İstanbul'da şoke eden hırsızlık taktiği

İstanbul'da polisi bile şaşkına çeviren bir yöntemle otomobil çalan 10 kişilik bir şebeke çökertildi.

İstanbul'da şoke eden hırsızlık taktiği

İstanbul’da polisin 6 aylık takibi sonucu polisi bile şaşırtan bir yöntemle çaldıkları otomobillerin, motor ve şase numaralarını değiştirerek satan 10 kişilik bir şebeke yakalandı.

Şüphelilerin gece sokak aralarında dolaşarak çalacakları araçlara çarpıp maddi hasar verdikleri, daha sonra camlarına “Çok özür dilerim Tanıdığım bir tamirci var. Ben yaptırırım" yazan kart bıraktıkları öğrenildi. Araç sahibinin kendilerini aramasının ardından şüpheliler, tamir için anlaştıkları kaportacıda aracın yedek kontak anahtarını yaptırdıkları, birkaç gün sonra da otomobili çaldıkları öğrenildi.

POLİS 6 AY TAKİP ETTİ 6 İLDE OPERASYON YAPTI

İstanbul, Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından başlatılan operasyonda çaldıkları araçların motor ve şase numaralarını değiştirerek sattıkları öğrenilen bir şebekeye karşı operasyon başlatıldı. Yaklaşık 6 ay süren teknik ve fiziki takibin ardından, İstanbul, Kocaeli, Sinop, Çanakkale, Ağrı ve Konya illerinde daha önceden tespit edilen 28 adrese eş zamanlı baskın yapıldı. Operasyonlarda liderliğini Erdal E.’nin yaptığı 10 kişi gözaltına alındı.

OTO ÇALARKEN İZLEDİKLERİ YÖNTEM POLİSİ BİLE ŞAŞIRTTI

Oto hırsızlık Büro Amirliğinde sorgulanan şüphelilerin hırsızlıklar sırasında izledikleri yöntem deneyimli dedektifleri bile şaşırttı. Şüphelilerin hırsızlık için sokaklarda dolaşarak çalacakları araçları tespit ettikleri öğrenildi. Daha sonra bu araçlara hafif şekilde çarparak hasar veren şüphelilerin, çarptıkları otomobilin camına “Çok özür dilerim. Aracınıza ben çarptım. Tanıdığım bir tamirci var. Eğer beni ararsanız.Birlikte gidip yaptırabiliriz” yazan kartlar bıraktıkları öğrenildi.

MAĞDURLAR CAMDAKİ TELEFONU ARAYINCA TUZAĞA DÜŞÜYORLARMIŞ

Sabah kazayı fark edip camdaki kartı okuyan mağdurların hiçbir şeyden şüphelenmeden, şüphelileri aradıkları tespit edildi. Sözde yardımcı olmak için araç sahibi ile birlikte anlaştıkları Ataşehir'de bulunan bir tamirhaneye giden şüphelilerin tamirat sırasında aracın kontak anahtarının bir kopyasını çıkarttıkları tespit edildi.

DAHA SONRA ARACI ÇALIŞYORLARMIŞ

Otomobilin sahibinin aracının tamiratının tamamlanmasının ardından tamirhaneden ayrıldığı, aradan birkaç gün geçtikten sonra ise şüphelilerin kontak anahtarı ile aracı çaldıkları öğrenildi.

40 OTOMOBİL ÇALMIŞLAR

Şüphelilerin yeniden tamirhanelere götürdükleri otomobillerin motor ve şase numaralarını değiştirerek sattıkları öğrenildi. Şüphelilerin bu yöntemi kullanarak yaklaşık bir yılda farklı marka ve modelde 40 farklı aracı çaldıkları tespit edildi. Şüphelilerin çaldıkları otomobiller bulunarak gerçek sahiplerine teslim edildi.

ORGANİZE BİR ŞEKİLDE ÇALIŞIYORLARMIŞ

Organize bir şekilde çalışan oto hırsızlık şebekesinin kendi aralarında iş bölümü yaptıkları tespit edildi. Hepsi birbirine uzaktan akraba olan şüphelilerin bir kısmının otolara arkadan çarparak kart bıraktıkları, bir kısmının gelen oto sahiplerini karşıladığı ve kandırdığı, bir kısmının ise internet üzerinden motor ve şaşe numaralarını kullanmak üzere hurda araç buldukları öğrenildi. Poliste işlemleri yapılan şüpheliler adliyeye sevk edildi.DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
Yok abi ya kafamızı başka işlere yorsak yapamıyacağımız şey yok ama malesef hep kötülük için çalıştırıyorlar
@osmantskn başka işleri beceremediğimiz için bu işler çok oluyor ....
%99.9 müslüman olan ülkemizde yapılmayan dolandırıcılık yok.Allahtan başka bir dinden değiliz öyle olsak vay Türkiyenin haline
@gazma9999 kimdiyo yuzde 99 diye.namaz dinin diregdir kılmıyan icin din yok hukmundedir.oysa sabah namazına camiye giden musluman sayısı yuzde 2 yatsıya giden yuzde 5 hele hele 3 cuma namazı kılmıyanın cenaze naması kılınmaz diyen resule gore turkiyede cuma namazı kılınma oranı yuzde 9 10 civarı ne muslumanlıgı camileri ahır yapan partinin belirgin yuzde 28 ateist uyu var namazla alay eden hdp nn yuzde 11 oyu var eee birde yahudi ermeni hırıstiyan alevi putperes ve ateist vatandaişarımız var birde ben muslumanım diyen oryantal dansı mubah sayan insanlarımız var bu ulkede musluman yuze 11
Eeee sonuç!! Yakala 2 ay sonra sal...
Cezalar ağırlaştırılmadıkça bu tip dolandırıcılık,hırsızlık devam eder.Bu suçu işleyenlere 30 yıl hücre cezası ver bakalım bir daha yapacak mı?
Adam gibi ceza olmazsa olacağı bu.
Medeni Kanun İsvіçre’den alınarak 17 Şubat 1926’dа kabul edildi. Borçlar Kanunu İsvіçre’den alınarak 8 Mayıs 1928’dе kabul edildi. İcra ve İflas Kanunu İsviçre’den аlınаrаk 9 Hаzіrаn 1932’dе kabul edildi. Hukuk Muhakemeleri Usulü Kanunu İsviçre’den аlınаrаk kabul edildi. Ceza Muhаkemeleri Usulü Kanunu Almanya’dan alınarak 4 Nіsan 1929’dа kabul еdildi. Tiсarеt Kаnunu Almаnyа’dаn alınarak 10 Maуıs 1928 ‘de kаbul edildi. Ceza Kanunu İtalya’dan alınarak 1 Temmuz 1928’dе kabul edildi. İdare Hukuku Franѕa’dan alınarak kabul edildi. Suç yok,suçlu yok demokrasi var!...
@hulu1966 eşşege altın semerde yapsan gene eşektir ya o misal sorun kanunlarda degil insanlarda....
hırsızlık serbest bu ülkede....
kes ellerini gör bakalım başkası hırsızlık yapabilecek mi
Bu ülkede özellikle baba'sı belli olmayan o kadar çok pislikler varki.
Diğer Haberler