İstanbul'da boy yasağına uymayan 6,5 ton balığa el konuldu

İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, ekipler, Gürpınar Su Ürünleri Hali'nde ortak denetimler gerçekleştirdi.

İstanbul'da boy yasağına uymayan 6,5 ton balığa el konuldu

Gece yarısı yapılan denetimlerde, boy ölçülerine uymayan 444 kasa istavrit, 3 orkinos ve 6 kasa kefalden oluşan yaklaşık 6,5 ton balığa el konulurken, yasaklara uymayan kişilere idari para cezası uygulandı.

Ayrıca, Sahil Güvenlik, Deniz Polisi ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne bağlı kontrol tekneleriyle Marmara Denizi'nde yasa dışı yapılan ışıkla avcılığa yönelik denetimler, 7 gün 24 saat esasına göre rutin olarak devam ediyor. Bu çerçevede, 10 günlük denetimlerde, yasa dışı ışıklı avcılık yaptıkları gerekçesiyle 4 balıkçı gemisine cezai işlem uygulandı.

İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Yavuz Karaca da sürdürülebilir balıkçılığın ve kurallara uygun avlanmanın yapılabilmesi için denetimlerin ciddiyet içerisinde sürdürüleceğini belirterek, denizlerde balığın bol ve bereketli olması için tüm tedbirlerin alındığını kaydetti.

KAYNAK:AA

Okuyucu Yorumları 14 yorum
Noldu imhamı ettiniz adam tutmuş zaten halka bari dağıtın anlamıyorum bu devletin saçmalıklarını bazen
@10a71 böyle diye diye balığın neslini kuruttular hem o balık bir şekilde deyerlendirilir ziyan olmaz
marmarada trolculerden boğazda balıkmı kaldı yumamı kaldı denizin dibini kazıya kazıya tarlaya çevirdiler balık tutulmuş ölmüş neye yarar baştan cezaları artırınki 5 sene sonra bulurlar o istarvitleri şuursuzlar.
5 sene sonra görücem bakalım istarvit bulabileceklermi birde 3cü köprü ve umur yerini talan eden şu trolcülere bir el atın boğazın dibini tarlaya cevirdiler yatak balıgı kalmadı boğazda canlı yok
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler