İsrail, Türkiye'den ithal edilecek domatesten vergi almayacak

İsrail Türkiye'den ithal edilecek domatesi vergiden muaf tutacak. Vergisiz ilk domates İsrail'e ulaşacak.

İsrail, Türkiye'den ithal edilecek domatesten vergi almayacak

İsrail Tarım Bakanlığı, ülkede domates fiyatlarının çok yükselmesi üzerine Türkiye'den ithal edilecek belli miktarda domatesin gümrük vergisinden muaf tutulmasına karar verdi.

İsrail devlet radyosunun haberine göre, ülkede 1 kilo domatesin toptan satış fiyatının 7 liraya (7 şekel) kadar yükselmesi üzerine Tarım Bakanlığı, Türkiye'den ithal edilecek belli oranda domatesi gümrük vergisinden muaf tutma kararı aldı.

Türkiye'den ne kadar domates ithal edileceği bilgisine yer verilmeyen haberde, gümrük vergisinden muaf olarak ithal edilecek ilk parti domatesin önümüzdeki hafta Türkiye'den İsrail'e ulaşacağı kaydedildi.AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 38 yorum
satmayın zıkkım yesinler
Bizdede 5 tl maşallah dar gelirliden başka hiç kimsenin gündeminde değil... önümüz mubarek Ramazan ayı kimbilir kaça çıkacak...yetkililerimize şimdiden duyurulur..
@hasankadag yaz a ucuzlar merak etme kış ın soğuktan dolayı dekar başına verim azalır ihracat fazlalaşır fiyat yüksek olur.yazın sıcaktan dolayı tam tersi verim çok yüksek olur ihracat olmaz ucuzlar.ve örtü altı domatesin kg maliyeti yerinde 1,50krş düştümü para kazandırmaz çiftçiyi rezil perişan eder bunlarıda düşünün senin sofrana havadan gelip düşmüyor o yediklerin
onların tohumlarıyla üretilen domateslerimi satacaz yoksaa yerli tohumlarla üretilen GDOsuz domateslerimi istiyorlar..malum israil tohumları tek kullanımlık .
Ey İsrail......
OOO İsrail vergi almıyor . Sorsalar çok milliyetçiler :) Aranızdaki dostluk ABD den geliyor zaten değilmi RTE :) Hani onlara dur diyecektin . Bizim vatandaşda hala yerlere kola döksün :))
biz 10 tl ye alıyoruz üstelik yan tarla da yetişiyor :))
BİZİM BAKKALDA KİLOSU SALKIMIN 8 TL ADAMLAR 7 TL YE PAHALI DİYOR.... :) BİZ NAPALIM.
burda da domates 8,5 tl.
onlara 3-4 tl den verirler biz 7 tl ye yeriz
eyyyyyyyyy israil haddini bil... kulaga nekadar hoş geliyordu....))))))
domatesin kilosu 6-8 tl arası.tadı yok.hormonlu olduğu her halinden belli.kışın bile 2-3 tl olan domates oldu 6 tl.israile iyilerini yollayalım.sonuçta siyonist bir ülke.her gün israile küfür edenler ihracatına neden izin veriyorlar oturup bunu tartışalım.ama bir konu var onu unuttum.para yahu...her kapıyı açar.
BOLUDA PAZARDA 2.5 TL
antalyalı çiftçilere güzel haber.
kötü Yahudiler bile halkını bakın nasıl düşünüyor sözde müslüman iktidar bizi nezaman düşündü acaba varmı hatırlayan
@aeser1424 kardeşim kötü yahudi sadece digerdinlere karsı kötüdür her yahudi bir yahudi için kutsaldır .. kötü yahudi kendilerine degil dısarı karsı kötüdür.
yahudiye 2-3 tl ye ver halkın 7-10 tl domates yer yahudide 10tlden bunu araplara satar ticaret bu aptallar olmasa akıllıar nasıl zengin olsun.
Benim düşüncem; İsrail in Türkiye de kendi ürettiği domatesleri, ülkesine götürme senaryosundan başka bir şey değil. Hatırlayın bir zamanlar Suriye sınırındaki mayın temizleme işine karşılık verimli toprakları istiyorlardı.
mal olmayın satmayın........... üstüne gidip onlardan domates alın daha çok faydamız olsun... + bize verdikleri tohumlarla yetiştirilen domatesi verin kutularada tohumlar israil malıdır deyin . yesinler bakalım iğrenç kokmuş domatesi ........
