İstanbul Boğazı'na füniküler hattı

Boğaziçi Üniversitesi, Rumeli Hisarüstü-Aşiyan Füniküler Hattı ile İstanbul Boğazı sahiline ulaşacak

İstanbul Boğazı'na füniküler hattı

Taksim Kabataş arasındaki füniküler hattının benzeri olması planlanan hatla, Boğaziçi Üniversitesi'nden Aşiyan sahili 2,5 dakika sürecek.

BOĞAZİÇİ ÜNİVERİTESİ'NİN ALTINDAN GEÇECEK

Hisarüstü-Aşiyan Füniküler Hattı'na giriş istasyonu, Hisarüstü İstasyonu ile Boğaziçi Üniversitesi ana giriş kapısı yanında inşa edilecek. Boğaziçi Üniversitesi arazisinin altından geçecek hattın çıkış istasyonu, İstanbul Boğazı sahilinde bulunan Aşiyan Parkı'nda yer alacak.

BOĞAZİÇİ ÜNİVERİSTESİ'NDEN AŞİYAN SAHİLİ 2,5 DAKİKA

2019 yılında hizmete girmesi planlanan 800 metrelik hat, saatte çift yönde 6 bin yolcu taşıma kapasitesine sahip olacak ve Levent – Hisarüstü Metro Hattı ile entegre olacak. Proje tamamlandığında Hisarüstü'nden 2,5 dakikada Aşiyan sahiline ulaşılacak. Hatla Zincirlikuyu, Levent, Etiler ve Ulus semtleri raylı sistemle denize bağlanacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Avrupa Yakası Raylı Sistem Müdürlüğü, 2 Mart'ta Rumeli Hisarüstü-Aşiyan Füniküler Hattı'nın inşaat, elektromekanik ve araç alım ihalesine çıkacak. Hemen yapımına başlanacak hattın 720 günde tamamlanması planlanıyor.

VEZNECİLER-SULTANGAZİ METROSU 4 İLÇEYİ BİRLEŞTİRECEK

İBB Meclisi, Şubat ayı toplantısında 1/5 binlik ve binlik planları onaylanan Rumeli Hisarüstü-Aşiyan Füniküler Hattı'nın yanı sıra Vezneciler-Sultangazi Metrosu da oy birliğiyle onayladı. Metro projesine göre, 2004 yılı öncesinde inşaatına başlanan Topkapı-Habipler Tramvay Hattı, Vezneciler-Sultangazi arasında metro hattına dönüştürülecek. Fatih, Eyüp, Gaziosmanpaşa ve Sultangazi ilçelerini yeraltından birleştirecek proje, 2019 sonrasında hizmete girecek. 15 istasyondan oluşacak 12,3 kilometrelik hatla Vezneciler-Sultangazi arası 19 dakika sürecek.

5 DURAKLI OLACAK

Vezneciler-Sultangazi Metrosu, Hacıosman-Yenikapı Metrosu'na Vezneciler istasyonunda bağlanacak ve bu sayede Marmaray'a da entegre olacak. Proje ayrıca tünel kazıları yüzde 75 tamamlanan Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro hattına Yenimahalle İstasyonu'nda, planlanan Kazlıçeşme-Söğütlüçeşme Metrosu'na Gaziosmanpaşa İstasyonu'nda ve yine planlanan İncirli-Söğütlüçeşme Metro Hattı'na Edirnekapı İstasyonu'nda; Edirnekapı'da ise Metrobüs'le entegre olacak.

İstasyonlar: Vezneciler - Saraçhane - Fatih Camii - Edirnekapı - Ayvansaray - Eyüp Sultan - Rami Kışlası - Gaziosmanpaşa - Şemsipaşa - Küçükköy - Yenimahalle - Esentepe - Sultangazi - Cebeci - Mescid-i Selam.DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 14 yorum
Istanbul boğa zı zaten 1dk da geçiliyor . Siz daha çok nasıl para kazanır ız peşine düştüğünüz için olaylar bu duruma geldi.
Bu ayakkabı kutusu da ne acayip bişeymiş. Yok yol çıkıyor içinden yok köprü çıkıyor, metro hattı çıkıyor, havalimanı çıkıyor, hızlı tren çıkıyor, marmaray çıkıyor.... Çıkıyor da çıkıyor içinden, çıkıyor da çıkıyor
@serhat_boyu_77 Yap işlet devret doldur ayakkabı kutusunu sonra caka sat yaptım diye adama babasından arazi kalmış mütahit yüzde yirmi ile arsaya bina dikmiş adam etrafına baba arsasına daire yaptım diye caka satıyor senin ayakkabı kutusunun sahiblerinin hikayeside bu
İstanbulda yaşıyorum yapılırsa ben 2 dk geçecem yozgatlı sen niye sevinip oy veriyorsun :)
Ülkeye bi tane fabrika kurun ALLAH aşkına millet aç
gerçekten esenyurt ve beylikdüzünün metroya bu kadar aci ihtiyacı varken halen levent ulus etiler e metro getiriyorsunuz aklım almıyor lütfen yetkililer bi gün sabah beylikdüzünden akşam da zincirlikuyudan metrobüse binmeye çalışın bakalım.....
akp zihniyeti; siz çok sevdiğiniz haraç paralara ve beyinsiz seçmeninize ancak bu köprü ve tünellerden geçerek ulaşırsınız.
Beyinlileri denedik bişi olmadı, şimdi bunu deniyoz ve gayette başarılılar..
Fiyatı 20 dolarlı olcak bununda
kapitalizm sürekli krizlere maruz kalır. Çünkü, piyasaların düzenli şekilde çalışması işçi sınıfının tüketim seviyesine bağlıdır. İşçi tüketimindeki artış ise, üretim seviyesindeki artıştan daha yavaş olur. Sonuçta atıl kapasite ortaya çıkar.Gizli işsizler ordusu oluşur. Ayrıca monopol artar, küçük işyeri sahipleri, el işi ile uğraşanlar,, çiftçiler artık kendine ait bir mülke sahip olamaz.
İKTİSADİ KALKINMA MODELLERİ. KALKINMA TEORİLERİ ' ni okuyun Nerede olduğumuza bakalım , açıklamalar doğrultusunda Ülkemizin gidişatını iyi değerlendirelim.
bir referandum da,bu çorbası avantası cukkası bol işler mi, yoksa iş sahaları-işsizlik çözümleri- özgürlük ve demokrasi adımları mı istiyor halk diye yapsalar!!!
üretim araçları sermaye, toprak, emek ve hammaddeden oluşan ve artık değer üretiminde kullanılan ögelere tekabül eder. Üretim araçlarını elinde tutanlara "kapitalist" ya da "burjuva", kendi emeğini bile bir üretim aracı kullanma yetisinden arındırılmış ve mülk sahibi olmayan insan topluluğuna da "proleterya" denmektedir.
3. Köprü yolu nezaman bitecek. Nişantepe kitli. Kurtköy kitli. köprü açıldı yol bitmedi
Diğer Haberler