İŞKUR youtuber yetiştiriyor

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Google ile işbirliği yaparak gençlerin yeni gelir kapısı YouTuber’lık eğitimlerine başladı

İŞKUR youtuber yetiştiriyor

Türkiye İş Kurumu Google ile işbirliği yaparak gençlerin yeni gelir kapısı YouTuber’lık eğitimlerine başladı. Dünyanın en büyük video platformu YouTube, gençlerin para kazanma aracı olurken Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) da bu konuda önemli bir adım attı.

Kurum, Google ile işbirliği yaparak gençlerin yeni gelir kapısı 'YouTuber'lık eğitimlerine başladı. Türkiye'de bu işi yapan gençlerin kurduğu ve takipçi sayısı 2 milyona ulaşan, görüntüleme oranı yüksek YouTube kanallarından aylık kazanç 10-30 bin lirayı bulabiliyor.

"Türkiye için digital dönüşüm hareketi"

Türkiye İş Kurumu "Türkiye İçin Dijital Dönüşüm Hareketi" kapsamında gençlerin, girişimci adaylar dijital becerileri geliştirilecek. İŞKUR Genel Müdürü İsmet Köksal başkanlığında Google Türkiye Ofisi'yle yapılan toplantıda dönüşüm hareketine ilişkin planlama yapıldı. İlk etapta Bursa, Kayseri, Van, Gaziantep, Samsun ve Antalya'da başlayan eğitimlerle gençlere yeni iş olanaklarının yaratılması hedefleniyor.

Google tarafından üniversitelerdeki irtibat noktaları aracılığıyla, girişimcilik eğitim programından yararlanan gençlere "dijital girişimcilik", "Nasıl YouTuber olunur?" eğitimleri veriliyor. Ayrıca İstanbul, İzmir, Kocaeli, Bursa'da da girişimcilik eğitim programından yararlanan gençlere de dijital girişimcilik konusunda eğitim veriliyor. YouTube verilerine göre mobil cihazlar üzerinden video görüntüleme oranı her yıl 2 kat artıyor. Google'ın gelirinin 4 milyar dolarının geldiği YouTube kullanıcılarının büyük bölümü lise ve üniversiteli gençlerden oluşuyor. Sabah

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
Anlaşıldı bir kısım illerde, ilçelerde AKP yanlısı ileşişim şirketlerine milyarlar akacak, hani bir dönem "İş garantili eğitimler" vardı ya. İş e yerleştirme garantisi vermişlerdi ya. kursa gidenler kurs sonu 1 haftalık sigortalı yaptırılıyor, sonra da işe gelmediler bizde çıkarttık deniyordu, ya ha işte öyle iş garantili bir eğitim demek ki. Yiyin AKP liler yiyin devir sizin devriniz. Ne zamana kadar mı? Bu millet din diye oy vermeyi bırakıncaya kadar.
Ne güzel HAYALLER..Burası TÜRKİYE .Türkiyedeki yöneticiler Amerikan firmasına hizmet edip milyonları götürür Çalışanlarınada Askari ücreti Çok görür
Diğer Haberler