@abbasgazabas türkiyede geçen yıl 9,5 milton dolarlık domates tohumu almış israilden .İsrail düşmanı resiinn sayesinde.Ve müslüman halkımız sayesinde israil tohumlaırnı iştahla yiyp beynizi uyuşturmalarını seyrediyoruz.İsrail HANİBAL bizde beyni israilve işbirlikcileir sayesinde yenen gariban halkız
turkıye de de aynı fıyat suan da neyın kafasını yaşıyorsunuz
Hani köprüden geçene dek gavura dayı dayı diyecektik, peki şimdi ne diyeceğiz?
La oglum tohum zaten israilden geliyy neyin ayayğı bu
Köyde küçük tarlasında az bucuk yetiştirip pazarda satan küçük çiftçimizde kazansın onların domateslerini de biz alalım. büyük üreticiler yurtdısına satsın..
@ercan_yldrm26 düşünmezler kardeşim düşünmezler havadan geliyorya o yedikleri neyin ne şartlarda nasıl yetiştiğini bi bilseler.
ankarada 1,5 tl 2,5 tl aralığında domates fiyatı 5 tl 10 tl diyen arkadaşlar domates yerine avokado falanmı alıyorlar
israile 1 liradan satarlar... bizede 4 - 5 liradan satarlar...
adam 7 ye pahalı diyor birde tohumunu kendisi verdiği halde. halimizi ona göre düşünün. yetişen mal oraya gidince 7 Tl ye satılıyor ise bize neden 8- 10 lira ? aracıların arasına sokalım devletide ucuzlar belki.
@emrecicek tarla çıkış fiyatı 7 lira tüketiciye ulaştığındaki fiyat değil
bu işte terslik var bu memlekette herkese yetecek para da var gıda maddesi de beceriksiz bürokratlar yüzünden kimisi milyar dolarlarla yaşıyor kimisi karnını doyuracak ekmeği zor buluyor sadece yapılması gereken eşit dağıtım eşit paylaşım bunu yapmak zor olmasa gerek
bu işin arkasında putin var türk domatesine sırt çevirdi şimdi geri adım atamıyor domatesi kağıt üzerinde İsrail alacak fakat mallar putine gidecek buna dış ticarette reexport demir satıcı ülkeler buna izin vermez ancak döviz gelirimiz %35 azaldı dış ticart açığı yama tutmuyor dolar gelsin diye mecburen göz yumacağız ancak bir rus uçağı daha sınırlarımızı 5 saniye ihlal ederse topyekün ülke olarak düşürün emrini vereceğiz sonra sen verdin yok ben verdim bugün olsa yine aynı kararı verirdim deyip ucuz kabadayılık yapacağız kendi ellerimizle doları 20 liraya benzini 50 liraya çıkartacağız
Sizde onlara gdo lu verin onlar bize çekinmeden gdo lu ürünler satıyorlar sizde satın
şu domates nasıl yetişiyor ne emekler harcanıyor hangi zorlu kış şartlarında üretilip geçim sağlıyor çiftçi dostlarım hiç bu konuda bir bilginiz varmı.herkes pahalı pahalı diyor
yakup_arslaner_2016 adamsın,kızım sana söylüyorum,gelinim sen anla :))
seradan bedavada alınsa bu ürünler istanbul haline girinceye kadar 0,50krş kiloda masrafı var.halci 0,50krş da kar koyar etti 1tl diğer fiyat farkınıda marketlere sorun
ya arkadaş virüsmüdür nedir ekranın sağında solunda çıplak garılar çıkıp duruyor sizdede çıkıyormu..
@akif.ataman reklam engelleme kur
Domates neden 8tl 9 tl olduğu anlaşıldı kışın 4tl 5tl olan domates uçtu kısaca pazar fakirin taneyle alır durumuna döndü yumurta tane 80 kr patates 2,5tl,3tl balık zaten zenginin et oda tavuk ayni fakir bir kuru ekmeğe kaldı üreten kazanmıyor teken alamıyor bu gidişe dur diyen dur diyemiyor patates üzerindeki kirli oyun sürüyor depola sonra eski çürükleri ucuzcu marketler verirsin fiyatlar düşmesin piyasaya az sür balıklar buzhane de et ise piyasaya az sür fiyat yükselsin böyle bir piyasaya tekel piyasası denir rekabet yok .
Diğer Haberler