu yöneticilerimiz var! Başka bir sonuç beklenemez.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler