İşsizlik Sigortası Fonu için yeni karar

İşsizlik Sigortası Fonu'nun, istihdamı artırıcı tedbirler almak için kullanabileceği prim gelirlerinin oranı 2017-2018'de yüzde 30'dan yüzde 50'ye çıkarıldı.

İşsizlik Sigortası Fonu için yeni karar

İşsizlik Sigortası Fonu'nun, istihdamı artırıcı koruyucu tedbirler almak için kullanabileceği bir önceki yıl prim gelirlerinin oranı 2017 ve 2018 yılları için yüzde 30'dan yüzde 50'ye çıkarıldı.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan kararnamede, "Yüzde 30 olarak belirlenen ve işgücünün istihdam edilebilirliğini artırmak, çalışanların vasıflarını yükselterek işsizlik riskini azaltmak ve teknolojik gelişmeler nedeniyle işsiz kalması beklenenlerin başka alanlara yönlendirilmesini sağlamak, istihdamı artırıcı ve koruyucu tedbirler almak ve uygulamak, işe yerleştirme ve danışmanlık hizmetleri temin etmek, işgücü piyasasını araştırma ve planlama çalışmalarını yapmak amacıyla kullanılmasını öngören İşsizlik Sigortası Fonu bir önceki yıl prim gelirlerinin oranı, 2017 ve 2018 yılları için yüzde 50'ye çıkarılmıştır" ifadesine yer verildi.

Bakanlar Kurulu'nun bu oranı en fazla yüzde 50'ye kadar çıkarma yetkisi bulunuyordu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 13 yorum
benden senelerce kesildi eğer bir kuruşu yobaza işverenlere cemaatlere tarikatlara akapeye gittiyse haram zıkkım olsun benden kesilirken işçi dayanışması denildi sonra gördük başka dayanışmalara kesilmiş
En önemli haber.İşsizlik fonunu akp tırtıklamaya başladı.Neden ilk haber değil.
kisca o para yenecek..
tamam itiraz yok bu parayı kesin çalışandan . ama çalışsanada yıpranma payı verin .örneğin çalışan 3 yıl erken emekli olsun .
yine patronlara verilecek belli. işçiden, işsiz kalacağı dönemler için kanun zoruyla kes bu parayı ama işçiye vermek dışında her yere harca. adaletiniz batsın.
@zeyneltoptas evet yeni türkiye için evet?
İşsizlik sigortasına prim ödeyen çalışanlar emekli olduğunda kesilen primleri prim ödeme gün sayısına göre hesaplanarak devlet katkısı ile ödenmeli tıpkı BES te olduğu gibi
hakkediyoruz
herşey patronlar için oyu işçiden al patronları sevindir akp adaleti yetmez ama evet reis sen işini bilirsin az bile yapmışsın?
bence o paraları varlık fonuna aktarılsın
İşsizlik Almış başı gitmiş. İş kurdan işe giriyorsun 3 ay çalıştır sonra %50 sini al sonra 3 kişiden birini al yada hepsini cıkar Eee sistem? 3-6 a iş sahibi sonra kapıdışarı Kimin yararına? iş verenin.. Devletten al destek çalıştır amele gibi sonra işin biitince at kapı dışarı yenisi gelsin. işssiz kalan bk yresin. Fonunuzda işvereninizde .. .. .. ..
@cantetik O KADAR İŞVERENE PEŞKEŞ ÇEKECEK PARAMIZ VARSA NEDEN ÇALIŞANA ZAM YAPARKEN KULLAMIYORUZ BU PARALARI....
para yok para. merkez bankası döviz rezevci 122 milyardan 102 milyara düşmüş durumda. allah sonumuzu hayr etsin ama 2001 den sağlam kriz geliyor.
Diğer Haberler